PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Bero
Čovjek je valjda mislio i htio reć ispod svoje prodajne cijene.
U pravu je.
U nas sve naše mora da košta najskuplje jer je to automatski mjerilo kvalitete a u nas je sve najNAJNAJKVALITETNIJE od ribe, preko maslinova ulja, voća i povrća do lokomotive pa tako i masovno izvozimo hranu najbržim vlakovima i najtočnijim sustavom željeznica na sve svjetske stolove. Jednostavno oni ne mogu toliko pojest koliko mi možemo s voljom i na vrijeme proizvest i dostavit.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Koliko sam ja shvatio, Petrokemija može prodati svoj proizvod samo ispod cijene koštanja.

Ulaz=-izlaz=gubitak

Dugove moraju preuzeti drzava, banke i PPD, ako treba nek izdaju jos nekoliko stotina milijuna bezvrijednih dionica, nek smanje pdv na gnojivo, a onda nek to po kunu prodaju nekom tko je spreman uloziti u modernizaciju 200 milijuna eura. To je jedino rjesenje.

Plin za kućanstva od 1. travnja jeftiniji 7 do 10 posto


evo sezona grijanja je polako prošla, plin ide cca 0,25- 0,30 kn dolje i dobit ćete manji račun za travanj u svibnju 1,53 kn. Ministre za industriju PTKM 0,25 -0,30 kn po kubiku znači da od ružnog pačeta postaje bijeli, lijepi labud. Ali kažu ljudi tko će sebi, ( PPD tako kažu), smanjiti cijenu. Zadovoljni Mesarić, Jagušt, Marčinko, Klaus,… a ostali nek se snalaze…
650.000.000 x 0,30 = 195.000.000,00 kn , a može još više samo na ovome, no pljačka se i dalje, a glume spasitelje. Kako vidimo u Remetincu se pune preostali kapaciteti…nadamo se da neće biti mjesta …

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Plin za kućanstva od 1. travnja jeftiniji 7 do 10 posto


evo sezona grijanja je polako prošla, plin ide cca 0,25- 0,30 kn dolje i dobit ćete manji račun za travanj u svibnju 1,53 kn. Ministre za industriju PTKM 0,25 -0,30 kn po kubiku znači da od ružnog pačeta postaje bijeli, lijepi labud. Ali kažu ljudi tko će sebi, ( PPD tako kažu), smanjiti cijenu. Zadovoljni Mesarić, Jagušt, Marčinko, Klaus,… a ostali nek se snalaze…
650.000.000 x 0,30 = 195.000.000,00 kn , a može još više samo na ovome, no pljačka se i dalje, a glume spasitelje. Kako vidimo u Remetincu se pune preostali kapaciteti…nadamo se da neće biti mjesta …

..zaboravio sam Vrdoljaka, a i Gorupa ma gdje god bio kao i hr. policija 91’kako bi rekao branimir dopuđa 🙂

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Plin za kućanstva od 1. travnja jeftiniji 7 do 10 posto


evo sezona grijanja je polako prošla, plin ide cca 0,25- 0,30 kn dolje i dobit ćete manji račun za travanj u svibnju 1,53 kn. Ministre za industriju PTKM 0,25 -0,30 kn po kubiku znači da od ružnog pačeta postaje bijeli, lijepi labud. Ali kažu ljudi tko će sebi, ( PPD tako kažu), smanjiti cijenu. Zadovoljni Mesarić, Jagušt, Marčinko, Klaus,… a ostali nek se snalaze…
650.000.000 x 0,30 = 195.000.000,00 kn , a može još više samo na ovome, no pljačka se i dalje, a glume spasitelje. Kako vidimo u Remetincu se pune preostali kapaciteti…nadamo se da neće biti mjesta …

..zaboravio sam Vrdoljaka, a i Gorupa ma gdje god bio kao i hr. policija 91'kako bi rekao branimir dopuđa 🙂


[/quote]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

sad vrdoljak reče na radiju da je jagušt potpisivao one kombinacije sa gorup grupom ali da se on ne bavi sa proučavanjem tih spisa već institucije. drugim riječima slijede hapšenja.

who dares, wins


sad vrdoljak reče na radiju da je jagušt potpisivao one kombinacije sa gorup grupom ali da se on ne bavi sa proučavanjem tih spisa već institucije. drugim riječima slijede hapšenja.

….a jel nadležan da ojeftini plin onima koji troše puno plina, a ne onima koji se ne griju plinom preko ljeta ? Zašto štiti INU i PPD da se Gobac može igrati malo rukometa ????

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

rekao je da će i plin pojeftiniti samo što do sad nisu imali alat za takve operacije u rukama. no ovdje nije toliki problem u plinu koliki je u lopovluku. slažete li se sa mnom?

who dares, wins

Pa valjda je svakom jasno da je cijena plina u ovoj priči najmanja bitna.

Da ga dobivate besplatno, opet bi bili u gubitku.

Kompanija se potpuno krivo vodi.

Ovo su predizborne gluposti sa cijenom plina. Cijena plina ovisi o ponudi i potražnji. Tko želi plin jeftinije od tržne cijene za velike kupce nora se potruditi i naći takvog dobavljača. Zbog zastarjele tehnologije plin se u Petro
kemiji se neracionalno troši, pa je to osnovni razlog viših cijena koštanja proizvoda od tržišnih. U koliko bi Petrokemija povisil cijene, kupci bi se okrenuli vanjskom tržištu. Izlaz se zna: ili modernizacija i restruktuiranje ili zatvaranje tvornice.

Prećenje ove cijenjene dionice je isto mlaćenje prazne slame.
A cijena isto ide na razinu bale slame. Možda i ispod?

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

New Report

Close