PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje je sada takva situacija da se ne zna što sa dionicom : ili gore , pa dobar iskrcaj ili dolje , totalno urušavanje .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



S vremena na vrijeme posjetim ovaj topic i napišem par rečenica o opasnosti ulaganja u ovu dionicu. Tko je pročitao moje postove unazad godinu dana i napravio dužnu provjeru ili konzultaciju o istome mogao je uštediti dobre novce.

I sad šta je, nema ponuda…, a u međuvremenu približavaju se rezultati za 1. kvartal. Kapitala sve manje i manje. Pamet u glavu, cijena je nisko, ali uvijek može niže.

Trenutno ne vidim ništa kratkoročno što bi pozitivno moglo utjecati na ovu dionicu, zato je mogučnost negativnih vijesti i te kakva ( FI ).

lp

s vremena na vrijeme, sjetim se upozoriti na ovu dionicu, uz najbolje želje dioničarima.
Od posta gore još 12 % minus.

Trenutno imamo situaciju da predsjednik NO-a dovodi u pitanje samu opstojnost kompanije.
Kapital i rezerve se smanjuju, svaki dan dalje bez konkretne dobre vijesti, još čvršća omća oko vrata.

To što je netko kupio po 170 kuna ništa ne znaći. Ionako je kupljeno novcem budućih umirovljenika, hebe se njima za prinose, bitnije je udovoljiti državi, ako zauzvrat mogu nešto dobiti ( krajnji vlasnici MF-ova )

lp
[/quote]

Nakon nekoliko dobronamjernih upozorenja u postovima koje citiram, gdje smo sada?
Cijena je pala još više od 50 % u međuvremenu, 31.3. kada sam pisao zadnji post cijena je bila ca. 70 HRK.
I što sada?
Državna banka blokirala pa na nagovo države odblokirala tvrtku.
Obavijesti službene nigdje nema ( gdje je Hanfa ? ).
U međuvremenu nitko ovo ne želi dokapitalizirati ( kao da je to čudno ? ), jedino država pod mus.
Po mojem mišljenju dokapitalizacija će biti po 30 kuna, ako uopće prođe.
Jasno mi je da neki od većih postojećih dioničara drže cijenu, ali mi nisu jasni ovi što kupuju sada, ćemu se nadaju? Zima je pred vratima, što će biti sa plinom, obzirom na situaciju u Ukrajini??

Ovi koji dokapitaliziraju ( postojeći ) po 30 ( ako bude po 30 ) vjerojatno će iskoristiti priliku da se riješe dionica uz kakvu takvu zaradu, jer cilj dokapitalizacije je ionako opstanak tvrtke a ne kapitalna dobit.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

… igrači, mir …

… ne dramite, ne obmanjujte, laž se brzo dozna …

… kupiti jeftinije, prodati skuplje, to je mantra …

… još od nekog prvog pra-placa s bivoljim mesom na proplanku neke pra-šume …

… do e-tradea dionicama u e-mrežama …

Država mora spasiti ovu tvrtku, razlozi se znaju. Država će zato nastojati da sa što manje novca dobije što više dionica. Dakle dokapitalizacija ide po najnižoj cijeni iako mislim da je ta najniža zapravo visoka.
Dokapitalizacija po 10 kuna bi zainteresirala i fondove a i fizičke osobe i mislim da bi se sve ponuđene dionice rasprodale.
Dakle ova firma će još dugo godina biti živa jer je hajmo reći strateški važna (zbog zaposlenih manje zbog ekonomske dobiti). Nadalje ako netko u skoro vrijeme ovdje očekuje neku dobit razočarat će se sigurno. Bilo bi dobro ili čak ogroman uspjeh kada bi za pet godina Petrokemija uspjela poslovati na nuli, samo da se održi proizvodnja i da ostanu zaposlenici. To i jest jedini cilj većinskog vlasnika i bili bi presretni kada više ne bi morali ovdje upumpavati novac.


… igrači, mir …

… ne dramite, ne obmanjujte, laž se brzo dozna …

… kupiti jeftinije, prodati skuplje, to je mantra …

… još od nekog prvog pra-placa s bivoljim mesom na proplanku neke pra-šume …

… do e-tradea dionicama u e-mrežama …


.
Svaka čast!
To je jedina istina, a svatko navlači na svoj mlin.
Zato slušati samo sebe i pažljivo odlučivati, ali zna se da uvijek netko podlegne tuđim “tzv.dobronamjernim” komentarima.

dokap po 30 kn!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OMZ4MZ4v5RuhDTalGZaMzQ==.pdf
[emo_vrtimise]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OMZ4MZ4v5RuhDTalGZaMzQ==.pdf

Evo ga, konačna cijena 30 kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sada svi dokapitalizanti, mogu prodavati već svoje postojeće dionice po ca. 18 % većoj cijeni, obzirom je cijena na burzi 35,4.
Jasni su mi ovi koji prodaju po tim cijenama, ali mi nisu jasni ovi koji kupuju po tim cijenama, obzirom na situaciju.

Ovaj post nije nagovo na kupnju ili prodaju dionica PTKM-R-A.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dobro je da je to prošlo i po najnižoj 30 kuna. Da se država nije “isprsila” sa narodnim novcima otišla bi ova tvrtka tamo gdje joj je i mjesto. Slijedeća dokapitalizacija ide po 10, ovaj puta država časti, ali zadnji puta!


Sada svi dokapitalizanti, mogu prodavati već svoje postojeće dionice po ca. 18 % većoj cijeni, obzirom je cijena na burzi 35,4.
Jasni su mi ovi koji prodaju po tim cijenama, ali mi nisu jasni ovi koji kupuju po tim cijenama, obzirom na situaciju.

Ovaj post nije nagovo na kupnju ili prodaju dionica PTKM-R-A.

lp

Meni se čini da je vaš post uz dužno poštovanje itekako nagovor na prodaju dionica.
Iz aviona se vidi.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OMZ4MZ4v5RuhDTalGZaMzQ==.pdf

Evo ga, konačna cijena 30 kuna.

lp

to je bilo za pretpostaviti. daj bože da se trgnu i u petrokemiji i u vladi jer ovo im je zadnji voz.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

jesam li to nesto previdio, ili je to samo i jedino drzava sudjelovala u dokapu?

...

New Report

Close