PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nekad je bivsi premijer dolazio u Kutinu i potpuno na identican nacin pricao o tome kako prica danasnji premijer. Cini se da je instruktor isti. Jedino je cijena tada bila 120,00 kn i nakon posjeta i govora je otisla na 220,00 kn pa se ponovno vratila na 120,00 te ponovno podigla na 220,00 kn. Kao ljuljacka.

Pogodio si, međutim dolazi novo vrijeme, ulaganja, poslovanja s dobiti i opet ce jednom mozda biti 220, ili cak 2200

Objasni ti tu dobit onima koji su kupovali iznad 100,00 kn…sto je tada bila jeftina kupnja…trziste bi danas bi bilo drugacije (ne samo PTKM) da se ekonomiji od 2000te godine nije pristupalo na nacin koji se pristupao a da ne pricam od 2008 godine. Super dionica je odradila -97% pa 100% i super sad su svi sretni.

Zapamtite sreca jedna nacije i njezin uspjeh nisu par povezanih likova koji zive od dogovorenih kupnja i prodaja i na taj nacin kasnije trose na gluposti.

Uspjeh nacije ovisi o svima, kako o pojedincima tako i grupama ljudi. Zadovoljna nacija = zadovoljni ljudi, a ne samo pojedinci.


Da, ali DLK ima dobit zbog izvanrednih prihoda u 1.kvartalu, 2. kvartal je u minusu.

Ovo je ipak PTKM – kronični gubitaš, tako da je to druga priča.

kolega, kakve gluposti ti to pišeš???

dlkv, sinonim za isisavanje i namještene poslove je obična i potvrđena stečajuša sa pedigreom,, koji je jedva i to političkim pritiskom izbjegao već presuđeni stečaj i sada je pod prinudnom upravom u režimu predstečajne nagodbe

i ptkm je bila na dobrom putu da se nađe u društvu stečajuša sa dlkv, ingr, diok….ali iščupala se ili su je iščupali i evo danas, nakon restrukturiranja i dokapitalizacije PTKM, prvi puta nakon 2011., iskazuje pozitivno polugodište tako da ti ovo “kronični gubitaš” više ne pali!

ps.
vidim da se neko namjerio na 17 kn…ne znam što je radio jučer ali ok…, i ja uboo još par K da se nađe jer tako nemam neke ideje u što ulaziti a jučer je testirana razna 22kn pa mi ovo tehnički izgleda kao dobar ulaz…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

U jutarnjem nas tp Tim: Jedna od briga koja mu se sada, kaže, mota po glavi je Petrokemija. Dan prije odlaska na odmor bio je u Kutini te najavio kako je Vlada spremna pomoći sa 200 milijuna kuna da bi se riješio problem nelikvidnosti. Dobavljači prirodnog plina INA i PPD žele da se to ostvari što prije kako bi dobili svoj novac.

– Trenutno tražimo pravi način i uvjete kreditiranja. Prijedlog modela trebao bih dobiti najkasnije do sutra, a onda raspraviti s upravom Petrokemije o njemu. Iako sam formalno na godišnjem odmoru, to ne znači da je svijet stao, i dalje sam neprestano na mobitelu i u kontaktu s brojnim investitorima koji žele doći u Hrvatsku – otkrio je.

Ptkm je obična spalionica love i tako će biti dok ne dobije gazdu koji neće dozvoliti da mu spaljuju lovu.
Što se tiče dioničara, što prije privatizirati, ako treba i “pokloniti” nekom, samo da prestanu spaljivati lovu.
Što se tiče radnika, sindikata…, nikad privatizirati, jer ipak je to Petrokemija pa će se naći uvijek stranka koja će pomoći firmi sa našim novcima.



Da, ali DLK ima dobit zbog izvanrednih prihoda u 1.kvartalu, 2. kvartal je u minusu.

Ovo je ipak PTKM – kronični gubitaš, tako da je to druga priča.

kolega, kakve gluposti ti to pišeš???

dlkv, sinonim za isisavanje i namještene poslove je obična i potvrđena stečajuša sa pedigreom,, koji je jedva i to političkim pritiskom izbjegao već presuđeni stečaj i sada je pod prinudnom upravom u režimu predstečajne nagodbe

i ptkm je bila na dobrom putu da se nađe u društvu stečajuša sa dlkv, ingr, diok….ali iščupala se ili su je iščupali i evo danas, nakon restrukturiranja i dokapitalizacije PTKM, prvi puta nakon 2011., iskazuje pozitivno polugodište tako da ti ovo "kronični gubitaš" više ne pali!

ps.
vidim da se neko namjerio na 17 kn…ne znam što je radio jučer ali ok…, i ja uboo još par K da se nađe jer tako nemam neke ideje u što ulaziti a jučer je testirana razna 22kn pa mi ovo tehnički izgleda kao dobar ulaz…
[/quote]

Vjerojatno me niste razumijeli, mislio sam i rekao isto to što i Vi, samo kraće!

Samo sam replicirao na pisanje da je Dlkv imao “dobro” izvješće a da ne raste, pa zašto bi trebala Ptkm.
Ali stvar je da Dlkv zapravo oba kvartala ima minus, samo su knjižili nekakav izvanredni prihod pa su u plusu (a novinar ih u članku glorificira kako dobro posluju, a zapravo posluju lošije nego prošle godine).

Tako da je Ptkm na koju su svi navikli da je uvijek u gubicima (i to velikim), zapravo ostvarila strašan rezultat u svom poslovanju – bitno je jedino da nema minusa dok ne dođe preuzimanje, a onda će se vjerojatno u njenom poslovanju i sve promijeniti.

još malo osvrta, sve je jasno, ali bit će još jasnije malo kasnije 🙂
http://www.portalnovosti.com/prva-pomo-petrokemiji


još malo osvrta, sve je jasno, ali bit će još jasnije malo kasnije 🙂
http://www.portalnovosti.com/prva-pomo-petrokemiji

Muka mi je od ovog članka… “šikaniranjem privatnih banaka”, “sindikati joj držali glavu iznad vode”… nisam mogao sve pročitati.



još malo osvrta, sve je jasno, ali bit će još jasnije malo kasnije 🙂
http://www.portalnovosti.com/prva-pomo-petrokemiji

Muka mi je od ovog članka… "šikaniranjem privatnih banaka", "sindikati joj držali glavu iznad vode"… nisam mogao sve pročitati.
[/quote]
evo malo za osvježenje https://kutinanews.wordpress.com/2016/08/08/kutina-hrvatska-odobren-kredit-hbor-a-petrokemiji-prvi-je-konkretan-znak-da-drzava-podrzava-domacu-proizvodnju/

Kolega, ja sam to na 17 kn počistio nekih 600 komada, i jučer 300 na 17,25 jer se i meni to čini kao dobar ulaz….


još malo osvrta, sve je jasno, ali bit će još jasnije malo kasnije 🙂
http://www.portalnovosti.com/prva-pomo-petrokemiji

Sreca pa se sindikat taku zustro borio za Petrokemiju i njezine interese dok su ju te grozne banke kamatarile hahaha

I samo da jedno mišljenje izrazim, svi koji su čistili do 15 kn od 9,70 su u dobrom izlazu. ja sa ih par puta zavrtio, a razlog je PPD, i sad sam ponovno ušao. Nominala je 30, i nadam se da će ubrzo do toga doći. Pa neće valjda samo Todorić zarađivati u ovoj državi. Tko zna, možda i do 10 E po komadu dođe, ovo je ipak tržište kapitala….

Samo jedno pitanje… Koja je cijena po komadu bila do 2011 kada su bila ovakva FI?
6.2.2012. je cijena bila 203,31 pa mi sad recite kupujemo li ovu dionicu po vrhunskoj cijeni???? Moje mišljenje APSOLUTNO da!!!! Ako PPD uđe, njima treba veliki potrošač (i btw već je za sezonu 2016/2017 potpisan ugovor o isporuci plina), ide sve gore, pošto PPD treba potrošača preko ljeta (logično je jer nema grijanja, zar ne), a PTKM zimi radi remont… Pa nije onaj Vukovarac lud, zna kaj radi…. Ako se netko ne slaže, slobodan sam za agrumentirane odgovore….

New Report

Close