PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hoće li netko htjeti Petricu pa makar po kunu?

@Pongy
Nitko od stranaca.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

ima tu malo

http://www.jutarnji.hr/mi-cemo-preuzeti-ured-predsjednika-na-pantovcaku-i-bit-cemo-racionalni/1299923/

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Slaba trgovina, kad izade potvrda o prodaji, ovih dana, trebala bi zivnuti, a o uvjetima zavisi u kom smjeru, ako je dokap i smanjenje kapitala na 30 kn, pretpostavljam da ce drzava i prodavat oko te cijene. Padaju mi na pamet 2 razloga za uspjesnu privatizaciju ovaj put: trenutna cijena 20 kn (prije godinu dana 150), prodaje se 50 + 1 dionica, dakle upravljacka prava (za razliku od prosle godine). Godisnji gubitak je nesto veci nego prosle godine. Da li je 20 kn realna cijena, s obzirom da slijedi prodaja?

ispravak: zadnja cijena je 19.

Ovo je sad veca manja, pola pola, ili ide na 0 ili na 60 ovisno o uspjesnoj prodaji.


Slaba trgovina, kad izade potvrda o prodaji, ovih dana, trebala bi zivnuti, a o uvjetima zavisi u kom smjeru, ako je dokap i smanjenje kapitala na 30 kn, pretpostavljam da ce drzava i prodavat oko te cijene. Padaju mi na pamet 2 razloga za uspjesnu privatizaciju ovaj put: trenutna cijena 20 kn (prije godinu dana 150), prodaje se 50 + 1 dionica, dakle upravljacka prava (za razliku od prosle godine). Godisnji gubitak je nesto veci nego prosle godine. Da li je 20 kn realna cijena, s obzirom da slijedi prodaja?

To što je država dokapitalizirala po 30 nije nikakvo mjerilo cijene eventualne prodaje. Ako se samo prisjetimo koliko je država milijardi ulupala u brodogradilišta i na kraju bili su sretni da je sve to netko kupio za kunu samo da zadrži dio radnika i proizvodnju.
Nikoga ne želim plašiti ili na nešto nagovarati ali iz dugogodišnjeg iskustva smatram da ako netko za ovo ponudi 10 kuna po dionici bit će to jedna od najuspješnijih prodaja u zadnjih par godina od strane države. Uvjet je da se zadrži dio radnika i zadrži proizvodnju.

Da sam imao love, bio bih dokupljivao na razinama ispod 20 kuna. Čini mi se savršeno logičnim da je posljednji pokušaj privatizacije propao prije svega zbog nemogućnosti stjecanja većinskog udjela. Oni koji su eventualno bili zainteresirani jednostavno su sačekali da država konačno ponudi dovoljan broj dionica i da ne kupuju mačka u vreći. Državi, s druge strane, zbog straha od potpune propasti ovakve tvrtke, nitko neće moći prigovoriti što će ponuditi većinski paket privatnom vlasniku.

Nadam se da će taj netko novi zadržati proizvodnju jer od nečega svi skupa trebamo i živjeti. Dio viška radnika već je otpremninama riješen u toku ove godine, vjerojatno će se broj i dalje smanjivati, ali najvažnije je da barem netko zadrži radna mjesta i da opstane nekakva proizvodna djelatnost.

Kad je zarada na dionicama u pitanju, budite jako oprezni: na našem tržištu sad je uglavnom na djelu lešinarenje. Sve dionice čija je vrijednost toliko pala postale su meta likova kojima je jedini cilj kratkoročno nešto zaraditi. Poučeni brojnim lošim iskustvima, zacrtali su 20-30% zarade i bježe vanka, neovisno o bilo čemu. Stoga duboko sumnjam u mogućnost nekakve velike zarade u kratkom roku, ali ako netko stvarno uspije spasiti ovu proizvodnju, oni koji su spremni čekati duže vremena mogli bi neloše proći.

yeosol
Mogli bi proći neloše ili nedobro. lol

po trenutnoj cijeni ne vidim sta mogu izgubit pa ne kupuju je po 350 kuna


yeosol
Mogli bi proći neloše ili nedobro. lol

Oni koji su imali dionice otprije već su popušili. Oni koji ih eventalno razmišljaju kupiti tek sad, uoči privatizacije, mogli bi neloše proći ukoliko na to gledaju kao na dugoročnije ulaganje (svi znamo da to na ovakvoj burzi u ovakvom trenutku zvuči jako, jako čudno).

Nema jamstva da i Petrokemija neće potpuno propasti, kao što se već dogodilo s nekim tvrtkama iz istog sektora. Svi znamo da živimo u zemlji u kojoj su upravljačke “elite” dovoljno nemoralne i nesposobne za uništiti i ovo malo preostale industrije. I napisah da se nitko ne treba planirati u kratkom roku obogatiti (čitaj: povratiti gubitke) na ovoj dionici. [emo_namigusa]

Politika države prema energiji, bilo koje vrste je jasna….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close