PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dečki kad ide novi dogovor za privatizaciju Petrokemije kaj ju nitko neće?Sada 24.03?Točno?

mrki

sami ste dali odgovore na postavljena pitanja.


Ovdje se pojavljuju neki likovi koji tako sočno pišu kako ova dionica ništa ne vrijedi pa onda na kraju ispadne da su se ovi potencijalni investitori koji doduše nisu podnjeli obvezujuče ponude ovdje pojavili iz čiste zajebancije.
Vrlo vrlo zanimljivo !

kolega, ne znam jeste li mislili na mene?
ako jeste, svaka čast, iza ovo plavog geiniea, (džina) krije se Putin!!
želim vašu Petricu!!
možete me zvati i mr. Gazprom, na jednom blogu se dosta drukalo i s Putinom i Gazpromom i “traženjem petrokemije”. Čak i kad su Rusi sve demantirali i jasno rekli da ih interesira Plomin C, južni tok, itd, neki nisu odustali već su nastavili sa (utuživim??) drukanjem, kako Rusi žele, ali neće priznati.

nego, dajte vi meni recite, što mislite kakav ROE u % očekujete nakon 01.07.
koliki WACC mislite da bi petrokemija mogla postići na tržoštu, i na kraju koliki EPS za dionicu na kraju godine? uzmite sadašnji broj dionica za izračun.

Ozren, đe' kombo?

ajde šta se trese Norveški državni fond kupova je PTKM po 190 Kn a vi sada na 70 filozofirate. pogledajte vuka s WallStreeta – na pola filma san izaša ali mi se svidilo jedno:

NIKO NEZNA DIće NeKA DIONICA. To je bila špika od 80′ a sada kad se dodaju internet algoritmi, derivati, Greenspanova logika ….
a joj sutra možemo na 35 a zaista i na 140.
Triba se malo opustit i ne pretjerivat s ulaganjima , za ostalo sve 10

Vaš link …[/url]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Vaš link …[/url]

Jel to gos. Klaus ponovno progovara kroz usta radnika?
Jedino sa čim se u potpunosti slažem je ova točka:
8. Radnici Petrokemije traže od uprave da odmah preispita sve angažirane

vanjske konzultante, savjetnike, odvjetnike, agencije koji samo skupo

naplaćuju nepotrebne usluge.
Konzultanti ništa, ama baš ništa dobro ne naprave za firmu za koju su dobili lovu, čak što više najčešće rade za preuzimatelje da im osiguraju što jeftiniju cijenu preuzimanja. (Vidi slučaj HPB_a i CROS-a)

Da kolega Solmyr mislio sam na vas i još poneke koji bi voljeli dokupiti dionicu po 10 kn ako je moguće ali izgleda na žalost neće iči.
Nekažem da neke stvari ne stoje kako vi kažete. Poslovanje ne stoji bajno a zna se i zašto(veča cijena plina,višak zaposlenih,neučinkovita uprava).
Zato i nisu stigle obvezujuče ponude i zato se nastavljaju pregovori.
Kad bi se nastavilo poslovati po ovakom principu vi biste bili 100% u pravu ali zato se i krenilo u privatizaciju da se nebi nastavilo tako.
Te vaše izračune možete okačit mačku o rep jer kad firma dobije novog vlasnika promjenit če i model upravljanja.

http://kastela.com/vijesti/novac/2535-zew-ocekivanja-za-hrvatsko-gospodarstvo-snazno-poboljsana

je li napokon vrime za malo bolje? Pa koliko u Njemačkoj samo ima giganata kojima Petrica je zanimljiva i niko je neće?[emo_zacudjen]

dizu se radnici petrice I najavljuju akcije….pri tom se nece bas puno obazirati jeli nesto u okviru zakona ili ne??????????pise business

I kaj je danas bilo?Očekival sam i vagicu a ono nikaj?Zna netko zašto smo danas išli gore 5%??

Kako netko ocekuje da ga s eozbiljno shvati ako kaze “necu se zamarati je li nesto zakonito ili nije”? Meni se ovaj dopis sindikata PTKM cini kao da ga je pisalo razmazeno deriste, a ne ozbiljni ljudi

Za spas petrokemije od stecaja, treba vam kapital..Vi ste rekli da mrzite kapital, tako da ste si dragi sindikati sami krivi za (pred)stecaj koji ovdje vrlo vjerojatno slijedi.

Steta, mogla je ovo biti ljepa prica, no eto do kuda sindikati i nesposobna vlast+uprava dovedose firmu.

...

Nevezano za zbivanja, prošle godine je PTKM nabavila 20% plina od PPD Vukovar koji je plin prodao puno poviljnije od INA-e,a koja je išla isto tako ispod ovih ugovorenih cijena. Ako netko ima te cijene od PPD Vukovar i ako mu se da računati kakav bi mogao biti rezultat da je njihovo 100% plina?

New Report

Close