PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni sve ovo djeluje jako optimistično. Mislim da je sada svima jasno da je ova cijena 175-185 minimum koji je dosegnut nagomilanim lošim vijestima oko PTKM.

Nadam se, no baš me zanima kako će paničari reagirati kad sutra osvane vijest o havariji u Kutini.
Btw, fino je netko predvidio “vijest o paležu” prije koji mjesec
[smiley2]

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet


quark: ” Meni sve ovo djeluje jako optimistično. Mislim da je sada svima jasno da je ova cijena 175-185 minimum koji je dosegnut nagomilanim lošim vijestima oko PTKM. ” Nadam se, no baš me zanima kako će paničari reagirati kad sutra osvane vijest o havariji u Kutini. Btw, fino je netko predvidio “vijest o paležu” prije koji mjesec [smiley2]

Pa cijena je zbog toga pala na 175 pa se digla(šteta je oko 200 000 Kn)
A vijest o plinu je dupla bolja nego što pokazana u naslovu ali i očekivana od pesimista…. Samo odlične vijesti….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


quark: ” Meni sve ovo djeluje jako optimistično. Mislim da je sada svima jasno da je ova cijena 175-185 minimum koji je dosegnut nagomilanim lošim vijestima oko PTKM. ” Nadam se, no baš me zanima kako će paničari reagirati kad sutra osvane vijest o havariji u Kutini. Btw, fino je netko predvidio “vijest o paležu” prije koji mjesec [smiley2]

Pa zar nije danas bila aktualna havarija? Ili se radi o nekoj novoj havariji? A kako bi se to zvalo da su puknule dvije cijeli ako je puknuće jedne cijevi havarija?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


mauricije: ” što se bojite, puno halabuke za ništa, neće se ništa promijeniti na loše za Petrokemiju ” Ma ne i ovo veseli jer cijena neće ići preko 0.85….. a cijena dionica PTKM upravo zbog toga je bila srušena.

Dodao bih čak da je cijena srušena do očekivanog poskupljenja od 40%. Vidjet ćemo kako će se dalje stvari odvijati ali ako je ova moja pretpostavka točna onda ovo možemo smatrati pozitivnom viješću. Znali smo da će do poskupljenja doći, a ako to bude 0.85 što su iz uprave izjavili da je prihvatljivo, te sada dodajmo – bez gubitaka, onda ja ovdje samo vidim pozitivnu perspektivu.


NickLeeson: ” quark: ” Meni sve ovo djeluje jako optimistično. Mislim da je sada svima jasno da je ova cijena 175-185 minimum koji je dosegnut nagomilanim lošim vijestima oko PTKM. ” Nadam se, no baš me zanima kako će paničari reagirati kad sutra osvane vijest o havariji u Kutini. Btw, fino je netko predvidio “vijest o paležu” prije koji mjesec [smiley2] ” Pa cijena je zbog toga pala na 175 pa se digla(šteta je oko 200 000 Kn) A vijest o plinu je dupla bolja nego što pokazana u naslovu ali i očekivana od pesimista…. Samo odlične vijesti….. Pozdrav

pa cak i tu (zanemarivu) stetu pokrit ce osiguranje, zato je valjda i napravljena procjena stete… bitno je samo da nema zastoja u proizvodnji

“Please, God, Just One More Bubble.”


2006. – prekretnica za Petrokemiju

«U poslovanju Petrokemije 2006. godina označava prekretnicu. Iako će poslovnu godinu Petrokemija završiti s gubitkom u poslovanju, zamijećeni su pozitivni trendovi koji će se nastaviti. Ponajprije je to zbog toga što je Petrokemiji izgradnjom plinovoda Pula – Karlovac zajamčena stalna opskrba dovoljnih količina plina za proizvodnju.» – zadovoljno je istaknuo Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, na tradicionalnoj konferenciji za novinare na kraju godine.
Prošlih godina Petrokemija je trpila velike štete zbog dugih zimskih zastoja proizvodnje zbog nestašice plina. Taj problem je sada riješen, a za pozitivno poslovanje veliki je potez učinila i Vlada Republike Hrvatske koje je dugovanje Petrokemije za plin iz 1999. Godine pretvorila u svoj suvlasnički udjel u kutinskoj tvornici. „Tako su stvorene pretpostavke za pozitivno poslovanje Petrokemije, što ćemo mi znati i iskoristiti.“, rekao je Boris Mesarić te je dodao: „Petrokemija ima kvalitetan proizvod i zbog toga stabilnu poziciju na tržištu u okruženju, te stručne kadrove koji stalno unapređuju proizvodnju i kvalitetu, uz stalnu brigu o okolišu. Tako smo posljednjih nekoliko godina u modernizaciju pogona uložili više od 250 milijuna kn, a to se vratilo kroz kvalitetu proizvoda što nam je osiguralo vodeću poziciju na tržištu u Hrvatskoj i susjednim zemljama.“, zaključio je Boris Mesarić.
INA je najavila poskupljenje plina za Petrokemiju od 40 posto. „Pregovori o novoj cijeni još se vode“, pojasnio je Mesarić, te je dodao: „Troškovi plina u poslovanju su 38 posto, te je posve jasno da ukoliko INA ostane pri ovom zahtjevu, da će tada dio tereta poskupljenja troškova proizvodnje morati podnijeti i tržište, odnosno da će Petrokemija morati korigirati cijene svojih mineralnih gnojiva“. Koliko bi poskupljenje moglo biti Boris Mesarić nije želio odgovoriti jer pregovori o novoj cijeni plina još se uvijek vode.

[Poslano 11. prosinac 2006]

http://www.kutina.hr

Opa, saznali smo i koliki je udio cijene plina u stavci AOP041 (Materijalni troškovi i troškovi prodane robe): 38 % !!


2 mjeseca će prekinuti proizvodnju? Jeste sigurni kolega za ovu informaciju?

Informacija je 100% točna, kao što vidite iz kasnijih postova proizvodnja počinje tek sredinom veljače, da li zbog havarije ili “remonta” nije bitno….nekad je remont samo izgovor za nešto drugo.
A zalihe gnojiva su na nuli…

A što se tiče povećanja cijene plina, uvoznici jedva čekaju da Petrokemija digne cijene gnojiva.


Croblack: ” 2 mjeseca će prekinuti proizvodnju? Jeste sigurni kolega za ovu informaciju? ” Informacija je 100% točna, kao što vidite iz kasnijih postova proizvodnja počinje tek sredinom veljače, da li zbog havarije ili “remonta” nije bitno….nekad je remont samo izgovor za nešto drugo. A zalihe gnojiva su na nuli… A što se tiče povećanja cijene plina, uvoznici jedva čekaju da Petrokemija digne cijene gnojiva.

…ma dajte kolega muzičar ne filozofirajte… proizvodnja bi trebala krenuti sredinom siječnja nakon remonta , a ne kako ste vi napisali sredinom veljače…
…nekako me neodoljivo podsjećate na cartmanna…

Scio me nihil scire

Bez imalo doze sarkazma – nadam se da će konačno netko priznati i javno napisati da je pogriješio.
Trenutno ne vidim bilo kakve dobre vijesti koje bi ovu dionicu vratile na cjenovno više razine.
Jest oprost duga – ali je i smanjenje nominale. Očito je već ukalkulirano u cijenu.
Perspektivu ne vidim – i dalje.
Ina , tržište plina – ništa ne ide na ruku Petrokemiji.
Prodaja – da – ali opet ponavljam – po kojoj cijeni ?
Nominalnoj – da možda će pokušati – odziva naravno neće biti – imat ćemo sluičaj TLM?

Još i novonastala kalvarija??

[smiley10][smiley10]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Croblack: ” 2 mjeseca će prekinuti proizvodnju? Jeste sigurni kolega za ovu informaciju? ” Informacija je 100% točna, kao što vidite iz kasnijih postova proizvodnja počinje tek sredinom veljače, da li zbog havarije ili “remonta” nije bitno….nekad je remont samo izgovor za nešto drugo. A zalihe gnojiva su na nuli… A što se tiče povećanja cijene plina, uvoznici jedva čekaju da Petrokemija digne cijene gnojiva.

Tvornica će za punu proizvodnju biti spremna u drugoj polovici siječnja iduće godine, a kako raspolažemo s dovoljnim količinama mineralnog gnojiva u skladištima, proljetna sjetva i prihrana žitarica neće doći u pitanje – rekao je Mesarić.

tko tu laže?


Croblack: ” 2 mjeseca će prekinuti proizvodnju? Jeste sigurni kolega za ovu informaciju? ” Informacija je 100% točna, kao što vidite iz kasnijih postova proizvodnja počinje tek sredinom veljače, da li zbog havarije ili “remonta” nije bitno….nekad je remont samo izgovor za nešto drugo. A zalihe gnojiva su na nuli… A što se tiče povećanja cijene plina, uvoznici jedva čekaju da Petrokemija digne cijene gnojiva.

ovo bi bila točna informacija, a što se tiče uvoza gnojiva to smeće nebi nikom preporučio ko se bavi ozbiljnom poljoprivredom, a oni to i samo znaju. Da je lako proizvesti kvalitetno umjetno gnojivo svi bi to radili.
PLIN UVJETUJE CIJENU GNOJIVO
12. prosinac 2006

Na tradicionalnom godišnjem susretu Uprave kutinske Petrokemije s novinarima neizbježno je bilo i pitanje cijene plina. Kao što je poznato Ugovor još nije potpisan, jer se očekuju mišljenja Vlade i Ministarstva gospodarstva. « Mi smo svjesni nužnosti realnog tržišnog vrednovanja cijena energenata, ali s pri ugovaranju smo za postupni višegodišnji rast cijene plina u 2007. godini najviše do 15 posto», rekao je predsjednik Uprave Boris Mesarić. « I ono će uz sve naše uštede uvjetovati tražiti povećanje cijene gnojiva na domaćem tržištu do 10 posto, koliko to dopuštaju tržišni uvjeti i nelojalna konkurencija.» Uz to rečeno je kako godišnja hrvatska potrošnja mineralnih gnojiva, inače najniža u Europi iznosi tek oko 500.00 tona. Predviđanja Ministarstva poljoprivrede su da bi se ona trebala kretati iznad milijun tona. Priopćena je i je i odluka Uprave po kojoj se uz sanaciju puknuće cjevovoda procesnog plina koje se dogodilo u nedjelju 11. prosinca na postrojenju Amonijak _ pristupa odmah. Uz sanaciju na tom će se postrojenju obavljati i radovi predviđeni u planiranom zimskom zastoju, a koji su trebali početi 2. siječnja 2007. godine. Sve to čini se s ciljem kako bi postrojenje u drugoj polovici siječnja bilo spremno za start i omogućilo proizvodnju gnojiva uz zimsku prihranu i proljetnu sjetvu, rečeno je.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Bez imalo doze sarkazma – nadam se da će konačno netko priznati i javno napisati da je pogriješio. Trenutno ne vidim bilo kakve dobre vijesti koje bi ovu dionicu vratile na cjenovno više razine. Jest oprost duga – ali je i smanjenje nominale. Očito je već ukalkulirano u cijenu. Perspektivu ne vidim – i dalje. Ina , tržište plina – ništa ne ide na ruku Petrokemiji. Prodaja – da – ali opet ponavljam – po kojoj cijeni ? Nominalnoj – da možda će pokušati – odziva naravno neće biti – imat ćemo sluičaj TLM? Još i novonastala kalvarija?? [smiley10][smiley10]

činjenica je i da je cjena na dnu i da dolje više neće (10-20% da će dolje,a80-90% da će gore),a to znači da je trenutno vrlo dobra za ulaz na ovim razinama,i to moraš priznati ako si realan.[smiley2]

New Report

Close