PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

yeosol je u pravu. Svi bi trebali drukati da zdrava hrvatska tvrtka preuzme to i da riješi stvar. Ali vjerujte, sve će napraviti osim onog što treba. Pa idu izbori!!!! Predsjednički, pa onda izborna godina parlamentarnih, a zna se da barem trećina, ako ne i pola zaposlenih mora na cestu, i to što bude bolja modernizacija i reorganizacija to više njih. I to baš najglasnijih bukača. HAHAHAHA!!!! Nema šanse. Ovo ide u stečaj. Nakon parlamanetarnih izbora.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Iz čeških medija, za više treba pretplata [emo_smijesak]

Agrofert a chorvatská Petrokemija: Nic není ztraceno

Skupina Agrofert ministra financí Andreje Babiše je znovu ve hře o chorvatského výrobce hnojiv Petrokemija.

Agrofert i Hrvatska Petrokemija: Ništa nije izgubljeno

Agrofert Grupa ministra financija Andreja Babis je opet u igri za hrvatskog proizvođača umjetnih gnojiva Petrokemija.

Cijena plina za industriju u dvije godine pala 20 posto, najvećim potrošačima, HEP-u i Petrokemiji, za trećinu

Možda na PTKM zaista žele pokazati da ulažu sve napore u spas ove tvrtke, ovo im je zadnja šansa. Sve ostalo je već davno uništeno.

http://liderpress.hr/blogovi/bar-code/posalji-lovu-i-ne-pojavljuj-se-ovdje/
“Uložite svoje pare a mi ćemo Vam reći šta i kako da radite. Mi znamo bolje ali nemamo više para. A nemamo para jer smo mislili da znamo.”


http://liderpress.hr/blogovi/bar-code/posalji-lovu-i-ne-pojavljuj-se-ovdje/
"Uložite svoje pare a mi ćemo Vam reći šta i kako da radite. Mi znamo bolje ali nemamo više para. A nemamo para jer smo mislili da znamo."

Uvijek se nekako nadamo da i nesposobnost naših upravljačkih struktura ima granica (čovjek bi pomislio kako onda ima šanse pustiti neke ljude koji znaju da povuku one poteze koji od Petrokemije mogu stvoriti tvrtku koja se neće urušiti pod gubicima). Ali uvijek se nekako razočaramo jer se pokaže kako smo podcijenili granicu njihove gluposti. Onaj tko bi se sad odlučio ulagati u ovu dionicu morao bi vjerovati da su političari i uprava tvrtke u stanju (i to praktično u izbornoj godini!!!) povući nepopulističke poteze. Dosadašnje iskustvo uči nas da je to ogroman rizik.

Ne znam ništa o poslovanju Petrokemije, ali ogromni gubici koje je ostvarila u posljednje vrijeme ne ostavljaju puno nade da je moguće sačuvati sva radna mjesta. Ako ne bude pameti da se povuku dobri potezi, postoji nemala vjerojatnost da se izgube sva radna mjesta.

Vlada će preko DUUDI/CERP-a raspisati natječaja za 3. krug dokapitalizacije ovaj tjedan?


Vlada će preko DUUDI/CERP-a raspisati natječaja za 3. krug dokapitalizacije ovaj tjedan?

To vi pitate jer bi htjel ida je tako ili je to negdje i objavljeno?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

1.10. u Jutarnjem:
Pejnović: “Vjerujem da bi se natječaj mogao raspisati već sljedeći tjedan…”

svaki dan protrguju se tisuće komada bez obzira na cijenu, kao da je svaka cijena prodavaču dobra? čudna situacija, pogotovo obzirom na nedavni jaki dokap institucionalnih ulagača po 30 kn [emo_naivan]


svaki dan protrguju se tisuće komada bez obzira na cijenu, kao da je svaka cijena prodavaču dobra? čudna situacija, pogotovo obzirom na nedavni jaki dokap institucionalnih ulagača po 30 kn [emo_naivan]

Nisu ti nikakvi institucionalni ulagači tu dokapitalizirali nego je država kupila onaj potrebni minimum da b idokap rpošao. Uz to su ostali dali nešto minimalno.



svaki dan protrguju se tisuće komada bez obzira na cijenu, kao da je svaka cijena prodavaču dobra? čudna situacija, pogotovo obzirom na nedavni jaki dokap institucionalnih ulagača po 30 kn [emo_naivan]

Nisu ti nikakvi institucionalni ulagači tu dokapitalizirali nego je država kupila onaj potrebni minimum da b idokap rpošao. Uz to su ostali dali nešto minimalno.
[/quote]

Da, odaziv je bio fenomenalnih 3-4 posto ako se ne varam

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close