PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/default.aspx?id=51484 30kn [emo_vrtimise]

to ne znači da će i dokap biti po 30 kn, o tome tek treba donijeti odluku

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Nije mi samo jasno kako je dionica DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.) negdje oko 40 kn tamo je isto buduča nominala 20 kn a pri dokapitalizaciji odredit če se cijena između 20 i 60 kn.
Po tome bi trenutno i PTKM dionica trebala vrijediti 65 kn jer je postavljen raspon za određivanje cijene od 30kn do 100 kn.
Ili je DDJH precijenjena ili je PTKM potcijenjena.


Nije mi samo jasno kako je dionica DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.) negdje oko 40 kn tamo je isto buduča nominala 20 kn a pri dokapitalizaciji odredit če se cijena između 20 i 60 kn.
Po tome bi trenutno i PTKM dionica trebala vrijediti 65 kn jer je postavljen raspon za određivanje cijene od 30kn do 100 kn.
Ili je DDJH precijenjena ili je PTKM potcijenjena.

Ni jedan ni druga nisu precjenjene. Obje čeka neizvjestan dokap najvjerovatnije po najnižoj cijeni raspona. To što je DDJH trenutno slučajno oko sredine raspona može se zahvaliti naknadnom proširivanju raspona sa 20-23, na 20-60kn.

Po meni u ovoj dokapitalizaciji treba sudjelovati jedino država i to po nominali od 170 kn i više jer je ona kao največi dioničar imala najviše utjecaja u donošenju pogrešnih odluka u PTKM , nevidim odgovornost malih dioničara koji su ulaganjem u PTKM podržavali rad Petrokemijske industrije u RH a kao rezultat svoga ulaganja očekivali neku kapitalizaciju uloženog novca.
Ovakav model dokapitalizacije je ravan modelu nacionalizacije, pa ako hoče da otimaju netrebaju se skrivati iza kapitalizma jer ovo je čisti model komunizma pa na kraju šta če nam i burza kad ionako država može da otme od dioničara kad joj fali love.

Ne razumijen cemu ovakav pad ovaj tjedan.
Dokapitalizacija je po ocekivano najnizoj cijeni, sto nema neki poseban utjecaj.
BArem sam siguran da cemo s vremenom korigirat cijenu prema gore (60kn je moj prvi target koji sam prilicno siguran da cemo postici s ovom cijenom plina, manjim troskom rada i novim vodstvom).

Takoder je vrijedno zapazit rusenje cijene danas u zadnjih par sati i posebice na zatvaranju.

Meni nije jasno zašto je cijena iznad 30.Plin nije dovoljno snižen za nedvojbeno pozitivno poslovanje,dokap je dovoljan samo za izbjegavanje stečaja,država će ponovno imati većinsko vlasništvo,a samo za eu standard nedostsje milijarda kuna dodatnih ulaganja.

Ako troše 600 mil. kubika, ovim cijenama ušteda bi bila oko 114 mil. kuna godišnje. Na 500 zaposlenih ušteda je dodatnih 35 – 40 mil. kuna. Znači ukupno oko 150 – 160 mil. kuna godišnje niži troškovi. Ako uspiju dogovoriti i niže cijene sirovina došlo bi se i do 200 mil kuna. Efekti svega ovoga će se vidjeti tek 2015 godine. U svakom slučaju ako i sa ovim ne uspiju pozitivno poslovati i malo modernizirati pogon i trebaju u stečaj.

Treba uzet u obzir kretanje cijene njihova glavna proizvoda, koji je trenutno na jako niskim cijenama… naime treba zapamtit da se cijene takvih sirovina uvijek vracaju na prosjek (mean reversion).

nešto se ovdje dešava, jaka kupnja i skidanje sa prodaje…neki info??

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

xy malo da ubije dosadu ….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

nije baš.pogledaj samo korf

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Uskoro natječaj za istraživanje nafte i plina i u kontinentalnoj RH

marcello

New Report

Close