PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/petrokemija-prijeti-obustavom-mineralnih-gnojiva-kupcima-jer-im-je-hpb-blokirao-racun/805717.aspx

Blokada računa:
Kutina, 06.03.2015.

Hrvatska poštanska banka blokirala racune Petrokemije

Danas oko 14.00 sati Hrvatska poštanska banka je potpuno besmisleno i nepotrebno blokirala racune Petrokemije d.d., Kutina.
Uprava i Nadzorni odbor Petrokemije d.d., Kutina vec mjesecima ne uspijeva uspostaviti bilo kakav suvisao dijalog s predsjednikom Uprave HPB-a koji odbija svaki razgovor o mirnom i normalnom rješavanju duga, kojega ni na koji nacin ne sporimo, i za rješavanje kojega su bila nuena razlicita rješenja. Svi prijedlozi su odbijeni od strane HPB-a.
Zbog toga je Stožer za obranu Petrokemije na sastanku održanom danas u 18.30 sati usuglasio slijedece zakljucke:
1. O blokadi racuna odmah izvjestiti sve relevantne osobe i institucije u Republici Hrvatskoj kao i cjelokupnu hrvatsku javnost
2. Zahtjevamo skidanje blokade racuna u ponedjeljak 09.03.2015. u cilju nastavka normalne proizvodnje i opskrbe tržišta
3. Ukoliko taj zahtjev ne bude ispunjen radnici Petrokemije, svjesni svih mogucih posljedica, u potpunosti ce sprijeciti isporuku mineralnih gnojiva bilo kojem kupcu unutar tržišta Republike Hrvatske.

Ukoliko budemo prisiljeni prekinuti isporuku gnojiva hrvatskoj poljoprivredi unaprijed se i najiskrenije ispricavamo svima onima kojima cemo tim potezom stvoriti odreene probleme, ali ih isto tako molimo da nas razumiju. Ponašanje HPB-a prema industriji u Hrvatskoj od dolaska g. Vuica na celo Uprave banke je sramotno.
Stožer se po ovom pitanju do trenutka skidanja blokade racuna odnosno do prekida isporuke gnojiva više nece oglašavati. Za sve informacije obratite se izravno gospodinu Tomislavu Vuicu, Predsjedniku Uprave HPB-a.

Za Stožer za obranu Petrokemije
(Željko Klaus)

Ne placas i jos se zalis [emo_smijeh]

Evo sindikalca na Otvorenom, opet. Kad će ovo konačno da prd.e u čabar da više ne gledamo taj cirkus.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Evo, sad vam je dudica Pejnović rekao u Otvorenom.
Privatizacija PTKM ide u 5. mjesecu na način da se potraživanja pretvaraju u vlasničke udjele plus ako ima netko sa strane zainteresiran da pod tim uvjetima uloži svoje pare.
Ko voli nek izvoli.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

ha ha. ovaj Klaus je lud.
Pa nek plati banci sto su duzni i gotovo, skinut ce im blokadu. sta bi oni primali place a ostali zubeo klin. Evo prijedlog Hpb-a, nek se odreknu radnici Ptkm sest placa i dug rijesen.
I ima gnojiva jeftinijeg neka ne isporucuju ako smiju.

Ja stvarno ne shvaćam HPB. Baš ružno od njih. Zamisli htjeti svoj novac u današnje doba

Uzmeš novac, ne vratiš pa se ljutš na onog koji ti je posudio što želi novac nazad. I jos baraba kapitalistička ne želi razgovarati, nepravda do neba.

Zanimljivo kako nisu ZSE obavjestili o blokadi računa, za ovo im treba spičit kaznu da im drugi put tako nešto ne padne na pamet… Pa ovo uopće nije nebitna informacija!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ali moram priznati da je najbolja prva rečenica Klausa i udruženog stožera za obranu:

“Danas oko 14.00 sati Hrvatska poštanska banka je potpuno besmisleno i nepotrebno blokirala racune Petrokemije d.d., Kutina.”

Podrzavam ideju o poklanjanju dionica PTKM sindikatu… Sindikat PTKM me podsjeca na Grke, zato drzava treba ljepo dignuti ruke od svega, pokloniti svoje dionice sindikatu i reci “evo prepustamo vam tvrtku na radnicko upravljanje”…2 tjedna nakon toga ptkm se zatvara, pogon prodaje u staro zeljezo i ova trakavica od price je gotova..

Neki ljudi jednostavno ne mogu nauciti i treba im dati sto traze vec dugo..stecaj

...

Ja sam razmišljao uvesti tako sindikate u vladu. Pa mu reći ajde ti sad nešto napravi. Kad bi sve propalo bi malo zašutili. Pa pogledaj onog sindikalistu iz brodosplita Ševgića. Isto se zalagao da država ne proda škver jer ce radnici pogubiti posao, a škver se zatvoriti. Mislio je naravno o svom poslu. I šta se dogodi? Škver u plusu, ima posla, Debeljak trazi dodatnih 2500 radnika. Gdje je sad? Sindikalisti su uvijek mislili samo na svoje dupe, a radnici su uvijek ispaštali.

New Report

Close