PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne gurajte se bit će DIONICA za sve po 30.

… ne bit će svepo 10,00 kuna, a onda će se kao spasitelj kao i kod PIK-a Vrbovec, Belja… pojaviti Agrokor i kupiti tvornicu da bi ostala u HR rukama… a možda ga netko i preduhitri…
[/quote]
On može jedino kupiti gnojivo ispod cijene,ali nikako ne proizvodnju, jer neka me neko demantira,ali ja ne vidim jeftin plin na obzoru,a to je ono što garantira dobit,vidim samo kupovanje vremena i nove minuse

@fedor19
Jeftiniji plin mora biti dogovoren, inace ovaj poziv za dokapom nije ni trebalo ovako komplicirano slagati!Moguce je da je sa 2 mirovinca dogovor vec takorekoc dogovoren



@fedor19

Jeftiniji plin mora biti dogovoren, inace ovaj poziv za dokapom nije ni trebalo ovako komplicirano slagati!Moguce je da je sa 2 mirovinca dogovor vec takorekoc dogovoren

Pa sa mirovincima mislim da je dogovoren,ali za plin nisam siguran,osim toga vezani su ugovorom

Kao i prošli put dokap će ići po najnižoj cijeni. Za 100000€ po cijeni od 30kn dobije se 25000 dionica i ako se prodaju po 40kn zarada je 250000kn pa vi kupujte po 40kn.


Kao i prošli put dokap će ići po najnižoj cijeni. Za 100000€ po cijeni od 30kn dobije se 25000 dionica i ako se prodaju po 40kn zarada je 250000kn pa vi kupujte po 40kn.

Racunica je super, samo kolika je NC onda ostatku?

Bit će i ovoga ko i Diokija, po 3kn za komad. A znamo gdje je i kako je to završilo.


Kao i prošli put dokap će ići po najnižoj cijeni. Za 100000€ po cijeni od 30kn dobije se 25000 dionica i ako se prodaju po 40kn zarada je 250000kn pa vi kupujte po 40kn.

samo još treaba naći tog koji će platiti nakon dokapa po 40 u toj količini.

Ovim plinovodom će teći super jeftini plin![emo_smijesak]

Pušten u rad plinovod Kutina-Dobrovac
“Borimo se danas za tu Petrokemiju, tražimo izmjene ugovora koji su napravili stotine milijuna kuna gubitaka u Petrokemiji u zadnjih godinu dana. Da smo imali cijene koje imaju konkurenti u Češkoj, Mađarskoj, koji nemaju proizvodnju koju Hrvatska ima, ne bi bili u tolikim gubicima, bili bi gubici na razini 50 do 100 milijuna kuna, a ne 300 milijuna. I ne bi bili sada u poziciji da moramo tražili nova sredstva da spasimo tu industriju i radna mjesta”, kazao je.

Petrokemija mora proći proces restrukturiranja, smanjenje broja zaposlenih, rekao je Vrdoljak, dodajući kako ima puno drugih stvari koje treba odraditi, “ali je preduvjet za to fer, tržišna cijena plina, a ne manipulativna koja uništava hrvatsku industriju”.

Na upit novinara o cijeni plina za Petrokemiju, kazao je kako Uprava tvrtke pregovara s isporučiteljima plina, a najveći su Ina i njena tvrtka Prirodni plin, te kako očekuje da zaključak Uprave za nekoliko dana dođe pred Nadzorni odbor.

“Do kraja tjedna se treba znati kakve izmjene ugovora su ispregovarali i dogovorili, ili isporučitelj nije dao, ali ovo je neizdrživo stanje – da Petrokemija plaća cijenu plina od oko 420 dolara, a na Baumgartenu, kao čvorištu, je 300 dolara. Svaki poslovni partner ili isporučitelj tada s jednim od svojih ključnih kupaca, kao što je Petrokemija, ispregovara bolje uvjete da svi zajedno jedni druge ne ubijemo.

super mi je ovo “da imamo jeftiniji plin, gubili bi SAMO 50-100 milijuna kuna !”…za ne vjeroavati, i takav lik postane ministar gospodarstava, meni bi bilo osobno neugodno pogledati samog sebe u ogledalo da me postave na poziciju za koju sam totalno nekompetentan i da ja to prihvatim, no neke ocito nije briga niti imaju ikakav moralni integritet.

...


super mi je ovo "da imamo jeftiniji plin, gubili bi SAMO 50-100 milijuna kuna !"…za ne vjeroavati, i takav lik postane ministar gospodarstava, meni bi bilo osobno neugodno pogledati samog sebe u ogledalo da me postave na poziciju za koju sam totalno nekompetentan i da ja to prihvatim, no neke ocito nije briga niti imaju ikakav moralni integritet.

O kome to?? Koga on vidi kad se u ogledalo pogleda pitanje je posebnu stuku!

@HaoRen
Čovjek je očito svjestan kako uvijek može bitit gore nego što je sad.

Uništavanje industrije ovdje postaje sportska disciplina. Bravo sportaši!

nisam u detalje pratio ovu dionicu ali evo danas sam procitao clanak u novinskom izdanju poslovnog dnevnika o smanjenju temeljnog kapitala i nije mi jasno zasto neki kupujo po cijenama vise od 30 kuna?? nakon smanjivanja je nominalna 30 kuna a sada neki kupuju dionice nominalne cijene 170kn.. citao sam na forumu kako neki zasnivaju svoje kupnje na bvps-u ali cinjenica je da je sada bvps 83kn pa opet cijena dionice ne prati taj pokazatelj.. kako dalje istrazivam vidim da se uspjesnost proizvodnje zasniva na smanjenju cijene plina ali uz to proizvodnja opet nece postat profitabilna.. ako mi neki kupac na vise od 30kn moze dati objasnjenje bio bih zahvalan

New Report

Close