PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nominala 30, a knjigovodstvena vrijednost dionice oko 21 kn… i to ukoliko obveze značajno ne porastu.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ako bi ja mogao davno vam reći da je ovo firma od velikih gubitaka i propasti, vi ste se mi smijali i davali jako lošije ocjena od mojih postova i evo danas možete sami sebe ocijeniti od koliko ste bili u pravu

Zdrava korekcija [emo_smijeh]

Još jedna dionica koja ne bude tako skoro imala milijunski promet….

evo brzinske racunice…”stara PTKM” imala je 4 436 447 dionica, na cijeni od 200kn vrijednost cijele firme na burzi tzv MCAP bio je 887 289 400kn

Nova petrokemija imati ce nesto vise od 21 milijun dionica, ta “nova PTKM” ima isti takav MCAP (887mil kn) pri cijeni dionice od samo 42kn.

Samo informacije radi: “neki” su PTKM procijenjivali na iznos od milijardu eur, nakon nove emisije dionica i povecanja broja dionica na 21milj kn, taj se MCAP od milijardu eura postize pri cijeni od 331kn.

I ako cemo se do kraja igrati (ova zadnja racunica je tu samo projekcije radi, nikakva stvarna vrijendosti ne stoji iza nje). novi broj dionica biti ce 21 103 113 ako uzmemo da je danasnja cjena bila oko 63kn imamo (4 436 447/ 21 103 113) * 63 = 13.25kn/dionica !

Nemam dionice ptkm niti je ovo nagovor na kupnju prodaju, a niti jedna od gornjih cijena nije investicijski savijet niti ciljana cijena dionice.

...

Pljačka po hrvatski..opet!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

ako bi ja mogao doreći još pomalo nekaknovo viđenje jer se dobro piše da nije samo nominala po tri deset kuna , nego će biti ponuđeno svim kupcima koji bi imali 100 000 evra da plaćaju dionice u dokupljivanju po cijeni od tih trideset kuna, a onda ovdje opet imamo kupovanje dosta visoko iznad toga jer netko misli da će onaj tko ulagao bi u ove petrokemičarske dionice ponuditi sto kuna za ono što može dobijanjem dobiti po tri deset
ja ovo ne bi danas nikako približio sebi kupovanje dok se ovaj nož koji pada malo ne otupi do malo ispod tri deset kuna


Pljačka po hrvatski..opet!

prilično veliki raspon pljačke, od 380,00-38,00

Cisto onako informativno, misli li jos netko osim mene da bi se doticnog gospodina mozda moglo i tuziti? Jer ipak su njegovi tekstovi bili poprilicno direktno drukanje, nisam bas siguran da ga disclaimeri u obliku “ovo nije savjet” ispred teksta tipa “ali ptkm je najbolja prilika koju je svijet ikad vidio” mogu spasiti. Sadrzaj je tu bitniji od same forme.

Ne bi mi to ni palo na pamet da se on osobno nije bio prijetio tuzbama svemu i svakomu, ovako bi to mogao biti bas onako jedan prikladan epilog.

A mozda sad i mene tuzi jer sam rekao da bi ga se moglo tuziti? Eh, da sam bar njegov odvjetnik, taj sigurno ima posla ko u prici…


Cisto onako informativno, misli li jos netko osim mene da bi se doticnog gospodina mozda moglo i tuziti?

Sreća je što bloger nikada na blogu nije napisao da se skače u bunar.

Ovo je bilo špekulativno i OK ko je izgubio, izgubio je…I sam sam dijelom među gubitinicima, mada sam 2/3 iskrcao na 69…

No, ajde…

Ono što je nejasno, bar meni je ovih 30 kuna koje su odredili. Po istom ključu su mogli staviti 10 kuna, i sad bi cijena dionice bila 15-16 kn-a.
Naravno mogli su ići i s dokapom od 1 kn po dionici.

Ako već smanjuješ cijenu upisa (btw koja nije 30, već raspon od 30-100kn) svim postojećim dioničarima si nanio ogromnu štetu. Da li je netko o tome mislio ? Mislim da nije…

Nadalje u prospektu se govori o rasponu cijene (30-100), govori se o minimalnom i maximalnom broju dionica koje postojeći dioničar može upisati i uplatiti ?
A po kojoj cijeni ?

@efodix

Mislim da vam XY nije kriv sto ste izgubili novac na PTKM. On je iznjeo svoje misljenje. Postoji jos masa drugih resursa na internetu na osovu kojih ste mogli donjeti investicijsku odluku. To sto ste vi kod investiranja uzeli u obzir iskljucivo jedan izvor (koji je ocigledno u sukobu interesa) je iskljucivo vasa greska.

Profesionalnim analiticarima je zabranjeno da posjeduju dionice firmi za koje daju analize. Osoba koja posjeduje dionice neke tvrtke nemoze pisati objektivne analize o toj dionici.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close