PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@LeoNT
Znam da ti pratis Prvih 10…

Jel to AZ jos prodaje i po ovim cijenama?

Mea parvitas.



@LeoNT

Znam da ti pratis Prvih 10…

Jel to AZ jos prodaje i po ovim cijenama?

Ne, nije AZ. Prosli tjedan nije prodao nista. Izgleda da oni ne prodaju na manje od 17-18.

Netko drugi lupa po bidu. A pogledajte ask, pet identicnih naloga od 22 komada da bi se stvorio privid velikog broja prodavaca.

Ni glasa ni muka iz duudija. Neizvjesnost i dalje traje. PSN ili partner pitanje je sad. Ako ode na 10 kupujem jos, tako da pozdravljam i ovaj pad.


"Neću dozvoliti da se ugasi Petrokemija, što će se dogoditi ako ne budemo proizvodili plin, kazao je ministar Vrdoljak"

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sirenje-hep-a-plomin-c-i-novi-izvori-nafte-i-plina-dizu-bdp-i-do-4-posto-1011051

…sta mu sada to znaci?


Moje mišljenje je da ministar Vrdoljak ima možebitnu strategiju započinjanja svega a nezavrsavanja gotovo ničega.
Jednostavno kad zaključite pregovore i potpišete realizaciju možete pogriješiti a ovako razgovarati i pregovarati godinama i dobivati plaću a ništa ne zaključiti je idealno jer ništa niste ni pogriješili.
Ovo je moje mišljenje.
Inače izjave u prvom licu koje ministar često upotrebljava nisu uobičajene u visokih dužnosnika (osim premijera) pa govore dosta i o samom ministru Vrdoljaku. Zamislite izjave tipa ” ja neću dozvoliti, ili nedam našu Inu , a ne u množini kako bilo u redu ” nedamo hrvatsku ili našu Inu ili nećemo dozvoliti …. Govore puno o ministru i shvaćanju njegove pozicije te želje da sebe stavi u prvi plan a ne interese zajednice i naroda kojeg predstavlja.
Volio bi vidjeti koliko će projekata zaključiti ili privesti kraju a koliko će ostati u “u zraku” kad mu završi mandat

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ako ste sve karte bacili na vrdoljaka, daleko ćete dogurati

Vlada izvlaci aseve iz rukava zadnjih dana, samo cekam kada ce potegnuti ovaj 🙂

Biti ce zanimljivo vidjeti jel prosli kvartal bio jednako dobar kao prvi.

Ministarstvo zaštite okoliša izdalo je Rješenje o objedinjenim uvjetima zaštite okoliša Petrokemiji d.d. na rok od pet godina.[emo_palacg]

„ishođenjem Rješenja o objedinjenim uvjetima zaštite okoliša ostvaren neophodan uvjet za dobivanje svih potrebnih dozvola koje se odnose na tehničko-tehnološke uvjete rada proizvodnih pogona Petrokemije d.d. u idućih pet godina.”

http://www.mzoip.hr/doc/10072015_-_petrokemija_dd_tvornica_gnojiva_kutina_.pdf

Još dobrih vijesti za Petrokemiju:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/NRB6Och3J7FC93wYk9E1PQ==.pdf

“Postignutim uvjetima isporuke plina ostvaren je jedan od preduvjeta za daljnje restrukturiranje i financijsku konsolidaciju Društva.”


Još dobrih vijesti za Petrokemiju:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/NRB6Och3J7FC93wYk9E1PQ==.pdf

"Postignutim uvjetima isporuke plina ostvaren je jedan od preduvjeta za daljnje restrukturiranje i financijsku konsolidaciju Društva."

Može mi netko objasniti kako mogu biti dva najpovoljnija dobavljača plina?

Pa što niste tražili od jednog da još skine cijenu plina?[emo_zacudjen]

ne znam.. Mozda moraju imati dva dobavljaca kao osiguranje ako dodje do problema u opskrbi.

PPD je uvijek davao plin za manju cijenu nego INA. (nekada i 10-15% – info iz novinskih clanaka)

Posto je INA objavila da ce prodati 300 milijuna m3 Petrokemiji ispada da ce PPD dobaviti otprilike isto toliko ili cak vise.

Petrokemijina potrosnja je cca 600-650 milijuna m3 plina godisnje.

To odgovara omjeru buduceg vlasnistva o kojem se pisalo


ne znam.. Mozda moraju imati dva dobavljaca kao osiguranje ako dodje do problema u opskrbi.

PPD je uvijek davao plin za manju cijenu nego INA. (nekada i 10-15% – info iz novinskih clanaka)

Posto je INA objavila da ce prodati 300 milijuna m3 Petrokemiji ispada da ce PPD dobaviti otprilike isto toliko ili cak vise.

Petrokemijina potrosnja je cca 600-650 milijuna m3 plina godisnje.


zar nisu oni i do sada koristili plin, čak od istih dobavljača, te ostvarili povijesno visoki gubitak, ništa ovdje ne kužim

New Report

Close