PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo k/p sa transakcijama:

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


evo k/p sa transakcijama:

ma ne vjerujem u te informacije koje procure…[smiley1]

Scio me nihil scire


Procurila vijest da je havarija ipak malo večih razmjera nego što je objavljeno u Vijestima. Nastavak proizvodnje tek u drugoj polovici veljače 2007.

mislim da bi onda bilo opakog iskrcavanje pred kraj trgovanja


pavarotti: ” Procurila vijest da je havarija ipak malo večih razmjera nego što je objavljeno u Vijestima. Nastavak proizvodnje tek u drugoj polovici veljače 2007. ” mislim da bi onda bilo opakog iskrcavanje pred kraj trgovanja

ma ne vjerujem u to, sigurno nekakva šteta postoji al tolika ne vjerujem…ako kolega pavarotti može navesti izvore ove informacije ili postotnu sigurnost bilo bih mu zahvalan..radi se o ozbiljnim stvarima..
[smiley6]

2006. – prekretnica za Petrokemiju

«U poslovanju Petrokemije 2006. godina označava prekretnicu. Iako će poslovnu godinu Petrokemija završiti s gubitkom u poslovanju, zamijećeni su pozitivni trendovi koji će se nastaviti. Ponajprije je to zbog toga što je Petrokemiji izgradnjom plinovoda Pula – Karlovac zajamčena stalna opskrba dovoljnih količina plina za proizvodnju.» – zadovoljno je istaknuo Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, na tradicionalnoj konferenciji za novinare na kraju godine.
Prošlih godina Petrokemija je trpila velike štete zbog dugih zimskih zastoja proizvodnje zbog nestašice plina. Taj problem je sada riješen, a za pozitivno poslovanje veliki je potez učinila i Vlada Republike Hrvatske koje je dugovanje Petrokemije za plin iz 1999. Godine pretvorila u svoj suvlasnički udjel u kutinskoj tvornici. „Tako su stvorene pretpostavke za pozitivno poslovanje Petrokemije, što ćemo mi znati i iskoristiti.“, rekao je Boris Mesarić te je dodao: „Petrokemija ima kvalitetan proizvod i zbog toga stabilnu poziciju na tržištu u okruženju, te stručne kadrove koji stalno unapređuju proizvodnju i kvalitetu, uz stalnu brigu o okolišu. Tako smo posljednjih nekoliko godina u modernizaciju pogona uložili više od 250 milijuna kn, a to se vratilo kroz kvalitetu proizvoda što nam je osiguralo vodeću poziciju na tržištu u Hrvatskoj i susjednim zemljama.“, zaključio je Boris Mesarić.
INA je najavila poskupljenje plina za Petrokemiju od 40 posto. „Pregovori o novoj cijeni još se vode“, pojasnio je Mesarić, te je dodao: „Troškovi plina u poslovanju su 38 posto, te je posve jasno da ukoliko INA ostane pri ovom zahtjevu, da će tada dio tereta poskupljenja troškova proizvodnje morati podnijeti i tržište, odnosno da će Petrokemija morati korigirati cijene svojih mineralnih gnojiva“. Koliko bi poskupljenje moglo biti Boris Mesarić nije želio odgovoriti jer pregovori o novoj cijeni plina još se uvijek vode.

[Poslano 11. prosinac 2006]

http://www.kutina.hr

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...


Procurila vijest da je havarija ipak malo večih razmjera nego što je objavljeno u Vijestima.
Nastavak proizvodnje tek u drugoj polovici veljače 2007.

moraš to gledati i sa druge strane (ako se već to dogodilo).
PTKM neće trošiti toliko plina [smiley2][smiley2][smiley2]

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

…. samo potvrđujete moje uvjerenje kolega ppeco…ni riječi danas na konferenciji o jučerašnjem incidentu, a kamoli o zaustavljanju proizvodnje….dapače…

Scio me nihil scire


2006. – prekretnica za Petrokemi
ju

«U poslovanju Petrokemije 2006. godina označava prekretnicu. Iako će poslovnu godinu Petrokemija završiti s gubitkom u poslovanju, zamijećeni su pozitivni trendovi koji će se nastaviti. Ponajprije je to zbog toga što je Petrokemiji izgradnjom plinovoda Pula – Karlovac zajamčena stalna opskrba dovoljnih količina plina za proizvodnju.» – zadovoljno je istaknuo Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, na tradicionalnoj konferenciji za novinare na kraju godine.
Prošlih godina Petrokemija je trpila velike štete zbog dugih zimskih zastoja proizvodnje zbog nestašice plina. Taj problem je sada riješen, a za pozitivno poslovanje veliki je potez učinila i Vlada Republike Hrvatske koje je dugovanje Petrokemije za plin iz 1999. Godine pretvorila u svoj suvlasnički udjel u kutinskoj tvornici. „Tako su stvorene pretpostavke za pozitivno poslovanje Petrokemije, što ćemo mi znati i iskoristiti.“, rekao je Boris Mesarić te je dodao: „Petrokemija ima kvalitetan proizvod i zbog toga stabilnu poziciju na tržištu u okruženju, te stručne kadrove koji stalno unapređuju proizvodnju i kvalitetu, uz stalnu brigu o okolišu. Tako smo posljednjih nekoliko godina u modernizaciju pogona uložili više od 250 milijuna kn, a to se vratilo kroz kvalitetu proizvoda što nam je osiguralo vodeću poziciju na tržištu u Hrvatskoj i susjednim zemljama.“, zaključio je Boris Mesarić.
INA je najavila poskupljenje plina za Petrokemiju od 40 posto. „Pregovori o novoj cijeni još se vode“, pojasnio je Mesarić, te je dodao: „Troškovi plina u poslovanju su 38 posto, te je posve jasno da ukoliko INA ostane pri ovom zahtjevu, da će tada dio tereta poskupljenja troškova proizvodnje morati podnijeti i tržište, odnosno da će Petrokemija morati korigirati cijene svojih mineralnih gnojiva“. Koliko bi poskupljenje moglo biti Boris Mesarić nije želio odgovoriti jer pregovori o novoj cijeni plina još se uvijek vode.

[Poslano 11. prosinac 2006]

http://www.kutina.hr

Sad mi je jasno onih 1000 kom na 180, lijepo se neko nakrcao.Sutra će biti milina gledati mostich, ko je danas prodavao, malo se uranio…[smiley2]

ove izjave predsjednika uprave kutinskog diva mislim da sve govore. Poslije ovoga cijena mora tamo gdje joj je mjesto, a to je cca 250 kuna prije privatizacije. Ptkm prestaje biti gubitaš, a znakovita je i očekivana izjava mesarića koja kaže da će u slučaju povećanja cijene plina, i kupci mineralnih gnojiva platiti dio povećanja.
A tek dio koji se odnosi na vodeću poziciju u nama susjednim zemljama.

Sve u svemu vijesti su više nego dobre.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

evo iz jutarnjeg:

Petrokemija izvan pogona zbog požara i eksplozije

Katastrofa u tvornici mineralnih gnojiva izbjegnuta brzom intervencijom vatrogasaca

KUTINA – Havarija na postrojenju amonijaka, ključnog pogona za proizvodnju mineralnih gnojiva, zaustavila je proizvodnju u Petrokemiji Kutina.

Zastoj će, kako je istaknuo Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, biti iskorišten za redoviti remont , koji se planira u siječnju, a sada će biti pomaknut mjesec dana unaprijed.

Tvornica će za punu proizvodnju biti spremna u drugoj polovici siječnja iduće godine, a kako raspolažemo s dovoljnim količinama mineralnog gnojiva u skladištima, proljetna sjetva i prihrana žitarica neće doći u pitanje – rekao je Mesarić.

Tomislav Seletković, član Uprave Petrokemije, objašnjava da je do havarije došlo u nedjelju zbog napuknuća plinovoda procesnog plina. U dodiru sa zrakom plin je eksplodirao i zapalio se, ali postrojenje i spremnici amonijaka nisu bili ugroženi i tijekom cijelog incidenta amonijak je sigurno otpreman u spremnike.

– Ni u jednom trenutku nisu bili ugroženi ljudi, zrak, voda i tlo. Naši vatrogasci i procesno osoblje vrlo su brzo intervenirali, požar je lokaliziran i ugašen, ventili zatvoreni, a jedino što će se još neko vrijeme vidjeti u zraku su oblaci pare u funkciji hlađenja postrojenja.

Uzroke puknuća cjevovoda ispituje policija, te nadležne unutarnje i vanjske inspekcijske službe -obrazložio je Seletković.

Dodao je kako je najveća šteta nastala na kabelima i dijelu instrumenata koji su izgorjeli, a pričinjena je šteta u iznosu od 200 do 500 tisuća kuna.

Vaš link

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Dakle, nije tako strasno kako se cini jedino sto ce morati remont odraditi mjesec dana ranije.

Meni sve ovo djeluje jako optimistično. Mislim da je sada svima jasno da je ova cijena 175-185 minimum koji je dosegnut nagomilanim lošim vijestima oko PTKM. Pošto smo sve najgore prošli od danas možemo očekivati samo bolje vijesti. Nisam uspio danas dokupiti ispod 175 kn ali čini mi se da ću sutra definitivno dokupiti pošto vjerujem da su sva iznenađenja iza nas.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close