PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@verdi
, ne slažem se sa tobom. Da li je javnost tj. budući umirovljenici upoznati sa ulaganjima naših vrlih fond managera?

lp


naravno da nisu. i ja sam za to da se takve stvari predoče javnosti. ali kako i gdje? i tko bi to napravio? marić ? šuker? htv? opet kome? umirovljenicima koji to ne mogu shvatiti (čast izuzetcima) sve u svemu utopija ali podržavam svaki napor da se narod osvijesti.

who dares, wins

Kako su sad neki pametni, pitam se zašto su čekali poluistiniti traljavi članak istih takvih novinara? Zašto nisu i prije prodali svoje dionice na 17 kn, kupili bi im sve..

Neuspjeh upisa dionica donio potop

Ja ne vidim zašto je dionica Petrokemije toliko potonula, sve se manje više znalo i nekog velikog iznenađenja nije niti bilo..Preporučujem da se pročita plan restrukturiranja, rokovi, financijski planovi i sl. , možda se povjerenje naglo vrati.. [emo_smijesak] A možda će i g. Bakić kod Karduma pobliže objasniti sitauciju, neki samo taj način valuacija razumiju..

ovdje se hitno mora provesti novi dokap ili će sve otići do vraga, ako nisu našli kupca da dokapitalizira u 3. krugu po 30 kn, onda očekujem novi dokap u rangu 10-20 kn. PTKM stvara ogromne gubitke i država se PTKM mora riješiti što prije, makar i da je nekome pokloni za 1 kn!

Ignore: KressoM, delux

Uprava Društva je, uz suglasnost Nadzornog odbora, temeljem Odluke o povećanju temeljnog kapitala, utvrdila točan broj novih dionica Društva tako da se temeljni kapital Društva povećava izdavanjem 8.434.733 novih nematerijaliziranih redovnih dionica koje glase na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 30,00 kuna, po cijeni koja odgovara nominalnom iznosu dionica Društva te je utvrdila točan iznos povećanja temeljnog kapitala Društva tako da se temeljni kapital Društva povećava s iznosa od 133.093.410,00 kuna za iznos od 253.041.990,00 kuna na iznos od 386.135.400,00 kuna. Nakon upisa povećanja temeljnog kapitala u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu, temeljni kapital Društva iznosit će 386.135.400,00 kuna i bit će podijeljen na 12.871.180 nematerijaliziranih redovnih dionica koje glase na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 30,00 kuna, stoji u priopćenju.

Petrokemija je bila žrtva i sanaderove i kasnijih vlada koje su popuštale naftnom lobiju da diktira nebulozne cijene plina, sad kad su globalno cijene nafte i plina u padu i kad se govori da će taj trend porajati (SAD svoje LNG terminale iz uvoznih u narednih 2-5 g planira pretvoriti u izvozne..za ilustraciju samo), sa kvalitetnim restrukturiranjem i izborom strateškog partnera, PTKM može raditi s dobiti i biti odličan firma koja će izvoziti 80% proizvodnje..

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/petrokemija-uagatelji-su-u-i-ii-i-iii-krugu-uplatili-8434733-novih-dionica-2893

Upravo i ja ovo ćitam, daj Bože da im uspije njihov plan.

samo mi nisu jasne ove kolege koje drže PTKM za smeće i drukaju za pad, a nisu unutra i ne bi ušli ni po 1 kunu.

zašto gubiti vrime na ovoga gubitaša i tipkati ovde na forumu svaki dan, ili netko ima toliko vrimena da i altruizma u sebi da nas sve odvrati od moguće kupnje ovde…..ne znam!

samo sto kod Dalekovoda imas mogucnosti reverse poslovanja dok kod Ptkm to nemas jer neznas kad ce cjene gnojiva gore kad ce i koliko treba slupati u modernizaciju da bi bila rentabilna koliko treba jos para za otpremnine i tako da ne nabrajam vi znate bolje

Ne mogu vjerovati da opet idemo prema dolje… tesko se cijena brani, a ja sam prema 30 ocekivao do kraja ovog tjedna

iznad donje blokade nema niti 800 komada na kupnji…

Ignore: KressoM, delux


Pitanje koje nitko ne postavlja je odgovornost fond managera mirovinskih fondova koji upravljaju našim novcima.
Nije Petrokemija jedino paljenje novca ima tu još dosta primjera nekompetentnosti ili nećega drugog. Što god to drugo bilo, ovakvo spektakularno loše ulaganje ( kada gledamo ulaganje u dionice na HR tržište kapitala ) pomalo granići sa nevjerojatnim. Gotovo je nevjerojatno da se tako loše odnosi prema novcima građana RH.

Ima li kakve sankcije za te momke, koji misle da su pobrali svu pamet svijeta jer ih je netko preko veze očito ( a kako drugačije ) zaposlio kao fond managere. Pa da mi tako ulažeš ostanak bez posla je najmanje što bi takve RIDIKULE trebalo brinuti. Na temelju čega oni ulažu, jel i oni uče da oprema za vađene nafte dođe 20 USD po barelu, kao što nas ući kolega alias.
Ja stvarno ne znam kako to da se nitko javno sjetio malo istražiti kako se ulaže novac budućih umirovljenika. Pa recimo da se to stavi u emisiju tipa " Otvoreno ". Ti dečki u mirovinskim fondovima valjda Boga mole ( ako u njega vjeruju ) da ih nitko ništa ne pita.
Nije tu riječ samo o Petrokemiji, masa pogrešnih ulaganja ( da ne kažem velika većina ) zadnjih godina, kao i potpuno pogrešan pristup tehnikama i načinima na koje kupuju dionice ( većinom u velikim transakcijama ).

Što mislite o tome? Ima li netko da misli da su fond manageri mirovinskih fondova .. kako da kažem .. ok sa svojim ulaganjima našeg novca ?
Pa je li normalno da jedan PBZ Croatia obvezni mirovinski fond konstantno prodaje ADRS sa takvim valuacijama pa što će kupiti? Izgleda Petriokemiju po 10 kuna?

lp


povremeno se napiše pomalo o njihovim ulaganjima, ali to bi moralo imati kontinuitet, trebali bi u stvari biti u stalnom fokusu javnosti i Vlade, koja bi morala iskazivati interes o tome što se radi i kako se ulaže, ali kako kada je Hrvatska spala da ovisi o par kokošarskih kumstava ili prijateljstava, dok je za vrijeme HDZ-a, ovisila o ljubavničkim vezama dvoje prezrelih ljudi, na takvim odnosima teško je stvoriti odgovornost prema nečemu zajedničkom, ponekad imam osjećaj da ulažu na poziv telefonom iz visokih izvora Vlade i sl. jer kako drugačije opravdati neka od ulaganja ili bolje rečeno spaljivanja novca, zar to nitko ne vidi osim nas, koji aktivno pratimo ulaganja naših budućih mirovina, ako. Dobar prijedlog je da se time pozabave TV kuće i novinari ostalih medija, samo bih predložio da se na nekoj od TV kuća emisija nazove Zatvoreno, da se emitira uživo iz Remetinca, da gosti budu upravo fond menadžeri, te ukoliko opravdaju pred gledateljima svoja ulaganja, odlaze kući, ukoliko ne, ostaju u
“emisiji”

NESTAO POSRNULI MOĆNIK 'Parkirao je BMW, ostavio mobitel na punjaču i sjeo u nečiji auto…'

Ljudi su ga iskorištavali

Kako doznajemo, istražiteljima su zaposlenici Gorupa ustupili nekoliko korisnih materijala, točnije škakljivu korespondenciju koju je njihov gazda primio ne tako davno. Među njima je i dopis Sindikata Petrokemije, koja je slovila kao važan Gorupov partner. Neugodni sadržaj primio je i od nekoliko Udruga, od kojih je jedna iz Kutine. Motivi su neisplate za odrađeni posao, preuzetu robu, nenaplaćenu uslugu…??????

Ma ljudi je li moguće rekao bi Mladen Delić !!!!!!!


ako su točni podaci da je dugovanje oko 100 mil. kn mogućnost naplate gotovo nikakva, eto novih 100 mil. gubitka, ma ‘ko to može naplaćati

New Report

Close