PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pomalo do nominalne….

Koliko vidim, veselite se tom kreditu kao da ga nece trebati vratiti!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Koliko vidim, veselite se tom kreditu kao da ga nece trebati vratiti!?

Petrokemija PPD-u trenutačno duguje oko 370 milijuna kuna, a Ini približno 220 milijuna kuna, među većim vjerovnicima Petrokemije još nalaze PBZ s oko 90-ak milijuna kuna, kao i HBOR koji financira plinovod s 40-ak milijuna kuna.

Petrokemija trenutno nema dugovanja državi za doprinose, ne duguje gotovo ništa ni drugim državnim tvrtkama, poput HŽ Carga ili Plinacra.

Zbog komplikacija na unutarnjepolitičkom planu, predstavnici PPD-a zamoljeni su da svoju ponudu produlje, što su oni i učinili, pa ona sada i dalje vrijedi i trajat će do konca 2016.

“U TRENUTNOJ SITUACIJI, kako izgleda, diskutira se o tomu da se Petrokemija preuzme pod vlasničku kontrolu za iznos vrijednosti duga, koji se procjenjuje na do 800 milijuna kuna. Vrijednost te tvrtke mogla bi biti najmanje dvostruko veća, uspije li se premostiti kraći nadolazeći period i dodatno stabilizirati poslovanje.(800M/13M dionica=62kn po dionici)

Zapravo se čeka na formiranje nove vlade, koja bi trebala odlučiti hoće li prihvatiti njihovu ponudu, ili će pronaći način kako dodatno konsolidirati Petrokemiju i kvalitetnije je pripremiti za privatizaciju, što je omogućeno nakon što je tvrtka izbačena s popisa strateški važnih za državu. Može se tvrditi da je opisano ozračje oko Petrokemije dijelom u pozadini toga što i banke kalkuliraju s financiranjem te tvrtke. “Banke kalkuliraju jer se čeka dodatna stabilizacija Petrokemije nakon odabira strateškog partnera. Tada bi se sve pozitivno preokrenulo, tvrdi upućeni poslovni izvor.

u svemu tome ključno je to što se sa 200-ak milijuna kuna za poslovanje tvrtke izbjegava dramatična kriza kao i to što se ta tema izgleda prometnula u prvorazredni politički prioritet

Vaš link …[/url]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa što je to za jednu državnu tvrtku…..100 000 000 eura duga, pih…a nitko se ne pita tko je odgovoran….


Pa što je to za jednu državnu tvrtku…..100 000 000 eura duga, pih…a nitko se ne pita tko je odgovoran….

da, a i što je to za jednu tvrtku kada…ostvareni ukupni prihodi Grupe Petrokemija za 2015. iznosi 2.582,5 milijuna kuna ili ako ti je jednostavnije 350 000 000 eura…to je samo 2,5X više nego što iznose ukupna dugovanja…a što se tiče odgovornosti, i ja bi volio da se malo proroštaju knjige, ugovori i imovina insajdera

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

mogu prihodi bit i 900 000 000 eura, koliko je ono dobit?

slijedi nam precesija

Sad se češkaju po glavi svi oni koji su prodavali i/ili nisu kupovali po 9,
pa kako je sad opet spalionici kredit skoro odobren? kako?
ali i sam se češkao po glavi puno puta, i previše, ali kredit je fakat kao i nastavak, nadam se pozitivnog, poslovanja te uskoro prodaja i modernizacija

@fradusoje
svaka čast vama ulagačima, ali morate priznati da je ovo cirkus oko ove tvrtke, nitko to ne zna riješiti, to traje na žalost već nekoliko godina, a još žalosnije da nitko nije završio u zatvoru, jedino su dioničari zatvoreni


Sad se češkaju po glavi svi oni koji su prodavali i/ili nisu kupovali po 9,
pa kako je sad opet spalionici kredit skoro odobren? kako?
ali i sam se češkao po glavi puno puta, i previše, ali kredit je fakat kao i nastavak, nadam se pozitivnog, poslovanja te uskoro prodaja i modernizacija

Ajd ne drukaj u dionici sam godinama prodavao sam je po 380 i kupovao ispod 180 pa naniže .Ova dionica je patnja i pokora ko i svaka,al ova posebno

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Zbog svađe HDZ-a i Mosta ugasit će sisačku Petrokemiju

http://www.24sata.hr/news/zbog-sva-e-hdz-a-i-mosta-ugasit-ce-sisacku-petrokemiju-488107

Ignore: KressoM, delux

Predizborna prepucavanja, ne mogu se dogovoriti tko ce biti spasitelj

To je taj HDZ ali je MOST kriv za sve i MOST je glavni kočničar. Gade mi se HDZSDP.

Naravno da će se iznači neko riješenje, dobra prilika za ulaz možda… koliku štetu čine ti političari to nije normalno.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close