PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nitko drugi neće – dvaput su već popušili ozbiljne pare. kad država razjuri kutinske marksiste, nesposobne uhljebe u u pravi, otpusti trećinu radnika, dugoročno osigura povoljnu plinoopskru – onda ozbiljan ulagač koji voli svoj novac može početi razmišljati da uloži u ptkm. prije toga jednostavnije mu je sam ložiti peć vlastitim novcima.
ptkm propada, reana mjesta nestaju, cijeli jedan grad će trpjeti – a oni koji su to usosili sjede i dalje u upravi i u sindikatima. njih razumijem, njima je dobro, kad oglodaju , prijeći će na sljedeću kost, ali ne razumijem radnike kojima je ptkm kruh kako mogu to promatrati i ništa ne činiti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


jesam li to nesto previdio, ili je to samo i jedino drzava sudjelovala u dokapu?

ništa niste predvidjeli, problem je što će biti ako i država odustane

Evo još malo za ljubitelje: Uspješno provedena dokapitalizacija…..

Uspješno provedena dokapitalizacija Petrokemije

marcello

to oni sprze za godinu dana ojim se da im treba malo veca suma od tih 240 miliona

Mogli su upisati i ovako: Država uspješno kupila 8 i nešto miliona dionica Petrokemije.Sa naših 250 mil. kuna osigrao se opstanak naše uprave još 12 mjeseci tj. do sljedećih izbora. Ako poslije toga propadne, bit će kriv HDZ.


Mogli su upisati i ovako: Država uspješno kupila 8 i nešto miliona dionica Petrokemije.Sa naših 250 mil. kuna osigrao se opstanak naše uprave još 12 mjeseci tj. do sljedećih izbora. Ako poslije toga propadne, bit će kriv HDZ.

Apsolutno se slažem. Ove dokap. su kozmetički zahvati, a pravi pomaci se ne vide ni u poslovanju ni u FI. Ako sljedeči FI ne pokaže drastičan zaokret mislim da je tu game over. Za optimiste preporučam proučiti temu DIOKI. I tamo su svi mislili da država neće dopusti da takav izvoznik propadne,a danas ga prodaju u staro željezo.

jedino državni “ložači” ovdje vide nekakav interes, jer ne daju svoj novac, sada samo treba da se jave oni Turci i pokupe “svojih” 5mil.€, pa mogu polako na prekvalifikaciju za rezače starog željeza

Pesimisti će uvijek u svemu naći nešto loše, a optimisti dobro.
Ako nije dobro da je sve uspješno okončano i da je prijeko potreban novac osiguran, onda bi vjerojatno bolje bilo da je propalo???.
Ovo je bila jako pozitivna stvar ma što tko mislio o tome.
A koga ne zanima neka dionica (ne želi što jeftinije kupiti), taj ne piše na njenoj temi, niti je čita.
Zasad je dobro, a vjerujem da će se i poslovanje vrlo brzo okrenuti, jer je ovo posljednja prilika i preduvjet za to.

nego, je li netko racunao koliko ce biti novi udio drzave u PTKM?

Uz pretpostavku da je samo i jedino drzava sudjelovala u dokapu (a cini se da je ejr u novinama su OMFovi izjavili da nisu niti nece), to bi znacilo da ce RH sada imati

(1944642+8434733)/12871180 dionica, odnosno preko 80% udjela u PTKM !

...

Evo malo i za pozitivce i za negativce.
Par detalja iz zadnjeg FI
PLUSEVI:
– Prodaja +12%
– Izvoz +24 %
– Najava otkaza za cca 500 ljdui (cca 23% trenutnih)
– Ugovorene niže cijene plina

Minusi
– pad prodaje na domaćem 7%
– ukupni prihodi -9,2%
– rashodi 3,3%
– cijene gotovog proizvoda -19%
– u izvještaju piše da se od dokapa ove god očekuje 500 mil. kn., prema tome dokap je uspio samo na papiru

Efekt otkaza ce se vidjeti tek sljedeće godine jer otkazi idu sa 31.12. (po trenutnoj masi plaća cca 30mil.kn uštede). Koliko su povoljnije nove cijene plina vidjeti ce se u Q3. S obzirom da su one najvažnija stavka rashodovne strane za nadati se da su i stvarno niže.

REZIME:
Očekivao sam cijenu dokapa po 30kn i planirao i kupovati na tooliko međutim sačekati ću Q3 da vidimo efekt cijene plina na poslovanje. Neki će reći da ce do tada dionica biti puno više, ali ja cu rađe ovo platiti i 50kn ako pozitivni pomaci budu vidljivi umjesto da još jednom bacim novce u ovu (kako za sad stoje stvari) spalionicu novca.

Dokapitalizirano je sa malo novca. Iznos dokapitalizacije je premal za neke ozbiljnije pomake, s tim iznosom se mogu samo pokrpati tekuće i zastarjele obaveze.
Čudi me da netko ima hrabrosti plaćati ovo po 10% višoj cijeni nego što je bila dokapitalizacija. Nelogično je da ulagači nisu htjeli dokapitalizirati po 30, a sada kao kupuju po skupljoj.


Dokapitalizirano je sa malo novca. Iznos dokapitalizacije je premal za neke ozbiljnije pomake, s tim iznosom se mogu samo pokrpati tekuće i zastarjele obaveze.
Čudi me da netko ima hrabrosti plaćati ovo po 10% višoj cijeni nego što je bila dokapitalizacija. Nelogično je da ulagači nisu htjeli dokapitalizirati po 30, a sada kao kupuju po skupljoj.

sa naglaskom na, kao

New Report

Close