PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rezultate ocito netko vec zna…Objava u petak.

http://www.petrokemija.hr/Investitori/Objave/tabid/139/ArticleId/923/oamid/578/Default.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Rezultate ocito netko vec zna…Objava u petak.

http://www.petrokemija.hr/Investitori/Objave/tabid/139/ArticleId/923/oamid/578/Default.aspx

Pozdrav


hvata se priključak s brodarima

biti će sada tu sada svakakvih komentara ali nevezano za to da li je ovaj rast vrijednosti rezultat insajderskih info ili tek špekulativno hvatanje pozicija, materijalna činjenica je, da osim što je drž. dokapitalizirala 250M po 30kn, ptkm je u prošloj godini napravila i 2,5B kn prometa pa ako ćemo špekulirati, eventualna vrijednost ponude od samo 10% prošlogodišnjeg prometa ispada 25 kn po dionici…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Prihod je tako jedna divna stvar.
Ako uz ogromni prihod ide i ogromni gubitak, bolje je zatvoriti biznis.
PTKM ili ide u stečaj ili će firma vrijediti višestruko u odnsu na trenutnu tržišnu kapitalizaciju.
Ja vjerujem u ovaj drugi scenarij i s velikim veseljem sam nedavno kupovao dionice koje su se nudile po 9,77 kn. (To je cijena ispod zakonom dozvoljene minimalne cijene za ev. novu dokapitalizaciju.)

Zanimljivo je kako je cijena nekima bila odlična na + 3XX kn, a sada se nečkaju hoće li dati 13 ili 15 kn.
Trenutno je samo spread između bida i aska nevjerovatnih 10% ukupne tržišne cijene dionice.
Da ne vjeruješ.

La vita e bella!

Sve tu ovisi samo o prodaji, po koliko će ići (da ne bi samo bila po 10 kn), jer ovdje dobitka teško da će ikad biti bez novog vlasnika.

Samo je pitanje koliko je kupac spreman platiti ovog prekroničnog gubitaša.
PO 10,xx je bila dobra kupnja s obzorom na rizik ali sad blizu 20 ne znam.
Mislim da kupci neće previše odriješiti kesu.


Prihod je tako jedna divna stvar.
Ako uz ogromni prihod ide i ogromni gubitak, bolje je zatvoriti biznis.
PTKM ili ide u stečaj ili će firma vrijediti višestruko u odnsu na trenutnu tržišnu kapitalizaciju.
Ja vjerujem u ovaj drugi scenarij i s velikim veseljem sam nedavno kupovao dionice koje su se nudile po 9,77 kn. (To je cijena ispod zakonom dozvoljene minimalne cijene za ev. novu dokapitalizaciju.)

Zanimljivo je kako je cijena nekima bila odlična na + 3XX kn, a sada se nečkaju hoće li dati 13 ili 15 kn.
Trenutno je samo spread između bida i aska nevjerovatnih 10% ukupne tržišne cijene dionice.
Da ne vjeruješ.

Dosta toga se promijenilo otkako je bila odlična na +3XX kn, ako ništa drugo pojavio se veliki broj novih dionica.

fino …al meni to ipak izgleda ka pumpanje za izlazak ..na foru izčekivanja dobrih rezultata.

U potpunosti se slažem s gore navedenim komentarima. Pokušavam sagledat širu sliku ne bih li ušao, ali ne usuđujem se..
Kao i na Belju… i da iziđe fantazija od izvješća, pitam se što će to promijeniti.
Ovdje na Ptkm mislim da je na 10 – 12 kn bio dobar špekulativni ulaz, sada više ne.
Al ne mogu reć da ne pratim situaciju – jednom sam dobro zaradio na Petrokemiji, možda ću opet… municija je spremna.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

@Posejdon: ovdje se pozivate na ZTD preptostavljam, koji članak ako nije problem?

Ja vjerujem u ovaj drugi scenarij i s velikim veseljem sam nedavno kupovao dionice koje su se nudile po 9,77 kn. (To je cijena ispod zakonom dozvoljene minimalne cijene za ev. novu dokapitalizaciju.)

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Prihod je tako jedna divna stvar.
Ako uz ogromni prihod ide i ogromni gubitak…

pazi kolega, PTKM je ostvarila prihod od 2,5milijardi kn od toga 1,8 B u izvozu što znači da tvrtka ima hebenu poziciju na tržištu i da su potencijali tvrtke i više nego dobri…međutim, ako uz takav prihod ide gubitak e onda je nejasno kako to da se nisu popalili svi alarmi u institucijama države???

također, i ja, kao i ti, sam uvjerjen da promjenom Vl. te restukturitanjem i konsolidiranjem poslovanja potencijali PTKM višestruko nadilaze trenutnu trž.kapitalizaciju


fino …al meni to ipak izgleda ka pumpanje za izlazak ..na foru izčekivanja dobrih rezultata.

samo što nisi naveo, tko bi to trebao izlaziti jerbo drž. ima 81% a 8.,9., i zadnji u top 10 imaju tek po 0,25% tj svaki oko 30K kom ili preračunato 450-500K kn. što su u investicijskom aspektu, jako male pare

…u PTKM je FF toliko mali da, kao što vidiš, na volumenu od tek 10K kom, dionica odrađuje 20+%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@ ValueWalk
Tako je. Radi se o ZTD članku 163 (naročito stavak 2 i 5)

@ Barbosa
Prihod i dobit su kao nebo i zemlja.
Dioki (pazi, praktički ista branša!) je npr. imao prihod od 4,5 milijarde kn i to uglavnom na inozemnom tržištu (u Italiji) što je skoro duplo od PTKM, pa ga eno u stečaju.
A da je tamo politika i to na najvišoj razini imala duge prstiće, to je točno. A politika nije daleko niti od PTKM.

La vita e bella!

Politika je u PTKM najbitniji faktor ako ne i jedini. Tvrtka je prevelika da bi se poslala u stecaj..da bi propala..Nije to privatno vlasnistvo kao Dioki..tamo su se mogli izvlacit na privatni interes..ovdje tesko to moze proc…ali se na njoj vidi sva nesposobnost drzave kao vlasnika..bar do sad.
Cijena se iznenadjujuce dobro drzi s obzirom da je u zadnjih 20ak dana ipak odradila 30-40% rasta…Kako se proda po bidu tako se isti digne…Ajde nadajmo se kojim dobrim konkretnim pokazateljima da to ima osnove.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close