PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iran je zemlja sa najvećim zalihama prirodnog plina u svijetu i strateško je opredjeljenje Irana izlazak na tržište u Europi. Iransko gospodarstvo vidi priliku za ulaganje u Petrokemiju, rekao je veleposlanik IR Irana u Hrvatskoj te je naglasio kako je u proteklom kratkom vremenu napravljeno vrlo mnogo kako bi iranski ulagači kupili dio Petrokemije i ušli u tvornicu kao strateški partneri. „Iran je vrlo ozbiljna zemlja velikog gospodarskog potencijala. Politička volja u Iranu postoji, potrebna je politička volja i u Hrvatskoj, ali posao će voditi poslovni ljudi.“, naglasio je veleposlanik Irana u Hrvatskoj.
Na kraju je iranski veleposlanik vrlo otvoreno zaključio: “Iranski ulagači su ozbiljni u namjeri kupovine dijela Petrokemije. Ili će uspjeti, ili neće. Ali, budite sigurni, kad smo mi koji smo toliko specifični došli i izrazili namjeru za kupovinu Petrokemije, onda će i mnogi drugi će doći i izraziti namjeru kupovine Petrokemije. Bar bi to od ove inicijative mogao biti plus za Petrokemiju.”

Spomenimo kako su prvi poslovni kontakti Iranskih investitora i Petrokemije uspostavljeni u listopadu kada je Hrvatsko-iranska skupina prijateljstva u Gospodarskoj komori u Sisku organizirala susret gospodarstvenika SMŽ sa iranskim poslovnim ljudima. Na tom sastanku Petrokemiju je predstavljao član uprave Nenad Zečević i od tada iranski gospodarstvenici iskazuju interes za ulazak u Petrokemiju, potvrdio je veleposlanik Irana.

Link

iranci su jaki u petrokemijskoj industriji općenito, ako je ovo zbilja tako, trebalo bi im omogućiti ovaj deal

Trebalo bi, trebalo.
U stvari – trebalo je već odavno [emo_mrgud]
Ali još nije kasno.
Već sam mislio prodati. Sad ću opet pričekati, a možda i dokupim… [emo_novac]

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dio članka :
Takvi rezultati, ali i očita neizvjesnost oko budućnosti Diva iz Kutine, rezultirali su i ostavkom predsjednika Uprave kompanije Dragana Marčinka. U kratkom telefonskom razgovoru Marčinko nam je potvrdio kako napušta tvrtku u koju je došao prije godinu i pol dana, ustvrdivši kako smatra kako je svoj dio posla odradio.

Marčinko napustio Petrokemiju, gubitak tvrtke 286 mil. kuna

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Nova uprava za novi plan – prodaja državnog udjela. Makar Irancima – ne treba oko toga imati predrasuda – bio sam do tamo – Zapad naveliko posluje s njima i zaobilazi sankcije koje su samo politička magla (tj. daju se izbjeći, uz dobre međunarodno-političke veze i pravnike).

Restrukturiranje Petrokemije u rukama HPB-a

http://www.kutina.hr/Naslovnica/Onlinevijesti/tabid/139/ArticleId/15471/oamid/519/Default.aspx

Zec i Ivo su optimisti

Zanimljiv datum su odabrali za odgodu 3. kruga dokapitalizacije…[emo_smijesak]

Vaš link …

La vita e bella!

To bi trebalo značiti da ima ” … potencijalnih financijskih i/ili strateških partnera … “.
Jer inače bi ova obavijest bila obmanjujuća?
I to pretpostavljam više njih kad treba toliko vremena…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

posejdone, mislim da je ovim priopćenjem sve rečeno.

Agonija se nastavlja. Vlado, gospodo ministri, zasto vec jednom ne zatvorite tu firmu, zar vam nije jasno da s vama nitko normalan ne zeli biti financijski ili strateski partner. Ili prodajte ili zatvorite. Strateskih partnera nema.

Od ove firme je i država digla ruke. Kako samo gordo zvuči izjava “potencijalnih strateških partnera ili investitora”. Nitko neće sada Vaša gov.. jesti, to bi im trebalo biti sasvim jasno. Djed mraz dijeli poklone samo oko Nove Godine i to samo “dobroj djeci”. Ovdje više ni vještica nebi prste uplitala.

New Report

Close