PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nikolson
Da li bi ti platio nešto 100kn, a možeš kupiti za 30kn? Iskreno molim. Izdaje se preko 16 mil. novih dionica.


nikolson
Da li bi ti platio nešto 100kn, a možeš kupiti za 30kn? Iskreno molim. Izdaje se preko 16 mil. novih dionica.

ja i fondovi nemamo istu ulagačku logiku, njima npr. nije bio problem nedavno dokapitalizirati po 170 kn, zašto bi imi onda bio sada problem po npr. 100 ili 80 kn? [emo_smijeh]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Šta im nije jeftinije dokapitalizirati po 30kn?

I prošli put su mogli dokapitalizirati od 170-280kn pa su ipak po najnižoj cijeni od 170kn pa ne vidim zašto tako ne bi bilo i sada po 30kn.


Šta im nije jeftinije dokapitalizirati po 30kn?

pa kažem ti da nemamo istu ulagačku logiku, ja ulažem svoj novac, a oni ulažu moj/naš novac [emo_smijeh]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Ponavljam, prošli dokap je išao po minimumu pa će najvjerojatnije ići i ovaj.

Silni gubitak MF mogu nadoknaditi jedino kupnjom i povečanjem udjela i kasnijom prodajom istih novom strateškom partneru. Da bi se to ispunilo dokap mora ići po najmanjoj cijeni. Nije slučajno nominala smanjena na 30kn i to baš na prijedlog države koja tu ucjenjuje MF da moraju sudjelovati. Ovih 30 kn je bio uvjet MF da bi sudjelovali.

u zadnjih 7 dana trgovanja poskidano je uglavnom sa prodaje oko 70.000 dionica, što je jako velik broj. ima li taj kupac/kupci također pravo na ovaj dokap koji slijedi??
kupuju se stvarno velike količine pa mi je logično da je to ili zbog učešća u dokapu ili pak kupac procjenjuje da dokap neći ići po minimumu nego možda po gornjem dijelu raspona 65-100 kn pa je onda ova cijena zapravo vrlo povoljna bez obzira na dokap?

[b]moderatori na forumu provode političku CENZURU, uvode verbalni delikt te krše slobodu govora zajamčenu Ustavom jer brišu forumaške nickove i poruke s čijim se političkim stavovima ne slažu !!![/b]

Koc…za dokap dal ide po 30,40kn nije toliko bitno,mirovinci i nakon dokapa pa išao on i po najnižoj cijeni još uvijek u velikom minusu(kao i mi mali dioničari)tako da rješenjem gorućeg problema plina kao i konsolidacijom i reorganizacijom poslovanja petrica u relativno kratkom roku posluje profitabilno te će takovim raspletom cijele situacije i cijena na burzi pozitivno reagirati.Brzo smo roknuli sa 200 na 40 a ja ću biti zadovoljan pa da se cijena vrati na razine iznad 150 za 2godine.[emo_smijesak]

http://www.seebiz.eu/da-bi-petrokemija-ostvarila-dobit-plin-bi-trebao-pojeftiniti-21/ar-88636/

http://www.seebiz.eu/da-bi-petrokemija-ostvarila-dobit-plin-bi-trebao-pojeftiniti-21/ar-88636/ [seebiz.eu]

– to znači da sada imamo najnižu cijenu dionice ikada, i da su potencijali za rast cijene dionice, enormni


Silni gubitak MF mogu nadoknaditi jedino kupnjom i povečanjem udjela i kasnijom prodajom istih novom strateškom partneru. Da bi se to ispunilo dokap mora ići po najmanjoj cijeni. Nije slučajno nominala smanjena na 30kn i to baš na prijedlog države koja tu ucjenjuje MF da moraju sudjelovati. Ovih 30 kn je bio uvjet MF da bi sudjelovali.

… dokap je za MF i one sa 100.000 eura casha 30 kuna po dionici, oni će te dionice dobiti po toj cijeni, ali su odmah na dobitku ako je cijena dionice na burzi veća – neralno je međutim očekivati da će odmah ići u prodaju onoga što su jeftino stekli – ne, sačekat će strateškog partnera i prodati bar uduplo (ili utruplo – za 90 kn), da smanje gubitke iz prošlosti …

New Report

Close