PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja sam zadnji dokup napravio između 9.5 i 10 kn, s tim da se tad nisam usudio dokupiti onoliko koliko mi je instinkt bio govorio (uvišestručiti broj dotadašnjih dionica; samo sam ih poduplao).

Dvoumim se ostaviti ih na duže vrijeme kao svoj “mirovinski fond” ili u jednom trenutku potpuno izaći iz zajebancije s dionicama (ovih nekoliko posljednjih godina nije bilo baš lako preživjeti).

Ako bih morao predviđati, rekao bih da nas ovdje u narednim mjesecima očekuje poprilično ludovanje cijena: bit će i rasta ako se pomisli da će se tvrtka potpuno “škapulati” od strane novih vlasnika, ali i popriličnih padova kad se krene iskrcavati ekipa koja je imala muda kupovati veće količine na oko 10 kn (a koja će se u određenom trenutku zadovoljiti vrpacem u ruci).

Takav rollercoaster oni pametni i s(p)retni moći će poprilično iskoristiti.

ok, možda kriva procjena što se tebe tiče…

može i ovaj starohrvatski ” budemo vidjeli-rekoše slijepci”

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Evo, za slučaj da mi netko ne vjeruje
Svi nalozi napravljeni ove godine.

Kupio PTKM i ATPL po, vjerujem, dobrim cjenama.

Jedino mi je žao što nisam imao keša za THNK i ADPL.

La vita e bella!

Dobit iz poslovnih odnosa 16,7 milijuna kuna
gubitak iz financijskih odnosa 15,5 milijuna kuna
ukupno dobit u poslovanju 1,2 milijuna kuna
Dobit prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) 58,6 milijuna kuna

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dugoročne obaveze ( to je valjda to za sta se sad bore dobit kredit ) ..vece za 180 m.k.
Kratkoročne smanjene za 280 m.k. !
Troškovi materijala i sirovine smanjene za 200 m.k. !
Prihod od prodaje manji za 90 m.k.
Dobit tromjesecja 8 m.k.

Kako se može kad se ne rasipa i ne guli !

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Sudeći po stranicama 25-27 i dalje će im dobit jesti troškovi financiranja, prihodi bi mogli opet biti niže zbog nižih cijena na tržištu, a PPD je sv ejače unutra te ne bi bilo iznenađenje da na kraju kroz nekakvu kupnju/dokapitalizaciju pretvore potraživanje u kapital (udio).

Ali sve skupa, čini se da se počelo i nešto pozitivno raditi

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Upravni odbor HBOR-a danas bi trebao donijeti odluku o davanju kredita u iznosu od 200 m.k.

Izvor..Jutarnji list st 12

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jučer se nije znalo za izvješće – cijena 22 kn.

Danas izašlo izvješće s iskazanim plusom – cijena 17 kn?!?!

Nema ti izvjesce utjecaja, dalekovod povecao dobit za 321% dionica u ponor

Nevjerovatno, a ja se jučer veselio kad sam prodao i opet jedva za 20,02 kupio nekaj sitno, a sada gledam i ne vjerujem kako pada….. E da mi je sada 100 000 E keša kako bi uletio….

Da, ali DLK ima dobit zbog izvanrednih prihoda u 1.kvartalu, 2. kvartal je u minusu.

Ovo je ipak PTKM – kronični gubitaš, tako da je to druga priča.


Da, ali DLK ima dobit zbog izvanrednih prihoda u 1.kvartalu, 2. kvartal je u minusu.

Ovo je ipak PTKM – kronični gubitaš, tako da je to druga priča.


Dobitaš je, dobiti se bilo kakvoj u zube ne gleda 🙂

New Report

Close