PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U koliko dodje do odobrenja kredita…dogovora sa PPD-om…a poslovanje se po nagovjestaju Zecevica stabiliziralo..sve ispod cijene dokapa je popust trzista.
S druge strane..noz iznad glave jos uvijek stoji …ali da je sve tako jednostavno svi bi tu samo zaradjuvali..no risk no profit…

“Na pitanja novinara što ako se ne odobri kredit Petrokemiji Zečević odgovara: “Preživjeli smo 2014. kada je PTKM završila poslovnu godinu sa 450 mln kn minusa. Proživjeli smo i 2015. i prvih 6 mjeseci 2016. godine. Pozivam vas da obratite pozornost na rezultate u prvih 6 mjeseci ove godine. Preživjet ćemo i ako se moramo strpjeti mjesec dana. To nije nepremostiv vremenski okvir za dobavljača prirodnog plina. Petrokemija nije samo proizvodnja gnojiva već nešto što sudjeluje sa 35% potrošnje prirodnog plina u Hrvatskoj, drži 100 kln kn prihoda Plinacru, te 35% tereta HŽ Carga, znači tvrtku treba gledati u širem kontekstu. Vjerujem da i dobavljači prirodnog plina PTKM gledaju u širem kontekstu”.

http://www.kutina.hr/Vijesti/Citanje-vijesti/ArticleId/18459/oamid/1491

svi smo mi Crobex

ptkm nije niti trebala biti na ovako niskim razinama pa ne treba niti biti šokiran što se vrijednost dionice vraća na neke prirodne razine i definitivno ide ili u prodaju ili str. partnerstvo a ako u izvješću pokažu pozitivno poslovanje, onda vjerojatno niti nominala od 30kn, koju je drž. srezala sa 300kn da mogu dokapitalizirati po toj vrijednosti, neće biti održiva kao minimalna referentna vrijednost eventualne akvizicije

također, ove priče o 10, 20 i sl. kuna više ne drže vodu, pogotovo špekulacija o 10kn, zakonskom minimumu za dokapitalizaciju i pretvaranju duga u kapital, jer kada se aktualnim kreditom isplate dugovi dobavljačima plina, onda se nema što pretvarati nego je izglednije da će tim novcima isti sudjelovati u akviziciji

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mozda netko ima dobar program za citanje ovog slajda pa rezultate saznamo i ranije 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Vidim napadaje optimizma na ovom topiku.
A gdje je on bio kada se cijena srozala na ispod 10 kn?

Od jednom je svima jasno da je cijena bila “preniska”.

Ajme investitora….

Ali neka nas!
Kako bi inače zaradili – za burek. 🙂

La vita e bella!

@Lejzer
25.000 kom je na kupnji između 11,00 i 12,50 kn.

Izgleda da pumpaju bid.

Promet je dosta mali (a ni bida iznad 12,13 kn je jako malo (par tisuća kom), tako da izgleda da kupuju samo mali kojima se otvorila mašta o izvještaju.

Nekad je bivsi premijer dolazio u Kutinu i potpuno na identican nacin pricao o tome kako prica danasnji premijer. Cini se da je instruktor isti. Jedino je cijena tada bila 120,00 kn i nakon posjeta i govora je otisla na 220,00 kn pa se ponovno vratila na 120,00 te ponovno podigla na 220,00 kn. Kao ljuljacka.

@pozitiva2

Mozda na tim razinama treba proci neki veliki paket!?
Mozda se dobro staviti koju lipu iznad na kupnju?
A mozda su u sumi 🙂

Vidim da se kupnja smanjila na 36 i kusur tkom.
Zanimljivo je kako se na kupnji pojavljuju nalozi pa nestaju. Dode 1000 kom na 20,XX pa ode, pa dode 500 pa ode i sl.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


ptkm nije niti trebala biti na ovako niskim razinama pa ne treba niti biti šokiran što se vrijednost dionice vraća na neke prirodne razine i definitivno ide ili u prodaju ili str. partnerstvo a ako u izvješću pokažu pozitivno poslovanje, onda vjerojatno niti nominala od 30kn, koju je drž. srezala sa 300kn da mogu dokapitalizirati po toj vrijednosti, neće biti održiva kao minimalna referentna vrijednost eventualne akvizicije

također, ove priče o 10, 20 i sl. kuna više ne drže vodu, pogotovo špekulacija o 10kn, zakonskom minimumu za dokapitalizaciju i pretvaranju duga u kapital, jer kada se aktualnim kreditom isplate dugovi dobavljačima plina, onda se nema što pretvarati nego je izglednije da će tim novcima isti sudjelovati u akviziciji


Mislim da ovaj kredit od 200 milja što traže od HBOR-a služi za rješavanje dugovanja prema INA-i,a možda i prema PPD-u, jer Zečević ističe da odgovarajuća ponuda strateškog partnera postoji,a to je PPD i nalazi su u ministarsrvu, dakle po meni je taj novac prvenstveno za isplatu INA-e, nakon toga ju PPD preuzima na miru.

ja cu tebi reci da je to sve jedan veliki cirkus, sa mađioničarskim trikom….pa razmislite sto sam htio reci


Vidim napadaje optimizma na ovom topiku.
A gdje je on bio kada se cijena srozala na ispod 10 kn?

Od jednom je svima jasno da je cijena bila "preniska".

Ajme investitora….

Ali neka nas!
Kako bi inače zaradili – za burek. 🙂

kome ti tu sada pametuješ kada si kupovao uz mene, kada sam se ja dva dana šamarao sa onim fondom na 9,70 i kada me poklopio 2k do 9,50 pa kasnije pokupio sve do10 i onda u prvom valu otišla do 12,5 ?

o kakvim ti burecima na ovakvim volumenima pričaš kada i sam znaš da si se zahebo prodajući na 11-12 pa si poslije optimistično ulazio po 15-17…kiseli neki burek, a vjerojatno si i danas izašao pa te sad dere depresija jer je izostala korekcija kako si očekivao

i ja sam se tako skiselio, pa poslije jedva dio kupio, i to skuplje i tako si digao prosjek skoro 10% te mi više ne pada mi na pamet trejdati i poslije kupovati skuplje jer ovo, kao što si i sam shvatio, pogotovo ako izađe dobro Fi, teško da ide niže a ima potencijala za podosta više od trenutnih 20kn…

na kraju, samo za tvoje oči:
Vrijednosnica PTKM-R-A
Kup. cijena 10,60
Trž. cijena 21,00
Prinos (%) 98,04
:)

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

hehehehe

@ Barbosa

Ha-ha.
To si ti s nekim drugim raspravljao, ne samnom.
Ja sam u zadnjih 3 godine napravio isključivo kupnje i niti jednu prodaju. 🙂
Dakako, još sam u Petrici i istina je da sam bio više od 50% u minusu prije 15. 2. kada mi je prosjek bio iznad 20 a cijena ispod 10.
I to je trebalo preživjeti.
Kuda će ovaj brod nitko pojma nema.
Lako moguće da opet idemo na 10, ako se svari tako poslože.
A na ovim prometima o čemu drugome možemo govoriti nego o burek investitorima?

Ali, koliko vidim CROBEX već dva,tri tjedna raste, ekonomija nam cvjeta, nezaposlenost pada a zarobljenih kuna u bankama koje se tamo ćuvaju uz kamatu od 1-2 % ima 250 milijardi.
Kud će ta lova kada vlakić krene?

Ha-ha.

Bit će para, samo treba biti strpljiv.

Hoćeš najkraći hrvatski vic?
Vic glasi: “Biti će bolje!”

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!

New Report

Close