PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozda nas ovaj tjedan proboj 22 kn očekuje. Već sam pisao kako idemo prema nominali, pa da vidimo da li sam bio u pravu. Naravno, posjedujem neku kolicinu.

200 mil kredita je dobra vijest??? Čudno!

Nadam se da tih 200 miliona kuna ide napokon u nove tehnologije i povećanje energetske učinkovitosti.

Jer ako ta lova ide samo na tekuće poslovanje i vraćanje dugova onda je to katastrofa.

To bi pokazalo da Petrokemija ni pod odličnim tržišnim uvjetima (niske cijene sirovina i energenata) nije sposobna poslovati pozitivno i podmirivati tekuće obveze.

Ovisno o namjeni kredita ići će i cijena na burzi.

Jedno kviz pitanje kojo je drugo ime za spalionicu keša.

lp

Jedno kviz pitanje kojo je drugo ime za spalionicu keša.

lp


Tako su isto govorili na 10 kuna,pa na 15,a sada je 20,možda je spalionica i to je činjenica,ali 100 % je odradila i to je činjenica i to na malom prometu,lp

neke dionice su prilika za skupu edukaciju, tko želi neka plati
Spretniji će pogurati vlakić i opet tko zadnji magarac kao već mnogo puta
A neki, a možda i isti će govoriti o odrađivanju
Meni je dosta kocke i nelikvidnih gubitaša koji samo što nisu povratili ulaganje na kojem sam u debelom minusu, triput i nikad više 😀 sad sam već educiran

slijedi nam precesija


Nadam se da tih 200 miliona kuna ide napokon u nove tehnologije i povećanje energetske učinkovitosti.

Jer ako ta lova ide samo na tekuće poslovanje i vraćanje dugova onda je to katastrofa.

Ovisno o namjeni kredita ići će i cijena na burzi.

Pa to se zna za što ide: vraćanje duga za plin INI i PPD-u jer bi im inače zaustavili dobavu istog i bio bi kraj krajeva.
Znamo da je bila panika neki dan kad je kredit bio upitan pa su morali moliti INU i PPD da im produže rok za vraćanje još za koji dan dok kredit ne stigne.

To bi značilo da nikako ne mogu osigurati dovoljno novca iz poslovanja za vraćanje postojećih obveza (čak ni sa toliko veilikim kašnjenjem nakon dospjeća plaćanja.

Znači sad će platiti dug, ali su sad dužni banci za kredit koji treba vraćati.
Dakle, ništa posebno, samo promjena vjerovnika i omogućavanje otplata u ratama.

Kredit je pozitivna stvar JEDINO kad se ide u stvaranje nečeg NOVOG što će donijeti ZARADU, ovako je samo zadnja slamka spasa (za one koji pjevaju hvalospjeve za isti).

Sila je to.
Kad krene nezaustavljivo kreće prema gore.

Ali samo treba paziti da sila nije umjetna.

Znamo da potpore iznad 18-19 nema, tako da onaj tko kupuje po 15% višoj cijeni mora biti uistinu hrabar.

Jer diže se cijena na osnovu dodjele kredita za otplatu prastarih dugova, za koji su bile potrebne tolike procedure i natezanja i jamstva u današnje vrijeme kad svaka banka “moli” svakoga tko ima ikoju kunu bilo kakvih primanja da uzme bilo kakav kredit!

Prodavačima na 22,23 traba čestitati, a kupcima također na ogromnoj hrabrosti (ako je kupnja bila stvarna, a ne prebacivanje od jednog kupca na drugog).


Nadam se da tih 200 miliona kuna ide napokon u nove tehnologije i povećanje energetske učinkovitosti.

Jer ako ta lova ide samo na tekuće poslovanje i vraćanje dugova onda je to katastrofa.

To bi pokazalo da Petrokemija ni pod odličnim tržišnim uvjetima (niske cijene sirovina i energenata) nije sposobna poslovati pozitivno i podmirivati tekuće obveze.

Ovisno o namjeni kredita ići će i cijena na burzi.


Spalionica novca?Dakako!Ova kreditna inekcija od 200 mil kn je samo odgoda neminovnog.Stečaja ili denominacija,nova dokaptalizacija,vjerovatno po 10,istiskivanje države iz značajnijeg vlasništva,usput i malih dioničara slično kao na DLKV i OPTE.
Oprez je majka mudrosti!.

Trejderima fali streljiva, kapitulirali svi.
Čudno za tako profitabilnu branšu.

Ma ovdje ima i spkulacije danas. Kupnja/prodaja u istom danu..

Za 10% trenutnog prometa sam siguran.

Mea parvitas.

New Report

Close