PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači Ugovor potpisan!

Pa zar ovo sad nije trebalo skočiti?!

da, evo novog paljenja keša….ide sada dionica na 100 kn!!!, ajmooooo, ko Kovač neki dan

Pa zar se nisu hvalili dobrim poslovanjem, da im samo treba zatvoriti te dugove za plin i da imaju odličnu perspektivu za pozitivno poslovanje.

Ako bude tako onda će i dionica krenuti u rast.

Baš me zanima hoće li sljedeće izvješće biti dobro kao i prošlo (ili možda još bolje).

http://www.vecernji.hr/izbori2016/pripremio-sam-sve-da-porezna-reforma-pocne-od-nove-godine-pdv-cemo-smanjiti-za-jedan-postotni-bod-za-struju-i-vise-1114241

“uvest ćemo sniženu stopu PDV-a na dobra i usluge koji se koriste u poljoprivrednoj proizvodnji, odnosno na sjeme, sadnice, gnojivo i stočnu hranu.”

Dobre vijesti za PTKM.

Što glumi ovaj na asku s 18,50?
Ide čak 6% ispod sljedećeg naloga na asku, lako je to mogao utopiti i bliže 20 da malo sačeka jer će izgleda cijela burza opet krenuti rasti , ali izgleda da je njemu bolje da proda što jeftinije!

Realnih naloga je malo. Ima onaj jedan na 12 kn 5000 kom, a očito je da se pritišće dolje mjesec dana prije FI da se čim jeftinije pokupuje koliko se god može. Takvo je moje mišljenje barem.

Tako se i meni čini, vjerojatno netko očekuje još jedno dobro izvješće pa sad nastoji potisnuti cijenu dolje da može nešto skupiti dok ono ne izađe.

Vidjet ćemo da li će biti zainteresiranih za prodaju ispod 20, čini mi se da će to biti teško.

Nasprem ovog linka, tko god da misli svojom glavom, shvatit će da više zahebancije nema. Mora se jednostavno naprijed… Eto, ja imam dionica i mislim da će u budućnosti biti sve bolje (FI za mjesec dana)…

http://direktno.hr/en/2014/domovina/61408/Petrokemija-odabrala-KPMG-za-izradu-programa-restrukturiranja.htm

Koje nabuloze ovdje čitam o rastu cijene! Pa zar Vam nije jasno da će ovdje biti zamjena potraživanja za dionice po 10 kuna. Halo! Ovo je državna firma još uvijek i država nikada ništa nije prodala po nekoj ekonomskoj cijeni nego uvijek po minimalnoj. Pitanje dana kada će se ask spustiti na 10 kuna i bit će i ispod 10.

Ako država tako nešto napravi, nije li to onda za zakonske sankcije? Kolega, pričate nebuloze

Vi slobodno čekajte 10, ako izađe pozitivno izvješće za 3.kvartal, hvatat će je opet svi iznad 22 koliko je skočila samo kad se špekuliralo o odobravanju kredita.

Usput, koliko ono ispada trenutni book, ne da mi se sad tražiti.

Dobro pročitaj ovo dole napisano, ako treba i par puta. KPMG i njihov novi program restrukturiranja dolaze na kraju krajeva kada ni jedna druga opcija dosadašnja nije upalila. I šta će sada oni tu smisliti novoga? Ništa! Jer se ništa nemože ni smisliti doli nekome pokloniti dionice, firmu i da onda uloži svoj friški kapital. A takav neće ni u ludilu dati više od 10 kuna, i o tome će dobro razmisliti. Ova priča ovdje će se vrtjeti još najmanje godinu dana i možda tek onda budu neke naznake “kuda plovi ovaj brod”!

“Dosadašnji program restrukturiranja, kojeg zbog ažuriranja Petrokemija ima već u tri varijante, predviđao je dokapitalizaciju tvrtke do 2018. s ukupno 1,6 milijardi kuna, od čega u prvom dijelu s 500 milijuna, ali se zbog slabog interesa ulagača uspjelo doći tek do 253 milijuna. Usmjerenje novog programa nije javno dostupno, no sve upućuje na to da on neće isključiti i PPD-ovu ponudu za preuzimanje, koju država kao većinski dioničar već pola godine ima na stolu.

Ministarstvo gospodarstva pismeno je, naime, zamolilo PPD da valjanost te ponude produlji do 31. prosinca. Dotad bi, prema zadanim rokovima, bio gotov i novi KPMG-ov program restrukturiranja, koji ministarstva gospodarstva i financija trebaju dobiti do 20. studenoga, a do polovice prosinca treba doći pred EK, koja u odobrenju državne potpore ima zadnju riječ.”

New Report

Close