PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prosli kvartal je PTKM bila operativno pozitivna. Mislim da je to odlican napredak.

Šteta što Petrokemija ipak nije sama proširila biznis na uvoz i distribuciju plina, time bi sebi mogla osigurati povoljan plin, a to je izgleda krucijalno za poslovanje (tako tvrdi sindikat koji se protivio priatizaciji) . Pa PPD je d.o.o. , jednom sam čitao članak u našem poznatom tjedniku o vodećem čovjeku PPD-a. Priča je smiješna, ono čovjek je bio konobar usput završio ekonomsku školu, preuzeo PPD jer nije nitko drugi htio. Zar poslovanje giganta poput PTKM-a ovisi o d.o.o.-u. A možda nije loše da PPD preuzme PTKm, na kraju dođe na isto…:)

Pa sta znaci da je PPD d.o.o.? Ljudi imaju prihode 3 milijarde kuna, od toga pola milijarde van HR. Sire poslovanje na regiju (Slovenija, Madjarska,…) i druge grane (transport). Postaju jedan veliki i profitabilan holding.

Oni su pouzdani partner Petrokemiji vec godinama i redovito su davali cijenu plina za 15% nizu nego INA.

nije baš puno skočila na vijest o dubinskom snimanju, nekad je to bio pravi vatromet

Vijest o dubinskoj analizi je stara..
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/ina-i-prvo-plinarsko-drustvo-spasavat-ce-petrokemiju-996460

Mea parvitas.


Vijest o dubinskoj analizi je stara..
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/ina-i-prvo-plinarsko-drustvo-spasavat-ce-petrokemiju-996460

spašavanje PTKM od stane PPD ili INE je toliki cinizam kao da Židove od holokausta spašavaju elitne postrojbe Njemačkog rajha !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Vijest o dubinskoj analizi je stara..
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/ina-i-prvo-plinarsko-drustvo-spasavat-ce-petrokemiju-996460


po tom modelu, više se isplati uložiti u lkpc u kojoj je PPD najveći pojedinačni dioničar sa 24,99% kroz koju će, podkoncesijom na LNG terminal vjerojatno nastojati kompenzirati nenaplativost potraživanja zbog eventualnog pretvaranja duga u kapital, nego se kiseliti i gubiti živce u ptkm

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

MA sve OK, i doo je trgovačko društvo. Samo PTKM predstavlja industriju, proizvodnju, a PPD tek uvozi i distrubira, dakle trguje plinom te zarađuje masno na PTKM-u koji diše na škrge. Osobno, ne djeluje mi baš logično da PTKM od koje živi jedan cjeli grad pada na koljena dok PPD na količini i dobroj cijeni (koja je BTW još uvijek previsoka za optimalno poslovanje) bere vrhnje i ostvaruje milijarde…No, veselim se da PPD kupi PTKM. BAš me zanima što će sindikat reći da ih kupuje d.o.o. s šest osnivača.

PPD i Mol preuzimaju Petrokemiju?


… PPD na količini i dobroj cijeni (koja je BTW još uvijek previsoka za optimalno poslovanje) bere vrhnje i ostvaruje milijarde..

Dogovoren jeftiniji plin, spašena Petrokemija

“- za rentabilno poslovanje potrebna cijena plina od oko 370 dolara za tisuću kubičnih metara…”

PPD, pak, pristao je u tom razdoblju svoju cijenu smanjiti na 325 dolara za tisuću kubika, što je vjerojatno minimalna cijena koju ta kompanija mora ostvariti zbog ugovora sa svojima dobavljačem – ruskim Gazpromom

.. nije bas da su brali vrhnje (iako ne znam kako bi ispali pozitivni, valjda bi trebali poslovati s minusom namjerno??)…mislim da su jako fer prema PTKM. Puno vise nego INA.

Čekaj pa oni će ući po 56kn za dionicu.Fino, onda sa ja nebih trebao brinut za ulaz od 18kn!

Zar ne?

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

neće oni ući po 56 kn. Nego spašavaju stvar da im ne propadne toliko potraživanje. Točnije nemaju izbora!, a bolji je izbor uzeti to po toj cijeni i dalje opskrbljivati plinom, jer i oni imaju ugovorene kvote a isto tako i penale.

PTKM je gotova, sve dok kao DLKV ne pokaže promjenu poslovanja i trenda

New Report

Close