PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Doma-goj: ” marcello: ” Kad Hakela šuti mora da je opasno dobra situacija. Konačno je taj dugo očekivani dan privatizacije blizu a to će donijeti rezultate samo onima koji imaju hrabrosti. Sadašnje (prividno stanje PTKM) nema veze s onim šta će se u stvari događati. Kod ove dionice to se već više puta obistinilo……..[smiley1] ” Danas imate jednu jedinu ponudu za TLM. Litavci nude otprilike 33 kune po dionici? A nominalna cijena je 300 kuna. To je 10 % od nominalne cijene – samo vam dajem na znanje. Ne kažem da će to biti slučaj sa Petrokemijom – ali sigurno jedna od realnijih mogučnosti. Oba dva poduzeća kronični gubitaši i tu naravno vidim poveznicu. [smiley6]” milijardu i šesto tisuća kn je dug TLM ,a PTKM toliko radi prometa na godinu i trenutno je u + 35 mil. kn i vi tu kolega vidite poveznicu? nema smisla tako nešto pisati kolega,ali vi to radite ionako već duže vrijeme,pa prema tome vaši komentari već gube na vjerodostojnosti.

Kad pogledaš doma-gojevo razmišljanje i usporedbu TLM i PTKM vidi se koliko je kvalificiran kao ulagač. Koristi totalno neusporedive firme i parametre.
Ne bi se smio tako javljati na forumu, ipak je to javno glasilo bez obzira što imamo nickove iza sebe[smiley16]

marcello

Pa kad kolega cartmann ima još barem 3 do 4 nicka pa se sam dopisuje samo nikako da shvati !!!!


Doma-goj: ” marcello: ” Kad Hakela šuti mora da je opasno dobra situacija. Konačno je taj dugo očekivani dan privatizacije blizu a to će donijeti rezultate samo onima koji imaju hrabrosti. Sadašnje (prividno stanje PTKM) nema veze s onim šta će se u stvari događati. Kod ove dionice to se već više puta obistinilo……..[smiley1] ” Danas imate jednu jedinu ponudu za TLM. Litavci nude otprilike 33 kune po dionici? A nominalna cijena je 300 kuna. To je 10 % od nominalne cijene – samo vam dajem na znanje. Ne kažem da će to biti slučaj sa Petrokemijom – ali sigurno jedna od realnijih mogučnosti. Oba dva poduzeća kronični gubitaši i tu naravno vidim poveznicu. [smiley6]” milijardu i šesto tisuća kn je dug TLM ,a PTKM toliko radi prometa na godinu i trenutno je u + 35 mil. kn i vi tu kolega vidite poveznicu? nema smisla tako nešto pisati kolega,ali vi to radite ionako već duže vrijeme,pa prema tome vaši komentari već gube na vjerodostojnosti.

Gospodine dragi Zoranko sa kojim djelom mojeg posta se ne slažete?
Molim da napišete.
Poveznicu sam napravio jer su oba poduzeća kronični gubitaši.
Nisam pisao o dugovanjima i iznosima dugovanja – upravo zato sam stavio ogradu od toga da se to može dogoditi i sa Petrokemijom. Ali da se može – mislim da da.
Gdje vi vidite da je Petrokemija u plusu – ne znam da li je uopće ikada i bila.
No na stranu sve to vidim da ovo nije prvi puta da me stavlja u kontekst neke druge osobe sa foruma – jedini koji vam na to može dati odgovor su nadzornici ovog foruma.
Osobno nemam ništa protiv Petrokemije niti sam nikada bio dioničar tog poduzeća – ali mi je krivo kada unazad nekoliko mjeseci konstantno dio ljudi koji pišu na ovom forumu navlače na kupnju – a k tome nikakve suprotne argumente -ne priznaju nego se na ovakav način obračunavaju.

Što se tiče kompetencije – nije toliko moja škola bitna niti skoro 30 godina radno iskustvo na poslovima ekonomske statistike i tematike – bitnije je iskustvo koje čovjek ima na burzi također i sreća.
Prema tome o kompetencijama nemojmo raspravljati – dok točno ne definiramo na što točno mislimo.

Srdačan pozdrav i bez ljutnje molim – mislim da ste malo pretjerali.

[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


zoranko: ” Doma-goj: ” marcello: ” Kad Hakela šuti mora da je opasno dobra situacija. Konačno je taj dugo očekivani dan privatizacije blizu a to će donijeti rezultate samo onima koji imaju hrabrosti. Sadašnje (prividno stanje PTKM) nema veze s onim šta će se u stvari događati. Kod ove dionice to se već više puta obistinilo……..[smiley1] ” Danas imate jednu jedinu ponudu za TLM. Litavci nude otprilike 33 kune po dionici? A nominalna cijena je 300 kuna. To je 10 % od nominalne cijene – samo vam dajem na znanje. Ne kažem da će to biti slučaj sa Petrokemijom – ali sigurno jedna od realnijih mogučnosti. Oba dva poduzeća kronični gubitaši i tu naravno vidim poveznicu. [smiley6]” milijardu i šesto tisuća kn je dug TLM ,a PTKM toliko radi prometa na godinu i trenutno je u + 35 mil. kn i vi tu kolega vidite poveznicu? nema smisla tako nešto pisati kolega,ali vi to radite ionako već duže vrijeme,pa prema tome vaši komentari već gube na vjerodostojnosti. ” Gospodine dragi Zoranko sa kojim djelom mojeg posta se ne slažete? Molim da napišete. Poveznicu sam napravio jer su oba poduzeća kronični gubitaši. Nisam pisao o dugovanjima i iznosima dugovanja – upravo zato sam stavio ogradu od toga da se to može dogoditi i sa Petrokemijom. Ali da se može – mislim da da. Gdje vi vidite da je Petrokemija u plusu – ne znam da li je uopće ikada i bila. No na stranu sve to vidim da ovo nije prvi puta da me stavlja u kontekst neke druge osobe sa foruma – jedini koji vam na to može dati odgovor su nadzornici ovog foruma. Osobno nemam ništa protiv Petrokemije niti sam nikada bio dioničar tog poduzeća – ali mi je krivo kada unazad nekoliko mjeseci konstantno dio ljudi koji pišu na ovom forumu navlače na kupnju – a k tome nikakve suprotne argumente -ne priznaju nego se na ovakav način obračunavaju. Što se tiče kompetencije – nije toliko moja škola bitna niti skoro 30 godina radno iskustvo na poslovima ekonomske statistike i tematike – bitnije je iskustvo koje čovjek ima na burzi također i sreća. Prema tome o kompetencijama nemojmo raspravljati – dok točno ne definiramo na što točno mislimo. Srdačan pozdrav i bez ljutnje molim – mislim da ste malo pretjerali. [smiley2]

poveznica između tlm-a i ptkm je zapravo odlična. Kad je neko spreman kupiti TLM i dati tolike pare koliko će tek ptkm imati potencijalnih kupaca. TLM ima 1,26 mlrd. duga , a PTKM od prošlog tjedna nema niti kune duga.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

poveznica između tlm-a i ptkm je zapravo odlična. Kad je neko spreman kupiti TLM i dati tolike pare koliko će tek ptkm imati potencijalnih kupaca. TLM ima 1,26 mlrd. duga , a PTKM od prošlog tjedna nema niti kune duga.

[/quote]

MNOGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[color=blue][/color][code][/code]

Jeste danas primjetili kako je netko elegantno spustio završnu cijenu sa 50 komada ispod 180 kn, a cijeli se dan trgovalo iznad? Počinje mi sve više PTKM privlačiti pažnju.

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]


Jeste danas primjetili kako je netko elegantno spustio završnu cijenu sa 50 komada ispod 180 kn, a cijeli se dan trgovalo iznad? Počinje mi sve više PTKM privlačiti pažnju.

Ni prvi ni zadnji put. Niti je ovo jedina dionica na kojoj se ovakve stvari rade na kraj dana bilo u plus bilo u minus.



poveznica između tlm-a i ptkm je zapravo odlična. Kad je neko spreman kupiti TLM i dati tolike pare koliko će tek ptkm imati potencijalnih kupaca. TLM ima 1,26 mlrd. duga , a PTKM od prošlog tjedna nema niti kune duga.

Pa sad, dug ne igra neku ulogu u tome kolko je netko spreman ponudit za firmu. Ako netko procjenii da mu PTKM vrijedi 500 mil. kn, on ce ukupno tolko i dati. Bilo da isplati vlasniku 200 mil i otplati 300 mil dugova, ili plati 500 mil a dugovi su otpisani…. Ako su dugovi milijardu, onda ce on platit kunu i trazit od drzave da otpise pola duga, a pola ce preuzet.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Jeste danas primjetili kako je netko elegantno spustio završnu cijenu sa 50 komada ispod 180 kn, a cijeli se dan trgovalo iznad? Počinje mi sve više PTKM privlačiti pažnju.

ovo su na ptkm standardne stvari već dulje vrijeme. Uredno se preko dana krca po nekoj cijeni, a onda zadnjom transakcijom do 5 kuna ruši se dolje. Neobično u najmanju ruku, a ima i onih koji ne prate burzu onako kako mi pratimo jer možda samo čitaju novine i prate navečer burzovni izvještaj i oni će večeras vidjeti da je dionica pala par postotaka u odnosu na jučer. Sutra će ljuti prodati 200 komada jer će misliti da tu nema kruha. Poslije ovakvih stvari ptkm je uvijek išla debelo gore u jednom danu. Sad se koristi prilika i krca se dok se može.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

tek od utorka ide gore kada vide tko je dobio a tko izvisio[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male


tek od utorka ide gore kada vide tko je dobio a tko izvisio[smiley11]

Može li objašnjenje, kolega?

toz u petak, u ponedjeljak potvrda i konzultacija pa idemo gore[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close