PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izbrusna generacija dijamanata. To su milimetarski precizni ulasci i izlasci. Ja ocito nisam za ove igre. Prvo sam mislio da ce past ispod 10kn, a onda sam zakljucio da je i to puno, jer im stecaj ne gine. A ona odradila 50% rasta.

Nikad ne bi razuman covjek pomislio na ove paradokse apsurda u scenariju ove nase vlade i drzave. Pa samo jedan primjer apsurda je podjela otpremnina u vrijednosti od 100 milja kuna, a cijela firma na burzi tolko vrijedi. Ipak mislim da ce petrokemija prezivjeti, iako je to slaba utjeha nakon sto drzava bude vlasnik 99,99% a fondovi i dionicari 0,01%. Kolosalan gubitak za sve.

NESTAO POSRNULI MOĆNIK ‘Parkirao je BMW, ostavio mobitel na punjaču i sjeo u nečiji auto…’

Ljudi su ga iskorištavali

Kako doznajemo, istražiteljima su zaposlenici Gorupa ustupili nekoliko korisnih materijala, točnije škakljivu korespondenciju koju je njihov gazda primio ne tako davno. Među njima je i dopis Sindikata Petrokemije, koja je slovila kao važan Gorupov partner. Neugodni sadržaj primio je i od nekoliko Udruga, od kojih je jedna iz Kutine. Motivi su neisplate za odrađeni posao, preuzetu robu, nenaplaćenu uslugu…??????

Ma ljudi je li moguće rekao bi Mladen Delić !!!!!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Čemu blokada odmah na početku ?


Čemu blokada odmah na početku ?

zbog niske prosječne cijene od jučer koja je bila 19,55 kn

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Jos jedan paradoksan apsurd bit ce uskoro ponovno aktiviranje stozera za obranu petrokemije sa klausom na celu, blokiranje cesta i ulaza u firmu, ovaj put iz dijametralno suprotnih razloga: sto prije nadjite privatnog ulagaca, bilo kakvog.

Pitanje koje nitko ne postavlja je odgovornost fond managera mirovinskih fondova koji upravljaju našim novcima.
Nije Petrokemija jedino paljenje novca ima tu još dosta primjera nekompetentnosti ili nećega drugog. Što god to drugo bilo, ovakvo spektakularno loše ulaganje ( kada gledamo ulaganje u dionice na HR tržište kapitala ) pomalo granići sa nevjerojatnim. Gotovo je nevjerojatno da se tako loše odnosi prema novcima građana RH.

Ima li kakve sankcije za te momke, koji misle da su pobrali svu pamet svijeta jer ih je netko preko veze očito ( a kako drugačije ) zaposlio kao fond managere. Pa da mi tako ulažeš ostanak bez posla je najmanje što bi takve RIDIKULE trebalo brinuti. Na temelju čega oni ulažu, jel i oni uče da oprema za vađene nafte dođe 20 USD po barelu, kao što nas ući kolega alias.
Ja stvarno ne znam kako to da se nitko javno sjetio malo istražiti kako se ulaže novac budućih umirovljenika. Pa recimo da se to stavi u emisiju tipa ” Otvoreno “. Ti dečki u mirovinskim fondovima valjda Boga mole ( ako u njega vjeruju ) da ih nitko ništa ne pita.
Nije tu riječ samo o Petrokemiji, masa pogrešnih ulaganja ( da ne kažem velika većina ) zadnjih godina, kao i potpuno pogrešan pristup tehnikama i načinima na koje kupuju dionice ( većinom u velikim transakcijama ).

Što mislite o tome? Ima li netko da misli da su fond manageri mirovinskih fondova .. kako da kažem .. ok sa svojim ulaganjima našeg novca ?
Pa je li normalno da jedan PBZ Croatia obvezni mirovinski fond konstantno prodaje ADRS sa takvim valuacijama pa što će kupiti? Izgleda Petriokemiju po 10 kuna?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vlada će se pobrinuti za Petrokemiju. Neće dozvoliti još jedan problem kao s Inom.

E , sada ..kako će to izvesti kroz koje vrijeme…vidjet ćemo…

Katastrofičari, brzo van……..nema smisla da vam novac stoji duže
od 47 minuta u ovoj dionici….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ovo je davnih dana čak i viktorija prodala [emo_plazi]

who dares, wins


ovo je davnih dana čak i viktorija prodala [emo_plazi]

[emo_smijeh]

Možda da netko otvori novu temu na forumu, nešto tipa :

Kako ulažu mirovinski fondovi na HR tržištu kapitala, s posebnim osvrtom na dioničko tržište?

čš

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi, tu je sve već rečeno. to je ekipa zgubidana koja pogodi svake prestupne godine. pogledati samo koliki udio imaju u državnim obveznicama koje su u kategoriji smeće. to je rizik do neba. čak mislim da je i zabranjeno biti toliko izložen. kad sam čitao intervju od kuma dinkeca kako se već duže vrijeme pozicionira u kanadskom potašu ja sam se smijao tjedan dana. potaš vrijedi kao svi naši mirovinci zajedno i tamo uđeš i izađeš za pola sata a on se pozicionira ko crnogorska mlada. onda kad im pogledaš broj zaposlenih sve ti je jasno. oni norvežani imaju par zaposlenih, mrcinu od kompjutera i upravljaju imovinom koja je veća od cijele naše države. mene samo zanima kad će prodaja onig državnih udjela u končaru, ht-u i dr što je bilo najavljeno za jesen. eto proljeća. kad se iznose takve cjenovno osjetljive iformacije onda to mora biti točno ili sikter ne laj.

who dares, wins

@verdi, ne slažem se sa tobom. Da li je javnost tj. budući umirovljenici upoznati sa ulaganjima naših vrlih fond managera?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close