PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/pejnovic-ina-i-prvo-plinarsko-drustvo-najozbiljniji-kandidati-za-petrokemiju/ar-105946/

Jest da u člančiću piše da je moguće preuizmanje za kunu, ali tko će se zamarati detaljima [emo_smijeh]


Jest da u člančiću piše da je moguće preuizmanje za kunu, ali tko će se zamarati detaljima [emo_smijeh]

ili će iči dokap po 10 kn što je zakonski minimalna nominala (na 30 kn nije se nitko vanjski odazvao) pa ako i to propadne onda normalno da će ići po 1 kn. svakako je suludo plaćati dionice PTKM iznad 20 kn, zapravo kad se pogleda katastrofalno poslovanje cijena ne bi smjela biti iznad 10 kn

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Jest da u člančiću piše da je moguće preuizmanje za kunu, ali tko će se zamarati detaljima [emo_smijeh]

U članku se ne spominje cijena od jedne kune molim Vas nemojte tako paušalno pisati.
Činjenica je da u Ptkm ima problema i da je voda do grla ali samo ću spomenuti da je ovo nekima bila izvrsna prilika za investiranje na 300 kn i više ja ovdje vidim skoro rasplitanje privatizacije i zaokret i dobru priliku za ulaganje na 20+ kn.
Moj tip je da Ptkm ide za 50 kn min.
A vi usporedite dugove, tržišnu kapitalizaciju i veličinu ulaganja u izgradnju sličnog postrojenja pa sami donestie procjenu!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Moze ici i na 500kn, samo ovo nije dionica gdje bi kunu ulozio. Ovdje stecaj visi nad glavom.

… sad će država valjda naplatiti sve svoje dubioze koje je (su) napravili svi oni koje je ista postavljala tijekom 10-tak godina. Ona mora voditi računa da nadoknadi sve dokapitalizacije i pokrivanje gubitaka, kako svojih,tako i mirovinskih fondova, tako da tu neće ići sve po 10kuna. Ipak onaj tko kupi većinski paket kupuje da sve uložene vrati u jako kratkom periodu jer neće više biti “kvazipolitike”, nego tržište će ssve određivati. Kako se spominje INA i PPD kao zainteresirani to može bit dobro i loše za preljevanje dobiti putem skupog plina dobit INE ili PPD (Gazproma), ili nekih normalnih načina poslovanja pa da dobit ostaje u PTKM barem dok ne stanu na noge. U svakom slučaju bitno je da se ova agonija završijer sigurno ovako više ne može ići…, a ja sam vječiti optimist 🙂 🙂

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

30 kn http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Yfl3SG6WPv4d20KasdC63w==.pdf

使用を信頼し、あなた自身の能力の

radi smanjivanja prosjeka sam plaćao svoje po 17,xx a oni platili 30,00 mora da nije njihov novac

Članak o Gorupu u današnjem Jutarnjem, spominju se i Jagušt i razne istrage u istoj rečenici. Da li je stvarno moguće da će netko i toga primiti konačno. Nisam znao ranije da je Jagušt i kod tog Gorupa proveo dio karijere.. Kakva ekipa

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Mali osvrt na sadasnjostt i buducnost Petrokemije.

A) Sadasnjost
1. Tvornica vec godinama stvara gubitke
2. Nabavljaja se repromaterijal iznad trzisnih vrijednosti
3. Placaju skupi plin
4. Poceli su prodavat robu na ancin da kreditiraju kupce koji im ne placaju

B) Buducnost
1. Promjena uprave
2. Privremeno ukidanje sindikata
3. Otpustit 50% radnika iz razno raznih kancelarija
4. Dogovorit s dobavljacem plina jeftiniji plin (njegovi troskovi + 3% zarade), dugorocno mu se isplati jer ako Petrokemija odapne kubi puno vise.
5. Povecat efikasnost nabave i prodaje
6. Modernizirat postrojenaja u slucaju da je to isplativo.

Inace drzavi se isplati ulagat u petrokemiju posto cak i zaradjuje na tome:
1. PDV na robu
2. Porez na zaradu od plina
3. Porez na place
4. Zeljeznica
5. Cak i grad dobije dio kolaca na komunalnoj naknadi i prirezu

Uglavnom mislim da drzava dobije vise od tvornice nego sto joj daje.
Istina to nije odrzivo, al kao da je politicare briga sto ce biti za 4 godine.

Sve gore navedeno je tocno, osim ako se pokaze netocno [emo_smijesak]


Članak o Gorupu u današnjem Jutarnjem, spominju se i Jagušt i razne istrage u istoj rečenici. Da li je stvarno moguće da će netko i toga primiti konačno. Nisam znao ranije da je Jagušt i kod tog Gorupa proveo dio karijere.. Kakva ekipa

mene bi najviše zanimalo, koliko je uloženog novca OMF u PTKM po 170,00 kn, završilo kod Gorupa, ne bi me začudilo da je odletio do Londona, tamo svi koji imalo drže do sebe imaju stanove, to bi se čak i Milanović morao zapitati, a ima takvih tvrtki koliko hoćeš, zato i jesmo šuplji kao švicarski sir

Da li je ovo konačno korak prema rješenju situacije i izlasku države?

Vaš link …
Vaš link …

Država kupcu predaje udio veći od 75%, idući najveći će imati 3,11% i kupac će biti samostalan u donošenju svojih odluka. Čak će imati fondove na svojoj strani kojima je sgurno interes da se diže vrijednost kompanije, dakle barem 85 posto glasova. Vrijeme je da maknu sindikate i sav lopovluk za koji su se oni zalagali i borili. Pa makar nakon toga dali za kunu nekome

Ili će država prodavati 50%+1 dionicu a htjeti zadržati 25% radi kontrole pa da ne nađu takvog luđaka. Onda su stvarno za riješiti po kratkom postupku, svi redom. Milanović, Vrdoljak, Jagušt….

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close