PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bilo otišlo na 46, pa se vratilo na 36, odlično za špekulante, jer bit će takvih oscilacija još
konsolidacija razine sa nizim vrhovima.. vrlo izgledno prema 20 kn

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

je, kad bi to tako padalo….onda svi čekamo na 20

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

uvjek se sjetim blogera na cijeni 300-350 kn kako ce razmislit o prodaji tek ako strateski pratner ponudi 600 kn..zvuci nevjerojatno zar ne 350-35 kn .pukne li dno 35 kn..vec je receno 20 tak kn

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


iz poziva na upis u 2. krugu

0102030405, 22.08.2014. u 16:35
U
II. krugu
pravo upisa svih preostalih dionica koje nisu upisane i uplaćene u I. krugu, tj. najviše 16.231.933
dionica, imaju isključivo postojeći dioničari Društva koji su upisali Nove dionice u I. krugu.

Je li ovo samo meni besmisleno ? Ta dionicari koji su upisali dionice u prvom krugu, vec su upisali koliko su htjeli zasto se sada daje ponovno sansa samo njima, a iskljucuju se svi drugi? bilo bi logicnije da se da prilika upisa svim postojecim dionicarima ptkm odnosno svima koji su imali pravo upisa i u prvom krugu zar ne?

S ovakvim pozivom drugi krug upisa je unaprjed osudjen na propast.
[/quote]

(gore: citat)

… nije besmisleno, jer tko je kupio makar 1 dionicu u prvom krugu, u 2. ima pravo kupovati pakete od po 25.500 novih dionica …

Samo cekajte 20kn, zar i ove razine od 35kn nisu vec visestruko sramotno podcijenjene s ovim planovima o ulaganjima 200 milja eura do 2018, redukciji broja radnika i manjoj cijeni plina. Previse dionica je u rukama fondova i drzave da bi se dopustilo jos bagatelnije spustanje cijena. Iz razloga navedenih gore ide skoro dupliciranje trenutne cijene na 70 i to vrlo brzo. Zivi bili pa vidjeli a vi samo cekajte jos manje.

Ušao sam ponovo ovaj tjedan. Rizik je velik, poslije drugog kruga bit ćemo pametniji. Malo sam listao memorandum izdanja pa među ostalim, citiram :

“Tijekom lipnja 2013. započete su aktivnosti oko izrade tehničke studije izvodljivosti modernizacije postrojenja Amonijak-2 od strane inženjerske tvrtke Kellog,Braun&Root Limited (KBR),USA. Tehnička studija izvodljivosti završena je tijekom siječnja 2014, a rezultati studije su pokazali da je na postojećem postrojenju za proizvodnju Amonijaka – 2 moguće postići slijedeće :

1. povećanje proizvodnog kapaciteta s 1360 t/dan na 1750 t dan
2. smanjenje utroška energije s 36,5 GJ/t na 32,0 GJ/t,
3. smanjenje emisije NOx s 500 mg/Nm3 na manje od 230 mg/Nm3

Ukupno predviđeno ulaganje je USD 100,6 milijuna, pri čemu je rok povrata investicije 3,2 godine.

********************
Investicija nije mala, ali je rok povrata jako mali. I znači nakon 3-4 godine samo tu bi bilo uštede/dodatne zarade 170 milijuna kuna. To pokazuje koliko je ovoj firmi neophodan svježi kapital. Smanjen je plin, a smanjenje od 1 lipe znači razliku od 6-6,5 milijuna na godišnjoj razini. Ove godine su imali 100 milijuna za otpremnine ali je iskazano u bilanci i cca 100 milijuna izvanbilančnih obveza za faktoring. Spominju i nekakva bespovratna sredstva od EU za povećanje ekoloških standarda. Trenutno je najveći uteg u niskim cijenama gnojiva na svjetskom tržištu. Živi bili pa vidjeli [emo_smijesak]

Kad se pogleda malo ovo s PTKM i usporedi s sentimentom forumaša na DLKV, ovdje je raspon dokapitalizacije 30-100 kn, a neki je evo pak čekaju na 20, a kod DLKV dokapitalizacija išla po 10, trenutna cijena 18, a nitko ni ne razmišlja o prodaji ispod 30.
Sve na burzi je uvijek samo pitanje sentimenta, a raspon nebo i zemlja.

Imam dionice i PTKM i DLKV. Dvije firme nebo i zemlja. U budućnost DLKV stvarno vjerujem, u PTKM nimalo (u njemu sam samo špekulativno jer poznavajući glupost našeg tržišta i on će ići gore, barem još jednom, a onda pa pa)

@igrač
Sve izgleda da je za PTKM vrlo skoro “pa pa” država novca nema, fondovi su i previše “spušili”, a HPB stavlja blokadu!


@igrač
Sve izgleda da je za PTKM vrlo skoro "pa pa" država novca nema, fondovi su i previše "spušili", a HPB stavlja blokadu!

Ne vjerujem da uistinu to mislite, prije bi bilo da želite kupiti jeftinije od minimuma kod dokapitalizacije.
Mislim da je vjerojatnost za “pa-pa” ipak strašno mala, jer država to nikako neće dopustiti.

Uistinu me smetaju takvi krivo sročeni naslovi koji mogu obmaniti javnost. Istina ovog teksta u vezi s HPB-om je:
“Blokadu je, kako doznajemo, aktiviranjem instrumenata osiguranja kredita naložila Hrvatska poštanska banka, ali je nakon sastanka u Ministarstvu gospodarstva postignut dogovor za skidanje blokade.
Banka je bila prisiljena aktivirati instrumente osiguranja. Tek nakon toga Petrokemija i HPB pronašli su zajedničko rješenje te dogovorili naplatu potraživanja kroz prodaju kolaterala[emo_ooooo]
.
Dakle, nema blokade, sve je sporazumno dogovoreno.

ako bi ja mogao podasjetiti na moja pisana izlaganja vezano za spalionicu državnih fondovskih bankarskih i dioničarskih novaca onda bi bilo dobro od najboljeg da se ova petrokemičarska industrija zaustavi i ne dozvoli više praviti gubitne dobiti dok se ne pronađe netko poželjno dovoljan da je e-kupi

New Report

Close