PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gospodo,plin je jeftiniji petrokemiji od 1.4 ove godine…
Dug prema Ini i PPDu je refinanciran…
Cijena plina je smanjena za oko 100$…sljedeće izvješče bi trebalo biti u solidnom plusu:)

Bit će im plin još jeftiniji pa će i veća dobit biti, samo da se makne država od ove firme a to se upravo događa.

‘Odluka o Petrokemiji je neozbiljna i neodgovorna’


Sindikalisti ponovno “kmeče”! Kme, kme, tko će nas ovakve stare i nesposobne negdje izvan državnih jasala zaposliti?
Drugovi više nema države da Vam upumpava lovu a Vi je palite. Prošlo svršeno vrijeme!

http://www.seebiz.eu/boban-petrokemija-je-u-fazi-vrlo-visokih-razgovora/ar-136287/

Prodaja, vrlo brzo

Super, to je npr tipican primjer, kao i u DLKV-u gdje treba pricekati prodaju, nakon toga dokap(za ulaganja i radni kapital) i tek onda odluciti dali uci ili ne. Prije toga je gore nego vockice na slot aparatu….

ja cu prvi uloziti tek nakon svega ovog sta sam napisao u ovaj po meni industrijski div, koji i te kako moze jos puno toga reci


Super, to je npr tipican primjer, kao i u DLKV-u gdje treba pricekati prodaju, nakon toga dokap(za ulaganja i radni kapital) i tek onda odluciti dali uci ili ne. Prije toga je gore nego vockice na slot aparatu….

izostavio više si više bitnih činjenica….. dlkv koji ovisi o naruđbama ima neusporedivo drugačiju djelatnost i vl struktu te preko 40% FF dok ptkm, u kojoj je država u 80% a FF tek oko 10%, treba gledati kao industriju koja balansira i regulira godišnju potrošnju plina transformirajući ga u drugu vrijednost pa kada i ako prođe sve ovo što si nanizo, pošto i već sada ne možeš kupiti a da ne digneš vrijednost 20%, kako ćeš tek onda i po kojoj vrijednosti

ptkm treba gledati u širokom, pogotovo u energetskom aspektu a ne samo usko kao proizvođača gnjojiva a i ponuda postrojenja kao što je prkm uopće ne postoji i zato interes distributera i/ili prozvođača ugljikovodika uopće nije upitan, samo se taktički čeka pravi trenutak

također, dokapitalizacija je provedena po 30kn i sumnjam da će drž. prodavati ispod toga iznosa

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

I kutinska Petrokemija žrtva prepucavanja HDZ-a i Mosta

marcello



Super, to je npr tipican primjer, kao i u DLKV-u gdje treba pricekati prodaju, nakon toga dokap(za ulaganja i radni kapital) i tek onda odluciti dali uci ili ne. Prije toga je gore nego vockice na slot aparatu….

izostavio više si više bitnih činjenica….. dlkv koji ovisi o naruđbama ima neusporedivo drugačiju djelatnost i vl struktu te preko 40% FF dok ptkm, u kojoj je država u 80% a FF tek oko 10%, treba gledati kao industriju koja balansira i regulira godišnju potrošnju plina transformirajući ga u drugu vrijednost pa kada i ako prođe sve ovo što si nanizo, pošto i već sada ne možeš kupiti a da ne digneš vrijednost 20%, kako ćeš tek onda i po kojoj vrijednosti

ptkm treba gledati u širokom, pogotovo u energetskom aspektu a ne samo usko kao proizvođača gnjojiva a i ponuda postrojenja kao što je prkm uopće ne postoji i zato interes distributera i/ili prozvođača ugljikovodika uopće nije upitan, samo se taktički čeka pravi trenutak

također, dokapitalizacija je provedena po 30kn i sumnjam da će drž. prodavati ispod toga iznosa
[/quote]

Tako je, ispod 30 kn nece drzava prodavati a vjerojatno ce biti kao na koei, tko da vise

http://www.kutina.hr/Vijesti/Citanje-vijesti/ArticleId/18269/oamid/1491

Koja mega farsa:
“Ivan Nekvapil i vijećnici HNS-a hodali su neovlašteno po odlagalištu neopasnog otpada u vlasništvu Petrokemije i mobitelom mjerili nepostojeću radioaktivnost”

Koliko ja znam, tamo ima neke aktivnosti, ne znam točno kolika je. PTKM će to morati sanirati, ali dobra je stvar što mogu tražiti i dio novaca od EU za sanaciju…

I da, točno je da ako PTKM ode u stečaj, da je RH obavezna sanirati taj deponij… Ista stvar je i u Kaštelima…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


….Tako je, ispod 30 kn nece drzava prodavati a vjerojatno ce biti kao na koei, tko da vise

Super ,znaci ostat ce u vlasnistvu drzave.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Tko su zvijezde hrvatskog izvozničkog buma?.

Zanimljivo je da među prva četiri izvoznika, čiji se poredak nije mijenjao u odnosu na lanjsku listu, najveći skok bilježi Petrokemija. Unatoč ozbiljnoj krizi i velikim poslovnim gubicima, kutinska tvrtka lani je podigla izvoz za gotovo 16 posto na 1,8 milijardi kuna

. [IMG]http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=901251&width=630&shotId=1[/IMG]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


…Zanimljivo je da među prva četiri izvoznika, čiji se poredak nije mijenjao u odnosu na lanjsku listu, najveći skok bilježi Petrokemija. Unatoč ozbiljnoj krizi i velikim poslovnim gubicima, kutinska tvrtka lani je podigla izvoz za gotovo 16 posto na 1,8 milijardi kuna

Bolje da su imali pad izvoza od 70% jer bi i gubitak bio 70% manji. Svaki rast prihoda ovdje znaci veci gubitak. Ovo je poput nasih skverova. Jeftinije bi bilo svim tim radnicima dat place da stoje doma i nista ne rade.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close