PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako uđu INA i PPD, ova firma će masno zarađivati i to je najbitnije, dobro je djelom ovdje biti prisutan,a ako se ukaže prilika i podebljati prisustvo.


Ok, recimo cisto hipoteticki, bude dokap po 10.

Sta to znaci:

– za firmu
– za dionicare
– za drzavu

Bilo kakav dokap odnosno dugorocno rjesenje stabilnog poslovanja firme je ekstremno pozitivna vijest i mnogostruko povecava vrijednost tvrtke koja je trenutno na oko 200 miliona kuna trzisne kapitalizacije. (nevjerojatno malo za ovakvu firmu)


Kao i u Dalekovodu. Za postojeće dioničare to znači “smrt” i ovako i onako. Od komadića torte dobit će “krušne” mrvice. Za novog vlasnika to znači rastanak od pozamašne svote keša koju će morati kroz dokapitalizaciju upumpati u ovu kešo-žderačinu i upitno da li će ikada i nakon toga poslovati pozitivno. Mali dioničari su ovdje PD, oni će ionako biti isklčjučeni iz moguće dokapitalizacije a i da budu uključeni para nemaju jer su ih već spalili na ostalim državnim “perjanicama”. Što bi lopina rekao “krv znoj i suze, a meda ni u tragovima”. LP!

ovdje i dalje na snazi, koliko god ovu dionicu kupio jeftino, ona je još uvijek smogla snage da dodatno padne sama ili je netko sruši, ako isključe mogućnost dokapa za postojeće dioničare, spalionica radi svoj posao u pravom smislu riječi, o kriminalu i kriminalcima niti riječi, kao da se ništa dogodilo nije, zato nama i ne trebaju strana ulaganja, kako bi naši krimosi onda nešto dobili gotovo besplatno


Ako uđu INA i PPD, ova firma će masno zarađivati i to je najbitnije, dobro je djelom ovdje biti prisutan,a ako se ukaže prilika i podebljati prisustvo.

Na prvu mi se čini da su INA i PPD najgori mogući vlasnici. Što biste vi da imate plin i kupite PTKM, jel bi radije dali što nižu cijenu plina pa da PTKM ima što veću dobit ili biste zaračunavali cijenu plina što veću, a da PTKM samo preživljava?

Ili ja krivo razmišljam?

Naravno, bolje ikoji vlasnik nego da propadne, prvenstveno zbog stanovnika Kutine i ostalih ovisnih (više manje svi mi bi bili pogođeni propadanjem takve jedne firme).

Ne mislim da bi Ina i PPD, kad bi bili u poziciji upravljati Petrokemijom, zaklali kravu zbog jednog odreska.



Ako uđu INA i PPD, ova firma će masno zarađivati i to je najbitnije, dobro je djelom ovdje biti prisutan,a ako se ukaže prilika i podebljati prisustvo.

Na prvu mi se čini da su INA i PPD najgori mogući vlasnici. Što biste vi da imate plin i kupite PTKM, jel bi radije dali što nižu cijenu plina pa da PTKM ima što veću dobit ili biste zaračunavali cijenu plina što veću, a da PTKM samo preživljava?

Ili ja krivo razmišljam?

Naravno, bolje ikoji vlasnik nego da propadne, prvenstveno zbog stanovnika Kutine i ostalih ovisnih (više manje svi mi bi bili pogođeni propadanjem takve jedne firme).
[/quote]
Mislim da morate gledati malo širu sliku, šifra LKPC, šifra rukometni klub PPD, šifra Luka Vukovar, ne bu to baš tak.

Dug za plin je oko 300 milijuna kuna, a cijela firma na burzi vrijedi 200 milijuna, znači po cijeni dokapitalizacije od 10 kuna, rješava se samo pola duga.
Znači dobit će firmu za pola duga, a drugu polovicu duga će im ta firma još dugovati. Mislim da će prelamanje duga ići po puno većoj cijeni.


Dug za plin je oko 300 milijuna kuna, a cijela firma na burzi vrijedi 200 milijuna, znači po cijeni dokapitalizacije od 10 kuna, rješava se samo pola duga.
Znači dobit će firmu za pola duga, a drugu polovicu duga će im ta firma još dugovati. Mislim da će prelamanje duga ići po puno većoj cijeni.

Ne ide to tako… [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ma znam da nejde tako, ali isto znam da ne ide pošteno. Jednog dana će se o ovoj privatizaciji pričati po sudovima.

“Neću dozvoliti da se ugasi Petrokemija, što će se dogoditi ako ne budemo proizvodili plin, kazao je ministar Vrdoljak”

http://www.vecernji.hr/hrvatska/sirenje-hep-a-plomin-c-i-novi-izvori-nafte-i-plina-dizu-bdp-i-do-4-posto-1011051

…sta mu sada to znaci?


Ne mislim da bi Ina i PPD, kad bi bili u poziciji upravljati Petrokemijom, zaklali kravu zbog jednog odreska.

Nisam to niti rekao, ali što ako će svo mlijeko od krave ići u INU i PPD (dakle, preko plina), a ostalim dioničarima PTKM ništa (jer će dobit biti zanemariva uvijek)?

Vaš link …

Više zakupaca, veća konkurencija, niža cijena plina, profitabilna PTKM

New Report

Close