PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije samo book, to je poanta mojeg pisanja, nego treba gledati i sentiment tržišta. izbacili su grozno izvješće što je otjeralo mnoge. je li ovdje uopće bitno izvješće vrijeme će pokazati kroz možebitne ponude za privatizaciju. ako toga ne bude, što preostaje nego prodati i pronaći sreću u drugoj dionici. ili jednostavno ne pratiti i čekati bolje dane i bolja izvješća, iako izvješća nisu svetinja – to sve se lako namješta, ali uzalud – naši ulagači gledaju samo izvješća a ne širu sliku.

...povijest se ponavlja...

opet ponavljam procitajte zakon i nebudalite ok dokapa od strane MF-ova pogledajte trenutnu vlasnicku strukturu

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/strategija-privatizacije-kutinskog-diva–plan-21-za-spas-petrokemije

Koliko se tu jos moze izmusti, jako puno pa zasto onda zuriti sa privatizacijom. Ova zlatna koka moze jos jako puno dati! Naravno da ne bas svima npr. Dionicarima. Mislim da se ova vlast treba bolje i cvsce konzultirati!

Nastavak pregovora o prodaji Petrokemije između 24. i 28. ožujka

Sada smatraju da od privatizacije neće biti ništa i rješavaju se dionica. Iako nitko od troje prethodno zainteresiranih kupaca nije dao obvezujuće ponude, češki Agroffert, koji je ponudio 96,3 kn po dionici, i mađarski Bige holding, koji je ponudio oko 110 kn, poslali su pisma u kojima tvrde da su i dalje zainteresirani te spremni na pregovore, dok je austrijski Borealis konačno odustao. Kako neslužbeno doznajemo, razgovori Vladinih predstavnika s dvama potencijalnim kupcima trebali bi se obaviti između 24. i 28. ožujka, a onda će se više znati što je to kupce zasmetalo. Među kriterijima koje je Vlada navela kao najvažnije bili su cijena koja će se ponuditi za dokapitalizaciju, dodatne investicije, cijena za dionice, moguće zbrinjavanje viška.

Da mi je znati tko ruši cjenu nebi li izazvao rasprodaju i bagatelno kupio po 60-70? Dijelom je i uspio. Zicer dion ica na HR burzi ovih dana.

Po meni ove dve činjenice u ovoj priči su bitne.
1. Država će ovo prodati jer im treba love a sami nemaju kapaciteta ovo pretvoriti u profitabilnu firmu.Molim Boga da su ovo i sami shvatili do sad…
2. Kupac je svjestan toga i koristi priliku iscijediti koliko može. Agrokor radi istu stvar sa Merkatorom. Kupac je king u ovom trenutku.

Kupcu paše da se ovo razvuče. PTKM spaljuje temeljni na dnevnoj bazi i cijena u pregovorima može samo ići niže. Mali dioničari se mogu potruditi uhvatiti ovo na nekom minimumu, ali dugoročno gledano, kada odgovorni vlasnik ovo preuzme i sredi, svi koji trenutno kupuju će biti na dobitku.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/u-igri-za-petrokemiju-opet-borealis-vlada-ce-morati-popustiti-926735

Ulagači će, navodno, tražiti da i država nekako promijeni nepovoljan ugovor o nabavi plina, koji koči opstanak.

Pa ako država riješi povoljan plin, onda ulagače treba nogom u guzicu,a ne im prodat PTKM

Zanimljivo kako su jučer izašle cijene ponude neobvezujuće. Prije par dana nije bilo tih cijena….

U svakom slučaju, dobra podrška iznad 70,00 kuna[emo_smijeh]

A da se Petrokemija vrati pod okrilje Ine?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ne znam, trenutno se formira trostruko dno…05/2005 – 03/2009 – 03/2014….

New Report

Close