PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega, ovo je sasvim prihvatljivo, porast je neizbježan 🙂

Badava, kada se ovdje očekuje dokapitalizacija i pretvaranje potraživanja u vlasnički udio po 10. kuna. Ta cijena kao da je već dogovorena. A onda tek slijedi dugii put ka nekom profitafilnom poslovanju. I to možda jer uvoz je sve jači i jeftinija je ta roba.

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PTKM-R-A

let s do it!

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Link iz Večernjeg da su Turci zainteresirani za Petrokemiju (što nismo znali) i da postoji ponuda PPD (što znamo od kraja veljače ).
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/za-podravku-velik-interes-i-prije-nego-sto-je-odluceno-o-prodaji-1080503

vid'la žaba...

http://www.seebiz.eu/turski-investitori-zainteresirani-za-petrokemiju/ar-134714/

Mali promet, prvo se skida s prodaje a onda sa 60 dionica se zatuce cijena tako da ispada da smo svaki dan u minusu

Imate velika potraživanja od Petrokemije, a i predali ste ponudu za preuzimanje?

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/pavao-vujnovac-uspjeli-smo-jer-smo-se-prvi-pripremili-za-liberalizaciju-trzista-plina-ppd-je-sad-vec-spreman-za-srbiju-i-bih-1082344

Mi vjerujemo u Petrokemiju te prepoznajemo da u sinergijskom odnosu PPD-a i Petrokemije postoji razvojni potencijal. Zato smo Petrokemiji pomagali dosad i pomažemo joj i dalje. PPD je kontinuirano spuštao već prije ugovorene cijene prirodnog plina pa smo tako i nedavno potpisali novi aneks postojećeg ugovora u kojem smo kroz više ustupaka bitno pozitivno utjecali na financijsku situaciju Petrokemije. Petrokemija će teško realizirati svoje potencijale bez strateškog partnera. Dugovi su veliki i potrebna je financijska stabilizacija tvrtke.

Također, postoje velike obveze investiranja s ciljem zadovoljavanja ekoloških standarda Europske unije, što će dodatno otežati poslovanje Petrokemije u budućnosti. Spremni smo pomoći u stabiliziranju poslovanja, zadržavanju radnih mjesta te pokretanju tehnološkog i poslovnog razvoja ovog poslovnog sustava strateški važnog za ukupno gospodarstvo RH.

… e ako je budu htjeli neka plate ono što su oteli kroz cijenu plina, 200 kuna po dionici za udjel države u PTKM i evo prihoda od privatizacije preko milijarde kuna… nadam se da će prodaja državnog udjela proći tako da budu svi zadovoljni država ,PPD, dioničari, radnici… ili neka treća strana… gdje je Stožerni brigadni general sindikalizma fon “KRAUS” – Klaus ???? šuti ko pi…ca.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Dobit prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) 21,4 milijuna kuna,
Gubitak iz poslovnih odnosa 156 tisuća kuna
Gubitak iz financijskih odnosa 6,4 milijuna kuna
Ukupni prihodi 534,4 milijuna kuna, -23,6%

Gubitak 1,2% od ukupnih prihoda- tečaj USD viši je 1,7% od istog razdoblja 2015

očekivao sam puno lošije kad ono…

nisi valjda ovdje prebacio ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Po kojoj cijeni PPD preuzima Petrokemiju?

Da li postoji podatak koliko su točno dužni INA-i i PPD-u za plin, ako možda netko malo više ovo prati?

Prolistao sam bilješke od završnog za 2015. i Q1/2016 ali nisam našao taj podatak.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@na nagovor jednog gosp koji ima poznato porezno savjetovalište…nekoliko škola, bolnica itd u kombinaciji s barišićem, prestao pratiti i trgovati na valovima davne 2011 godine….
On je već tada znao što će se dogoditi, pa mi je rekao da izađem iz te pozicije

nisi valjda ovdje prebacio ?

ova kombinacija sa ppdom mi je jako interesantna pa sam in kao i u lkpc

mislim da ima potencijala i preko 200% stabilizirali su se, potencijalno preuzimanje koje ne može biti ispod 10 kn, izrazito mali FF , dokapitalizacija kojom će se još dodatno poboljšati poslovanje…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close