PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Alias,kakav stečaj.
16.666.666 dionica po min 30 je 500 mil kn.
ili po 100 1,667 mlrd
Da li će dokapitalizacija proći.Sigurno,država zadržava strateški paket od 25%
dionica pa mora u dokup,1 mil dionica minimalno u slućaju minimalne dokap ili
3,2 mil dionica ako bude maksimalna dokapitalizacija.
Naravno,da će PTKM u novu dokapitalizaciju po 10,ako budu poslovali kao zadnjih godina,stečaj tek za sedam godina.
Moj investitorski horizont je jako kratak.Slab mi je dalekozor!!!!!!A i ono što vidim nije sigurno,fata motgana možda!!!!

Med i mlijeko teče,ali treba šljakati da bi protok bio konstantan!!!!

Fender00
Pročite malo pravila dokapitalizacije.
LEDO nominala 390 .dokapitalizacija 8.000
temeljni kapital povećan po 390,razlika od 8.000-390 t. 7.610 u rezerve.

PRKM recimo da dokapitalizacija prođe po 60,sa ukupnim brojem 16.666.666 dionica
temeljni kapital raste za 500 mil kn
kapital i rezetve za 1 mlrd kn,500 mil temeljni kapital,500 kapitalne rezerve

Nemojte se ljutiti,jer niste u pravu!!!!!

@fender
Dokapitalizacija se može provesti i po većoj cijeni nego je nominala. Nekad je to i znatno više npr Ledo nominala je 380 kn
Samo problem je kada se to provodi ispod knjigovodstvene vrijednosti, a dioničari su iz toga isključeni (recimo visokim pristupnim iznosom)
Pravi igrači naprave prospekt, odrade prezentaciju i nađu investitore koj im plate (dokapitaliziraju) tvrtku na temelju planova i budućeg poslovanja koje će se tom dokapitalizacijom omogućiti. Prodaju im budući posao i zaradu i traže da to plate unaprijed.

Država ovdje nema jasnu strategiju ni ideju što želi i što misli napraviti. Odgađanje donošenja odluke dovodi do velike štete.
Dokapitalizacije su išle po 270, pa 170, pa sada 30??? (možda sam koju i propustio?)
Na kraju će ispasti da bi nekom investitoru trebalo platiti da kupi tvrtku.
Da je pravde mislim da bi dioničari mogli rušiti neke odluke ali pitanje je smisla.

Nemoj misliti na m2!

lopina kakvih 7 godina, kenjarati tih tvojih 500 milja skuri za manje od godinu i pol [emo_zloban], barem prema prošloj godini

Da li jučer Hanfa trebala zaustaviti trgovanje nakon informacije o dokapitalizaciji,utoliko prije što je devedeset puno veći broj od 3o,a manji od 100.Vi koji ste prodavali u panici da li će te tužiti Hanfu za štetu koja vam je nanesena zbog njihove neodgovornosti.Ako danas cijena padne ispod mog prosječnog
ulaza u vremenu od 16 sati i 17 minuta do zatvaranja.Bum ih tužil,rekal bi Zagorec!!!!!

Isuse,
pogledam jutros na ekran i pomislila sam da mi se redovi pobrkali.

Ceha
Ne kupovati,ako smatrate da će toliko spržiti.
Mislim da su tri godine sigurni,pa godina krize i traženje strateškog partnera,pa
dokapitalizacija po 10.I to ti je dovoljno za sedam ovakvih godina.
I to je najcrnji scenarij.
Ali moždaovo bude i bajka.
Pričekajmo prospekt,nadam se u bojama,lijepo dizajniran!!!!!!

Kako ne pratim BLOG,koji je očito jako popularan…

Molio bi informaciju da li je Barcelona promijenila ekipu (ili samo boju dresova) ili je i dalje Đuro, Petrokemija, ADPL, KORF i HDEL?

Čak moj Real bolje stoji, makar su mi jednog izbacili iz lige, a drugi je na odlasku.

lp

ovo shvatite kao šalu, kasnije ću napisati svoje mišljenje

Sad samo ovo. Kad ste poslali DIOKI u vječna lovišta oslabili ste petrokemijsku industriju, jer sve je to povezano.

Ključ je naravno INA.

O onima koji pričaju o tržištu, da li ste vidjeli kako su cijene struje skočile a samo zato jer BIH i Srbija nema sada mogućnosti proizvoditi struju.

To Vam je kad strateška industrija ovisi o strancima.

Neki nemaju izbora, mi imamo sreću da imamo.

Nažalost, nemamo pameti da tu prednost iskoristimo.

[b]black magic[/b]

Donja blokada 45,40.
Dakle,u 9,30 nas čekaju lažnjaci,a tek nakon naknadnih osam minuta..istina
Ipak ne stavljajte veče naloge na prodaju jer vas možda pomseti.Nikad ne znaš da li netko čeka u zasjedi!!!

Ja sam jutros jednu ljutu uzeo za smirenje, šljivu

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews


Mislim da vam XY nije kriv sto ste izgubili novac na PTKM. On je iznjeo svoje misljenje. Postoji jos masa drugih resursa na internetu na osovu kojih ste mogli donjeti investicijsku odluku. To sto ste vi kod investiranja uzeli u obzir iskljucivo jedan izvor (koji je ocigledno u sukobu interesa) je iskljucivo vasa greska.

Profesionalnim analiticarima je zabranjeno da posjeduju dionice firmi za koje daju analize. Osoba koja posjeduje dionice neke tvrtke nemoze pisati objektivne analize o toj dionici.

Slažem se, na ovoj temi su se mogli pročitati i stavovi oprečni blogerovim (potkrepljeni argumentima), ali raja je više voljela vjerovati u potemkinova sela i priče o basnoslovnoj zaradi. Nitko im nije kriv osim njih samih. Također se često spominje zabluda da bi firma poslovala uspješno da je privatizirana na vrijeme. Firma nije mogla biti privatizirana ako barem ne pokazuje nadu da može poslovati uspješno. Ishod pokušaja privatizacije je bio očit, kao što je netko lijepo rekao “ta firma stvara gubitke, a niti jedan privatnik ne voli gubitke”. Ta firma je imala svoju ulogu u vrijeme ideja o potpunoj zaposlenosti, u današnjem okruženju ona jednostavno ne može uspjeti. Nema geografsku komparativnu prednost (kao npr. ruski ili egipatski konkurenti koji plaćaju plin po 1/5 tržišne cijene za ovo područje), nije tehnološki napredna da može nadoknaditi tu europsku (višu) cijenu plina (za tonu gnojiva joj treba cca 1300m3, dok konkurenciji treba 800-900m3). Niti ima upravu koja je spremna reagirati brzo i u korist privatnog kapitala, npr. ako dođu do zaključka da je jeftinije preprodavati tuđe gnojivo nego proizvoditi. To je hard truth koji se zna već 20+ godina.

ma sad ovo vataju ove koji su u margin callu jer sve su dionice spustili namjerno! stara priča stara baza ima 5 godina!

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

New Report

Close