PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

goblyn
Opet znači počinju priče Rusi, Norvežani, Ameri. O dokapu po 30kn i izdavanju preko 16 mil. novih dionica ni riječi. Propala je prodaja strateškom partneru i sada ćete biti sretni ako mirovinci ulupaju pola milijarde da se pokrpa minus. 30Kn je plafon za ovu dionicu, a ako će sa jeftinijim plinom poslovati sa pozitivnom nulom onda je i 30kn previše.

Najjeftiniji plin je domaći. Zašto ga mi plačamo tako skupo trebali bi odgovoriti oni koji određuju cijenu. Ako je njgova proizvodna cijena 60 lipa kao što neki tvrde zašto ga mi onda plaćamo 4 kune, tj. tko uzme 3,40 kn razlike. Hrvatska podmiruje 70% svojih potreba domaćim plinom, a s obzirom da je industrija skrahirala sad možda i više. Da je INA u Hrvatskim rukama, dakako sa pametnom vlasti, ovdje bi se lako napravio dogovor, ovako ovisimo o dobroj volji MOL-a jer i nima nije u interesu izgubiti PTKM kao potrošača 25 % ukupnih količina.


O dokapu po 30kn i izdavanju preko 16 mil. novih dionica ni riječi.

polako, tek ćemo vidjeti hoće li ići dokap po 30 kn…možda će ići po 70? može i po 100 kn prema odluci! a te dionice neće kupovati mali forumaši nego institucionalni ulagači koji ih neće prodavati na burzi nego strateškom partneru nakon što se provede dokap.
znam da ti to sve znaš kao što znam da ti je muka gledati kako PTKM raste usprkos tvojim prognozama o padu na 20 kn [emo_smijesak]

[b]moderatori na forumu provode političku CENZURU, uvode verbalni delikt te krše slobodu govora zajamčenu Ustavom jer brišu forumaške nickove i poruke s čijim se političkim stavovima ne slažu !!![/b]

goblyn
I nakon prošlog dokapa su veći prodavali sa lijepom zaradom pa ne vidim zašto nebi i sada. Privatizacija je propala i jedina šansa je dokap koji će najvjerojatnije biti kao i prošli puta po najnižoj cijeni, a to je 30kn i to 16.6 mil. dionica. Razvodnit će tako male dioničare, a i nominala pada sa 170kn na 30kn. Rast od 10% me uopće ne boli. Gdje sam ikada spomenuo 20kn???

Znam da fondovi ne ulažu svoja sredstva, ali ako će njima biti dobar ulaz po 30kn, i očekuju nekakav napredak u Petrici, onda je moj prosijek daleko, daleko bolji od njihovog, pa ću i ja malo pričekati.

Koliki im je prosjek na Magmi i Diokiju. Druge neću ni nabrajati. To ne može biti nikakvo mjerilo. Tu moraju uložiti po nalogu Vlade, a da su u gadnom minusu to svi znamo.

… evo i danas se PTKM dobro drži, tko je jučer kupio, sigurno očekuje još jedan skok, bar ma 50, ako ne 55 kn po dionici …


… evo i danas se PTKM dobro drži, tko je jučer kupio, sigurno očekuje još jedan skok, bar ma 50, ako ne 55 kn po dionici …

ma ispod 55 kn nema govora o prodaji, kupnja je 2,5 puta jača od prodaje, da ne spominjemo da je iznad 40 kn veća kupnja nego što je cijela prodaja!

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

eno onaj nestrpljivac sa 175 nalog skrivenim prosuo se po bidu. putuj selma.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

… nestrpljivi uvijek gube najviše…

tko se to igra nalozima na kupnji? svako malo pojavi se cca. 10.000 komada na kupnji pa nakon nekog vremena nestanu bez da udare po kupnji? [emo_zacudjen]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Stvarno teško za pogodit…..[emo_naivan]

New Report

Close