PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Fedor19

Ne kuze? 🙂

Sam kazes: "PPD je trgovac plinom, dakle zarađuje na maržama prema kupcu…".
OK

"…ukoliko preuzme PTKM neće sam sebi lupati sulude marže…"
A sam sebi ce u PPD-u znacajno skidati marzu kako bi ona ostala u firmi u kojoj nije jedini vlasnik?

"…a u interesu je da ju preuzme jer PTKM ima puno dugovanja prema njima."
I ne samo zbog toga. Treba nastaviti prodavati plin PTKM, sta ne?


INA odugovlači, i ne znači da će ostati u vlasništvu.

Ajmo ovako, da imamo firmu A koja posjeduje firmu B. Firma A prodaje sirovinu firmi B. Gdje ce gazda firme A ostavljati dobit? U firmi B? Pa da dva puta placa porez prije nego tu lovu uzme?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ajmo ovako, da imamo firmu A koja posjeduje firmu B. Firma A prodaje sirovinu firmi B. Gdje ce gazda firme A ostavljati dobit? U firmi B? Pa da dva puta placa porez prije nego tu lovu uzme?

Firmu B će strpati u stečaj, pozdraviti se sa naplatom plina koji joj je prodao, svjesno strpati ovo:
Vaš link …
također u stečaj,evo zadovoljan?

Upravo to. Imate primjer u Agrokoru, školski primjer…..

Možda ovi kupci računaju na 30 kn dokap. Odatle možda ovaj nenadani interes i porast cijene. Jedno je sigurno, onog Klausa će se opet nešto pitati a on mora nastaviti braniti svoju poziciju i kao papagaj će ako treba inzistirati na 30 kn inače će to biti izdaja i te floskule…
Pokazatelji firme jesu bolji nego prošlih godina a na neki način Đurina pozicija nam govori da je država u stanju ne ići na smanjenje cijene dokapa ako firma pokaže ozbiljnost pa ni kod Đure neće biti dokapa po 20 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

http://www.index.hr/vijesti/clanak/butkovic-jucerasnja-odluka-vlade-ne-znaci-odmah-i-privatizaciju-tvrtki-/892902.aspx

MINISTAR pomorstva, prometa i infrastrukture Oleg Butković osvrnuo se na jučerašnju telefonsku sjednicu Vlade i odluku kojom je s popisa strateških i tvrtki od posebnog interesa skinuto nekoliko tvrtki. To ne znači da će sve te tvrtke ići u privatizaciju, još uvijek ne znamo ni hoće li ni kada će ići, pojasnio je ministar.

“Kada i ako bude išla bilo kakva privatizacija onda je ključno da se najprije moraju sastati politička tijela vladajućih koalicija. Tu mislim na Predsjedništvo HDZ-a i Most koji čine vladajuću koaliciju. Oni moraju na svojim najvišim političkim tijelima donijeti takvu odluku da se ide u prodaju nečega,” rekao je ministar Butković. Kad se takva politička odluka donese, onda se to mora usuglasiti na razini koalicije, a onda će se uključiti i klub zastupnika, rekao je Butković dodavši da se procedura zna. Nitko ne može donijeti odluku i ne smije je donijeti bez prethodne političke odluke HDZ-a i Mosta, a onda svih drugih stranaka, rekao je ministar dodavši da je ovo odluka koja ništa ne zaključuje.

Gospodo,plin je jeftiniji petrokemiji od 1.4 ove godine…
Dug prema Ini i PPDu je refinanciran…
Cijena plina je smanjena za oko 100$…sljedeće izvješče bi trebalo biti u solidnom plusu:)



Ajmo ovako, da imamo firmu A koja posjeduje firmu B. Firma A prodaje sirovinu firmi B. Gdje ce gazda firme A ostavljati dobit? U firmi B? Pa da dva puta placa porez prije nego tu lovu uzme?

Firmu B će strpati u stečaj, pozdraviti se sa naplatom plina koji joj je prodao, svjesno strpati ovo:
Vaš link …
također u stečaj,evo zadovoljan?
[/quote]

Nigdje nisam spomenuo stecaj firme B.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

lipo bi bilo kad bi se znalo na koliko je ptkm procijenjena.prvo se krenilo s procijenom 54 tvrtke koje su bile u bubnju za prodaju danas znamo da ih je 5 trenutno u prodaji.

kako je krenulo, moglo bi biti da od privatizacije opet ne bude ništa…željko klaus i dalje jaše ;-))

Ignore: KressoM, delux

Jedna stvar je imati želju da se nešto proda a sasvim druga stvar je to i prodati po nekoj pristojnoj cijeni. Eto ja već par godina prodajem automobil u dobrom stanju i to debelo ispod tržišnih cijena takvih modela i svejedno ga nitko ne kupuje. Razlog zašto ga je teško prodati je velika kubikaža, visoka cijena registracije, skupi dijelovi. Slična situacija je i sa Petrokemijom, s tim da ta tvornica nije ni približno u dobrom stanju kao moj automobil. Osim toga ovdje nije ni poznat pravi većinski vlasnik jedino se zna da je to na papiru država. A u stvarnosti?

Danas mi se cini kao pokusaj pumpanja cijene. Ne vidim mogucnost da cijena probije 15kn.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close