PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kosor1
Nije smiješno nego žalosno. NB je na svom blogu pisao da je nakon dokapa po 170 kn kada je cijena bila oko 240 kn da su mirovinci prodavali i tako srušili cijenu.

Raspon od 30-100kn je samo mazanje očiju. Siguran sam da je 30kn cijena dogovorena sa MF kao uvijet da uopće uđu u dokap. Ako bude po 30 kupujem, ako vec risikram ulaganjem u ovo onda želim istu cijenu kao i ovi koju ulažu tuđe novce.

Meni je teško nešto sada savjetovati.

Mogu samo reći nemojte se oslanjati na Vladu i lokalnu samoupravu.

Kada gledate predstečajnu nagodbu Diokija bilo je dovoljno da Zagrebački Holding s gradonačelnikom Bandićem glasa ZA.

Onda bi se opet radilo bar na Krku, a u Zagrebu bi vjerojatno bilo dodatnih poslova.

A o ministru Vrdoljaku i HEPu neću.

Ministar gospodarstva koji glasa protiv proizvodnje.

Uopće ne ulazim zbog čega, ali smatram da je njegov posao da napravi sve u svojoj moći da industrija proradi.

I ne mora biti samo strani kapital.

domaći kapital, kao i iseljenika je isto tako dobar.

[b]black magic[/b]

A sada malo o Petrokemiji.

Ja sam recimo vjerovao u Dioki i mogućnost razvoja cijele grupe na ovom tržištu.

Zato sam i pokušao ući svojim kapitalom, vremenom i novcem.
Da na kraju krajeva pokažem da iza toga stojim.

Moj savjet gospodinu Nenadu Bakiću je da ukoliko stvarno vjeruje u Petrokemiju da je sada preuzme.

Cijena je dovoljno niska za ulaz.

Kao većinski vlasnik moći će utjecati na poslovne odluke direktno.

Još jednom. Petrokemiji nije jedini problem plin i cijena plina.

Da je to tako, onda Petrokemija nikada ne bi poslovala pozitivno.

Uvjeti na tržištu su se promijenili, a PTKM se nije tome prilagodila ni na tehnološkom nivou, kao ni na marketinškom,a najviše bi rekao na organizacijskome.

znači šansa postoji, ali vrijeme je novac.

Što više odgađate, to više gubite tržište i smanjujete mogućnost prilagodbe i usvajanja novih tehnologija.

Po meni imate puno manje šanse za spas od Diokija.

Jedan od razloga je i to što je ova Vlada očito odlučila da petrokemijska industrija nije strateška industrija za Hrvatsku.

I tu je glavni problem.

Povrat ulaganja u Dioki je puno veći i brži nego što je to na PTKM.

lp,

ps. inače ako netko misli da je DIOKI privatna firma to nije točno jer ju je Vlada preuzela s vjerovnicima

Uostalom tako bi mogli govoriti i o Splitskom Škveru, pa se novac daje šakom i kapom, i ne prvi put.

I treba, da se radna mjesta sačuvaju, tamo gdje ima smisla.

[b]black magic[/b]

Moje skromno mišljenje je da dokap ne bi smio ići ispod 45kn (nije precizan broj, moja gruba računica), koliko bi otprilike trebao biti BVPS nakon dokapitalizacije.
Mislim da je sve ispod toga oštećivanje malih dioničara koji nemaju pravo upisa i koje će se razvodniti.
A pitanje je i da li bi to bilo po zakonu (emisija ispod book-a uz isključenje malih dioničara)?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Raspon od 30-100kn je samo mazanje očiju. Siguran sam da je 30kn cijena dogovorena sa MF kao uvijet da uopće uđu u dokap. Ako bude po 30 kupujem, ako vec risikram ulaganjem u ovo onda želim istu cijenu kao i ovi koju ulažu tuđe novce.

siguran si? na burzi ništa nije sigurno, pogotovo kad je određen ovako veliki raspon cijene (30-100 kn). ja npr. očekujem cijenu dokapa oko 50 kn

[b]moderatori na forumu provode političku CENZURU, uvode verbalni delikt te krše slobodu govora zajamčenu Ustavom jer brišu forumaške nickove i poruke s čijim se političkim stavovima ne slažu !!![/b]

goblyn3
I prošli put je raspon bio velik pa je dokap išao po najnižoj cijeni pa ne vidim razlog zašto to ne bi bilo i ovog puta pogotovo kada je situacija još teža i nagomilalo se još puno gubitaka.

Čije li novce ulaže ovaj što sad kupuje po 40?

vidim da nekima nije jasno da u dokap ne mogu ići svi, tj. da praktički ništa neće biti za male dioničare, tako da ako se netko nada kupiti u dokapu po 30 kn ostat će praznih ruku, čak i ako ta cijena bude određena za veće igrače. to je ujedno i odgovor onima koji se pitaju zašto se sada kupuje po 40 kn jer kad se provede ovaj dokap cijena će se vjerojatno vratiti na 50-60 kn, a u tom slućčaju smiješi se do +50% zarade. s druge strane, šanse za pad ispod 30 kn praktički ne postoje tako da je kupnja po ovim cijenama ulog s jako dobrim omjerom

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Šanse za pad nisu postojale ni za ingru,dioki,igh kao ni za ostale,
pa zar ovo nije država bananica.


Šanse za pad nisu postojale ni za ingru,dioki,igh kao ni za ostale,
pa zar ovo nije država bananica.

pa PTKM je pala u par mjeseci sa 200 na 40 kn tj. oko -80%! sa ove razine puno je veća šansa za povratak na 60 kn nego za pad na 20 kn, pogotovo obzirom na donju granicu dokapa od 30 kn

p.s. do +blokade trenutno je samo oko 400 dionica na prodaji

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


vidim da nekima nije jasno da u dokap ne mogu ići svi, tj. da praktički ništa neće biti za male dioničare, tako da ako se netko nada kupiti u dokapu po 30 kn ostat će praznih ruku, čak i ako ta cijena bude određena za veće igrače. to je ujedno i odgovor onima koji se pitaju zašto se sada kupuje po 40 kn jer kad se provede ovaj dokap cijena će se vjerojatno vratiti na 50-60 kn, a u tom slućčaju smiješi se do +50% zarade. s druge strane, šanse za pad ispod 30 kn praktički ne postoje tako da je kupnja po ovim cijenama ulog s jako dobrim omjerom

Ovo se zove drukanje, osim ako nemaš insade info o cijeni plina, jer po dosadašnjim uvjetima, plaće radnika, zastarjelo postrojenje, bez skladišta plina ova firma ide uskoro u stečaj

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

New Report

Close