PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatska nije izuzetak

Hrvatska se prema ranijim ocjenama Komisije suočava s dugim padom, na što utječu i domaći i vanjski rizici. Problem su i poduzeća u državnom vlasništvu koja u nekim sektorima i dalje imaju dominantnu ulogu, a koja su uglavnom nerestrukturirana, slabo profitabilna i duboko zadužena.

Od Hrvatske se očekuje da poduzme mjere koje će podržati rast i poticati izvoz, i to ne samo u sektoru turizma. Stvaranje boljeg tržišta rada smatra se ključnim. U Bruxellesu ne vide primjer Hrvatske kao nešto što je izuzetak te poručuju kako je Hrvatska, da je htjela, mogla znatno ranije poduzeti reforme koje su mogle skratiti i rok izlaska iz recesije.

Domaći zadaća iz Bruxellesa je stigla, a izgleda da u ovdje trenutno i odvija… smanjenje cijene plina i manji broj radnika sa povećanim prihodima na izvozu cilj je koji HR prvenstveno radi sebe mora ispuniti…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Imamo smanjenje temeljnog kapitala i nominalu na 30kn,slijedi dokap(30-100kn),jeftiniji plin(oko 20%)naredna 4mjeseca(6-10mj.) je dogovoren a vidimo i da se dogovara jeftinija cijena plina i za 2015g.Imamo situaciju gdje će se u ova 4mjeseca(6-10mj) riješiti restrukturiranje sa viškom radnika a daljnjih gubitaka vjerojatno neće biti te će se zatim napraviti povećanje temeljnog kapitala i na kraju…tokom 2015g.sa pozitivnim poslovanjem očekujem uspješnu privatizaciju na razinama gdje će mirovinci zaraditi a bude ostalo i za nas male dioničare.[emo_smijesak]


Imamo smanjenje temeljnog kapitala i nominalu na 30kn,slijedi dokap(30-100kn),jeftiniji plin(oko 20%)naredna 4mjeseca(6-10mj.) je dogovoren a vidimo i da se dogovara jeftinija cijena plina i za 2015g.Imamo situaciju gdje će se u ova 4mjeseca(6-10mj) riješiti restrukturiranje sa viškom radnika a daljnjih gubitaka vjerojatno neće biti te će se zatim napraviti povećanje temeljnog kapitala i na kraju…tokom 2015g.sa pozitivnim poslovanjem očekujem uspješnu privatizaciju na razinama gdje će mirovinci zaraditi a bude ostalo i za nas male dioničare.[emo_smijesak]

Ako sam dobro shvatio.

Kad se u Petrokemiju ulože veliki novci i počinje pozitivno poslovati, Vi očekujete prodaju i privatizaciju PTKM.

Zbog čega bi netko prodavao nešto što zarađuje i ima stabilan izvor prihoda?

Meni je normalnije da će mirovinski fondovi ostati vlasnici i isplaćivati si dividendu.

Pa nadam se da se Petrokemija ne dokapitalizira da bi se nekom poslije prodala?

To je bedasto.

[b]black magic[/b]

@amerikanac

To bi sve bilo super no nekako mi cijela prica zvuci poznato…Mislim da sam istu tu pricu cuo 2011 kada sam bio dionicar PTKM i upravo u doba kad je potpisan ovaj famozni i trenutno vazeci ugovor za plin..Isto je isla prica “sad imamo jeftiniji plin, sad smo rekonstruirani, radimo s dobiti i od sada cemo nastaviti raditi s dobiti” i vidimo kako je to zavrsilo.

iz tih razloga bio bih skeptican prema ovim vijestima, a pogotovo iz razloga sto se u gore citiranim clancima spominje jos jedna buduca dokapitalizacija od 400milijuna kuna..Ako tako bude u 2016 ptkm ce imati preko 30 milijuna dionica, naspram trenutno 5milijuna. Izracunajte si kakko ce to utijecati na MCAP

...

Meni je normalnije da će mirovinski fondovi ostati vlasnici i isplaćivati si dividendu.

Pa nadam se da se Petrokemija ne dokapitalizira da bi se nekom poslije prodala?

To je bedasto. / citat /
[/quote]

… da sam ulagač, bilo bi mi bedasto kupovati firmu u dugovima i dubiozama, posebno kada znam da će država, kao i sve drugo u Hrvatskoj u čemu je imala vlasničke udjele (od banki do brodogradilišta), najprije konsoldirati poslovanje, a onda će, da pokrije proračunski manjak, prodavati dionice u svom vlasništvu, još uvijek povoljnije nego da se radi o nekome tko je krvavom mukom a ne novcem poreznih obveznika stabilizirao poslovanje …

Lula…petrica je bila pred propašću(znamo kako i zbog koga/čega)i iluzorno je bilo za očekivati uspješnu privatizaciju.Mirovinci su ulazili(170-230kn)i preveslani su razno raznim obećanjima kao i puno nas malih i malo većih ulagača.Ostale su dvije mogućnosti ili stečaj ili ulazak ponovo mirovinaca a to ti govorim zbog toga jer su se mirovinci našli kao jedino moguće rješenje za spas i normalno je bilo za očekivati da će postaviti uvjete koji će realizacijom istih spasiti petricu.Znači oni su se ovdje našli da ponovo podmetnu svoja leđa ali konačni cilj je po meni privatizacija(izlazak države kao većinskog tj.prodaja udjela) i to prvenstveno ciljam na ruse a ukoliko mol proda svoj udio u ini rusima mislim da će vrlo brzo i petrica biti privatizirana.Ovakav scenario mi se dopada jer će petrica pod ruskim upravljanjem(najeftiniji plin) biti profitabilnija od recimo da su mirovinci vlasnici i da jednog dana slijedi isplata dividende.Sindikat se jako protivio privatizaciji a sada vidimo i zbog koga/čega međutim jedino izlazak države iz vlasništva osigurava prosperitet i boljitak.[emo_smijesak]

@ amerikanec

nitko sretniji od mene da Petrokemija dalje radi i zarađuje

Što se tiče dijela koji ima država, ako je njihova strategija da rasprodaju sve tvrtke u svom vlasništvu, nemam ništa protiv.

Kako ću i ja jednog dana biti umirovljenik (ak doživim) onda bi mi bilo logično da mirovinski fondovi ostanu u tvrtkama koje donose dobit, a tu uključujem i PTKM.

Što se tiče Rusa, nažalost ništa od toga.

Mi Hrvati umjesto da trgujemo i dobijemo jeftini plin od braće Rusa, radije ćemo bušiti cijeli Jadran.

Moram priznati da strategija u kojem će nam Amerikanci određivati što je bolje za nas je čista g.lupost.
Samo ću reči da Total i Nijemci izlaze iz Jadransko Jonskog projekta.

Pametnom dosta…
Ak im i sada nije jasno, ja im pomoći ne mogu.

Moram ići.

Lp

[b]black magic[/b]

Po meni Vrdoljak običan glumac,mogla se je riješiti cijena plina i prije Glavne skupštine ali zna se u kojem bi smijeru onda krenula cijena dionice na burzi,nebi bila 65 kn nego bliže 100 kn pa kako bi onda na Glavnoj skupštini davao protuprijedloge o nominali 30 kn.
Mali su tu kad zaškripi po svojoj intuiciji ulažu jer nemaju povlaštene informacije zato i jesu mali,a i mnogo puta svojim kapitalom pomažu velikima kad zaškripi zato i Veliki moraju čuvati male da se ne povuku skroz sa burze jer im to nebi bilo u interesu.
Kako sada stoje stvari Vrdoljak rasteruje male,po meni najgori Ministar Gospodarstva do sada.
Kojom su se brzinom stvarali toliki gubitci zbog preskupog plina tolikom brzinom če ti gubitci i nestati sa povoljnijom cijenom plina.
Zašto nebi i mali zaradili na povoljnijoj cijeni plina a ne samo veliki,znači gubitke u Petrokemiji su imali i mali i večinski vlasnici a kad treba zaraditi onda zaraditi trebaju samo večinski,dobra motivacija za MALE.


Zašto nebi i mali zaradili na povoljnijoj cijeni plina a ne samo veliki,znači gubitke u Petrokemiji su imali i mali i večinski vlasnici a kad treba zaraditi onda zaraditi trebaju samo večinski,dobra motivacija za MALE.

pa zaradit će i mali jer pojeftinjenjem plina PTKM prestaje stvarati gubitke i počinje polovati pozitivno. pozitivno poslovanje donosi rast cijene dionice pa prema tome profitirat će i mali

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Nije Vrdoljak nikakav glumac, ako i jest, onda je loš glumac; on je nekompetentan za posao kojeg se prihvatio!Kada još dodate i druge ministre tipa Grčić, Jakovina, Opačić…. onda ništa bolje i nije moglo ispasti! Petrokenija će kupovati plin od PPD-a koji plin skladišti u Okolima, znači PPD-u se isplati kupovati i skladištiti plin a Petrokemiji ne?!! Ta ista Petrokemija može cijelo skladište isprazniti u godinu dana i ne bi joj bilo ni dovoljno….. Još uvijek ne mogu shvatiti zašto Petrokemija nije sudjelovala u “pljački” Ininog plina iz Okola, a sve se znalo… da je samo “pobrala” 100mil m3, mogla je preko noći “zaraditi” oko 200mil kn.

Jeste zaradit če i mali ali samo oni koji su imali povlaštene informacije o budučim postupcima ministra Vrdoljaka i Duudija pa su ili prodavali dionice Petrokemije ili ih uopče nisu kupovali dok se ne odradi rušenje nominale izuzev malog broja malih koji su imali sreče da se ne nalaze u ovoj dionici.
Baš me interesuje ko je od malih dioničara mogao biti toliko pametan da zna da če se iči na nominalu od 30 kn,mislim da takvog nema znači ili je znao povlaštene informacije ili je BABA VANGA!


Jeste zaradit če i mali ali samo oni koji su imali povlaštene informacije o budučim postupcima ministra Vrdoljaka i Duudija pa su ili prodavali dionice Petrokemije ili ih uopče nisu kupovali dok se ne odradi rušenje nominale izuzev malog broja malih koji su imali sreče da se ne nalaze u ovoj dionici.
Baš me interesuje ko je od malih dioničara mogao biti toliko pametan da zna da če se iči na nominalu od 30 kn,mislim da takvog nema znači ili je znao povlaštene informacije ili je BABA VANGA!

nisu trebale nikakve povlaštene informacije nego zdrav razum!
PTKM je zbog visoke cijene plina konstantno gomilala ogromne gubitke, a nedavno je napravljen dokap po visokih 170 kn (tako nešto) iako je bilo jasno da dionica PTKM u takvim uvjetima nema što tražiti iznad 100 kn!
nova nominala nije toliko bitna, može biti i 30 i 20 i 10 i 50 i 70 kn. bitno je kolika će biti cijena plina te hoće li uspješno proći ovaj dokap, potom i smanjenje broja radnika i napokon privatizacija, koja bi, ako se sve odigra kako treba, mogla ići po duploj cijeni od ove na burzi

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close