PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ok bumo vidli da li će biti siječanj ili veljača, ja ostajem pri svom….a mogu vam reći da sam za muzičara vrlo dobro informiran o situaciji oko čađare i tržištu min.gnojiva uopće.

Kolega Zoranko, ako mislite da imaju dovoljnu količinu gnojiva u skladištima, nazovite njihovu prodaju, predstavite se kao seljak, pa da vidimo hoće li vam isporučiti robu.

Kolega Mika, svaka čast vama kao lokal patriotu (hrvatsko je najbolje, ostalo je sve smeće), ali zar vi zaista vjerujete da čađara sa tehnologijom iz prošlog stoljeća može konkurirati super modernim tvornicama u Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj…da nejdemo dalje…


Ok bumo vidli da li će biti siječanj ili veljača, ja ostajem pri svom….a mogu vam reći da sam za muzičara vrlo dobro informiran o situaciji oko čađare i tržištu min.gnojiva uopće. Kolega Zoranko, ako mislite da imaju dovoljnu količinu gnojiva u skladištima, nazovite njihovu prodaju, predstavite se kao seljak, pa da vidimo hoće li vam isporučiti robu. Kolega Mika, svaka čast vama kao lokal patriotu (hrvatsko je najbolje, ostalo je sve smeće), ali zar vi zaista vjerujete da čađara sa tehnologijom iz prošlog stoljeća može konkurirati super modernim tvornicama u Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj…da nejdemo dalje…

uvaženi kolega pavarotti…pokušao sam s vašim savjetom….probal sam naručiti tri vreće NPK… ne ide…jer vele ne isplati im se isporučivati ispod 500 komada…[smiley1][smiley2]

Scio me nihil scire


Ok bumo vidli da li će biti siječanj ili veljača, ja ostajem pri svom….a mogu vam reći da sam za muzičara vrlo dobro informiran o situaciji oko čađare i tržištu min.gnojiva uopće. Kolega Zoranko, ako mislite da imaju dovoljnu količinu gnojiva u skladištima, nazovite njihovu prodaju, predstavite se kao seljak, pa da vidimo hoće li vam isporučiti robu. Kolega Mika, svaka čast vama kao lokal patriotu (hrvatsko je najbolje, ostalo je sve smeće), ali zar vi zaista vjerujete da čađara sa tehnologijom iz prošlog stoljeća može konkurirati super modernim tvornicama u Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj…da nejdemo dalje…

„Petrokemija ima kvalitetan proizvod i zbog toga stabilnu poziciju na tržištu u okruženju, te stručne kadrove koji stalno unapređuju proizvodnju i kvalitetu, uz stalnu brigu o okolišu. Tako smo posljednjih nekoliko godina u modernizaciju pogona uložili više od 250 milijuna kn, a to se vratilo kroz kvalitetu proizvoda što nam je osiguralo vodeću poziciju na tržištu u Hrvatskoj i susjednim zemljama.“, zaključio je Boris Mesarić.

u ovom slučaju kolega više vjerujem Mesariću nego tebi.


Ok bumo vidli da li će biti siječanj ili veljača, ja ostajem pri svom….a mogu vam reći da sam za muzičara vrlo dobro informiran o situaciji oko čađare i tržištu min.gnojiva uopće. Kolega Zoranko, ako mislite da imaju dovoljnu količinu gnojiva u skladištima, nazovite njihovu prodaju, predstavite se kao seljak, pa da vidimo hoće li vam isporučiti robu. Kolega Mika, svaka čast vama kao lokal patriotu (hrvatsko je najbolje, ostalo je sve smeće), ali zar vi zaista vjerujete da čađara sa tehnologijom iz prošlog stoljeća može konkurirati super modernim tvornicama u Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj…da nejdemo dalje…

prijatelju bez ljutnje, ali vaše poznavanje ptkm je minimalno jer da išta znate znali bi da je tehnologija u tvornici u rangu bilo koje tvornice u svijetu ove vrste. Proizvod zadovoljava sve EU norme pa čak i više od toga, a to je nemoguće sa tehnologijom prošlog stoljeća. Svake godine tvornica ulaže velike iznose u obnovu postrojenja, a gnojivo je još jednom ponavljam ekstremne kvalitete, a to je za poljoprivredu od presudnog značaja. A to da svako može nazvati u tvornicu i kupiti par vreća je neozbiljno jer tamo kupuju veliki kupci i to ogromne količine. Mali kupci kupuju u poljoprivrednim dućanima.

pozdrav

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

PTKM se osuvremenila novom tehnologijom koju je isporucio i montirao Honeywell / Mercantile tak da da price o staroj tehnologiji ne stoje.

Pozdrav

Cuore Sportivo

[Svake godine tvornica ulaže velike iznose u obnovu postrojenja, a gnojivo je još jednom ponavljam ekstremne kvalitete, a to je za poljoprivredu od presudnog značaja. A to da svako može nazvati u tvornicu i kupiti par vreća je neozbiljno jer tamo kupuju veliki kupci i to ogromne količine. Mali kupci kupuju u poljoprivrednim dućanima. pozdrav
[/quote]

koje novce ulaže..? Zato im i pucaju cijevi i lete ventili u zrak. Nisu banke uložili u zadnjih 20 godina.

Nisam ni mislio na kupovinu par vreća. Ima i seljaka velikih, koji obrađuju par stotina hektara.
Nazovite kao direktor “Mika trade”, Commerce ili tako nešto pa probajte naručiti 1.000 tona i ponudite im avansno plaćanje.


koje novce ulaže..? Zato im i pucaju cijevi i lete ventili u zrak. Nisu banke uložili u zadnjih 20 godina. .

ono što sam ja saznao ,a vjerujem da je 100% točno je modernizacija petrokemije skoro do savršenstva,a ovo što vi navodite su namjerne dezinformacije,nemojte kolega tako pisati “banke’ nisu uložili u zadnjih 20 godina” kad znate i sami da to nije istina.


Tango pričekaj još cca mjesec dana, da se ispuše efekt najave Vlade o pretvaranju duga PTKM u vlasnički udio, pa onda kupi. Inače Ptkm mi je rak rana. Ušao u nju na nepovoljnoj razini ( što ne bi bila neka tragedija ) pa onda izgubio strpljnje ( kad nešto krene loše ide dalje samo od sebe ), onda došli problemi s plinom pa sam je na kraju prodao na -20%. Govorim o razdoblju od godinu dana, a da sam izdržao još 6 mjeseci bio bih u plusu 70-75%. Zato ti sugeriram prvo baci sidro na nekoj razini koju smatraš povoljnom ( sa samo dijelom sredstava koje želiš investirati ), a dalje prati kretanje Ptkm: kad padne ispod sidra kupuj kad raste prodaj ( ako se radi o značajnijm razlikama ) Ovo je samo moje razmišljnje na glas i ne može smatrati preporukom ni u kom smislu. [smiley10]
jako dobro rečeno.


airfire: ” kolega pavarotti sjajno vi pjevate, solist ste u razmisljanju kako i dolici jednom umjetniku, ali pjevate pred krivom publikom, svi mi znamo sta vrijedi i donekle sta se desava[smiley11] ” Ma samo vam pokušavam otvoriti oči, da ne bi poslije bilo….slučaj TNSA. A od privatizacije o kojoj svi sanjate neće biti ni P u narednih 5 godina. Ukratko sve pozitivne vijesti su već ugrađene u cijeni….smjer u kojem može ići je samo down…uostalom POGLEDAJTE SEMAFOR!

Možda i bude privatizacija ali ne znam da li bi to donijelo nešto dobro za postojeće dioničare.
Kako je već jednom netko napisao , bojim se koliko će država dobiti za Petrokemiju, kada proda svoj udio.
Pa i onaj tko kupuje nije toliko lud, kada krene due dilligence isplivat će na površinu svašta.

Možda netko priupita da li je ova firma , ikada poslovala pozitivno, a ako nije zašto nije??
Jedino što ju može spasiti je njezina važnost koju ima u onom djelu Hrvatske, jer ključ u bravu bila bi katastrofica za cijelu tu regiju.

[b]Fashion and Stocks[/b]

dobro si ovo rekao, vidjet ce koji je medo uzimao med, i kako je uzimao, i oni koji budu kupovali znaju u kako je to u drzavnim firmama, tako da mislim da tu nece biti problema sa likvidnoscu i vrijednoscu firme

ne mari za male stvari i ostat ce male

Za one kojima još nije jasna situcija oko privatizacije največih poduzeća evo članka iz jutarnjeg u kojem se predviđa 40 največih firmi. Među njima će biti i HT, Croatia osiguranje, Petrokemija, Jadran Crikvenica i t.d.
Do ožujka HFP mora završiti privatizaciju više od 40 tvrtkiPiše: Nikola Jelić
Foto: Davor Pongračić
——————————————————————————–

Damir Polančec
ZAGREB – Vlada je nezadovoljna radom Hrvatskog fonda za privatizaciju, a njegovim čelnicima zamjera nepripremljenost i sporost u provođenju odluka. Iako nam potpredsjednik Vlade Damir Polančec nije želio potvrditi svoje nezadovoljstvo stanjem u Fondu, doznajemo da je situacija kulminirala u petak, kada je Polančec gotovo cijeli dan proveo u Fondu za privatizaciju na posebnom kolegiju.

Na zahtjev potpredsjednika Vlade, raspravljalo se o privatizaciji 43 poduzeća, a naši izvori tvrde kako je Polančec bio ljut i razočaran zbog činjenice što još nisu realizirane brojne odluke s prethodnih sastanaka. Čelnici Fonda zbog toga su dobili striktne rokove u kojima moraju provesti određene odluke i značajno ubrzati proces privatizacije poduzeća iz portfelja Fonda. Do kraja idućeg tjedna mora biti spremna sva potrebna dokumentacija za donošenje odluke o izboru najboljeg ponuđača ili za raspisivanje javnog natječaja za desetak poduzeća. Među tim poduzećima su splitska Željezara, KIM Karlovac, Bizovačke Toplice i vukovarski Vupik, o čijoj bi prodaji Vlada trebala odlučivati već na ovotjednoj sjednici.

Ubrzanje procesa privatizacije slijedi i za niz drugih tvrtki jer je Polančec inzistirao, kažu svjedoci, da se do kraja veljače 2007. završi ili privede kraju privatizacija više od 40 poduzeća. Doznajemo da u Vladi za sada ne razmišljaju o kadrovskim promjenama u Fondu, ali njegovi čelnici ipak su dobili svojevrsne sankcije. Potpredsjednik Polančec naložio je vodstvu Fonda da otkaže sve planirane zimske odmore i da tijekom prosinca i siječnja ostanu raditi u Zagrebu, pa će neki njegovi čelnici morati otkazati i već isplanirani odlazak na skijanje. Hoće li ta mjera dati rezultata, tek treba vidjeti, jer su dužnosnici Fonda i ljetos dobili nalog da rade tijekom ljetnih odmora, ali to nije ispoštovano.

Zastoj u privatizaciji objedinjenog državnog portfelja sve više opterećuje Vladu i upućeni kažu kako se mogu očekivati značajne promjene u vođenju procesa. U Banskim dvorima već je donesena politička odluka da se spoje Fond za privatizaciju i Središnji državni ured za upravljanje državnom imovinom. Kao konzultant na projektu spajanja već radi dekan Ekonomskog fakulteta Darko Tipurić. Zakon kojim bi se provela ta odluka trebao bi biti donesen početkom iduće godine, tvrde upućeni. ”

marcello

Baš me zanima što kolega Hakela kaže?[smiley2]

New Report

Close