PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako naprave dokapitalizaciju po 10 kuna onda će se dionice “razgrabiti” kao na Dalekovodu. Ali raditi dokap po 30 ili 40 je vjerovatno unaprijed osuđeno na 3 krug. A ni tada na ovoj cijeni ne mislim da bi bilo neke osobite potražnje.
Jedino ako uprava navuče kroz papire neku milijardu kuna polugodišnje dobiti za ovu 2014. Možda je gdjegod u pogonu probila nafta iz zemlje ili još bolje plin, pa će ga imati zabadava. To je jedina nada![emo_beztona]

ako bi ja mogao reći da je moje izračunavanje pookazivat će da ova firma od petrokemijskih proizvoda opet ostvaruje veliki gubitak, jer se nije dobro prodavalo umjetna gnojiva i velike su davali rabatne skale od svoje cijene određenim svojim najboljim neplatnim kupcima, a potrošnja bacanja po njivama zbog njihove visoke cijene je istakođer umanjena na nekoliko vreća od 50 kg po jednom hektaru njive



… čini se da postoji opće uvjerenje da je aktualna cijena od oko 40-50 kuna OK svima…

ma kakvi, to je samo tvoj krivi zaključak
[/quote]

… nije moj, to je samo pretpostavka za poticanje rasprave …


ako bi ja mogao reći da je moje izračunavanje pookazivat će da ova firma od petrokemijskih proizvoda opet ostvaruje veliki gubitak, jer se nije dobro prodavalo umjetna gnojiva i velike su davali rabatne skale od svoje cijene određenim svojim najboljim neplatnim kupcima, a potrošnja bacanja po njivama zbog njihove visoke cijene je istakođer umanjena na nekoliko vreća od 50 kg po jednom hektaru njive

E vidiš, to ti je jedan j… zatvoreni krug oko kojega se sve vrti. Zbog visokih troškova digli su cijene gnojiva pa seljaci manje troše. Umjesto da su konstantno radili na smanjenju troškova i energetski učinkovitijoj proizvodnji oni mjenjaju uprave tj. psi laju karavane prolaze zato i jest u ovakvoj poziciji da ih nitko ne želi. Pravi ekonomista mora biti i dobar matematičar koji će zbrojiti 2 i 2. Čemu upucavati novce u nešto što konstantno radi gubitke. Do sada su trebali znati što ih guši u toj proizvodnji, ovako bi se to moglo pretvoriti u novi Obrovac ove vlasti. Jedni komunisti su napravili prvi, drugi će napraviti drugi, malo sjevernije.



ako bi ja mogao reći da je moje izračunavanje pookazivat će da ova firma od petrokemijskih proizvoda opet ostvaruje veliki gubitak, jer se nije dobro prodavalo umjetna gnojiva i velike su davali rabatne skale od svoje cijene određenim svojim najboljim neplatnim kupcima, a potrošnja bacanja po njivama zbog njihove visoke cijene je istakođer umanjena na nekoliko vreća od 50 kg po jednom hektaru njive

E vidiš, to ti je jedan j… zatvoreni krug oko kojega se sve vrti. Zbog visokih troškova digli su cijene gnojiva pa seljaci manje troše. Umjesto da su konstantno radili na smanjenju troškova i energetski učinkovitijoj proizvodnji oni mjenjaju uprave tj. psi laju karavane prolaze zato i jest u ovakvoj poziciji da ih nitko ne želi. Pravi ekonomista mora biti i dobar matematičar koji će zbrojiti 2 i 2. Čemu upucavati novce u nešto što konstantno radi gubitke. Do sada su trebali znati što ih guši u toj proizvodnji, ovako bi se to moglo pretvoriti u novi Obrovac ove vlasti. Jedni komunisti su napravili prvi, drugi će napraviti drugi, malo sjevernije.
[/quote]
ako bi ja mogao reći da je ovo meni više podsjeća na začarani krug ako vidimo kakve čarolije su napravili upravni članovi u svojim privatnim imovinama a za svoje čarolije su iskorištavali sigurno skupi plin ako je plin gušći i skuplji čarolija je impoznatana tako da se od zamagljivanja dobro ima živjeti

Svaki poslovni plan bi trebao kretati od plana prodaje!Ne može se ovakva industrija voditi bez strateških odluka!Agrarna politika treba bi biti baza za petrokemijsku. Vlada je trebala uvesti državna poduzeća koja se bave plinskim biznisom u vlasničku strukturu, kroz dokapitalizaciju. Oni su “povezali” Končar i Petrokemiju a nisu razmišljalo da to budu n.p.r. PlinaCRO, P.S.P. i sl. koji b.t.w. izmišljaju poslove kako bi potrošili novce tj. “pokrenuli investicije”!
Petrokemija može pozitivno poslovati, naravno cijena dionice nikada više neće biti ni približno onih 380kn.

Cijena dionice ovisi o ponudi i potraznji, a to je varijabilni parametar, drzava sutra moze odluciti prodati sve, bez kontrolnog paketa, nekom strateskom vlasniku, a ne partneru, i tu bi onda mogli imati pozitivni pomak u pregovorima. Zasto bi netko ulagao u riskantnu tvornicu 2 milijarde kuna, a da nije vecinski vlasnik? Ovi dugogodisnji dogovori s investitorima su po meni normalna stvar, gdje svi pokusavaju dobiti maksimum svojih uvjeta, ali na kraju ce se morati naci negdje, opet ovisno o ponudi i potraznji. A ako gledamo povijest cijena na ovoj dionici paradoksalno varira gore dolje i moze biti bilo koja.

Ne mogu se oteti dojumu da velika većina kolega forumaša namjerno blati PTKM ( ne kažem da je ovde sve u redu i da nema poteškoća i gubitaka), navlačeći je još niže sa namjerom da uđu unutra. Kako onda shtaviti toliki altruizam kod nekih koji svoje slobodno vrijeme troše na dionicu koja ih ne zanima i koja nema nikakve perspektive…..a da bi nama prosvijetlili pamet da rasprodamo i iziđemo.

Tko god želi ima priliku svaki dna d anapusti PTKM, a tako je i danas…izvolite i iziđite….ali je ipak malo teža situacija za one koje žele ući, morali bi je ipak malo dignuti. vidjeli smo kako to izgleda priej par dana….
I ja sam za to da je PTKM samo potrebnasposobna i kvaliteta uprava , jeftiniji plin….tržište već ima. Žalosno bi bilo ako se ovo namjerno uništava da bi se nekome prodalo jeftino i onda odjednom poćelo raditi profitabilno i donositi dobit, zbog takvih stvari bi netko morao i do Remetinca.

Promatram prodaju na Petrici.Ovaj nalog od 22kom je programiran-liparenje da bude uvijek prvi na prodaji.E da ga netko poklopi.

Čini mi se da je ovo namjerno spustano ovako nisko da bi išao dokap po 30 kn i da bi netko ušao jeftino dočepavši se malo većeg udjela kroz veliki broj jeftinih dionica,živi bili pa vidjeli…

Ima li nade i da li kupiti Petricu na ovoj cijeni?
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/prodaja-umrtvljene-kompanije-spasava-i-nju-i-petrokemiju/

Nisam siguran vidim li dobro..

225 miliona minusa!!!!!!

New Report

Close