PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@bananarama

ti pričaš kao da je to nešto novo….to sve znamo…ovdje se trenutno vode neke druge igre….


Mislio sam reći da današnja panika na burzi mi izgleda nekako preuvelična kao da je nekom odgovarao što veći pad dionice,jer čim bi se pojavili veći nalozi na kupnji i to dva od 1000 kom bili bi brzo poklopljeni,šta znači da su veliki igrači htjeli veći pad,OMF su ga bez problema mogli smanjiti a nisu.Vjerovatno vlada ima neku kombinaciju sa njima da stisne ova dva potencijalna ulagača ili da Petrokemiju u potpunosti preda morovincima.

Pravilo o 300 milijuna kn vrijedi samo za strane tvrtke koje nisu izlistane na ZSE, potražite članak o Mercatoru i AZ MIO…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


kakvi fondovi citam mojnovac.net i tamo se prica o mirovinskim fondovima a ja svima vama porucujem da procitate zakon i ista pise koliko smiju kupovati tj.posjedovati vlasnickoga kapitala u jednoj firmi koja kotira na ZSE osim ako se zakon nije mijenjao jedini koji moze kupovati u vecim je kolicinima ROMF ali ako nije dosad niti ce odsada

Što se može dogoditi fond manageru koji prekrši zakon kupujući dionice ptkm te time izađe u susret interesima vladajućih? 😉

kolega Cartman vas poznajem jos od davnih dana dok sam imao dionice ptkm,ima istine kaj pricate ali ja trenutno na ovoj burzi nevidim niti jednu firmu u kojoj Mf imaju preko 10 posto vlasnistava mislim pojedino pa s istom smatram da se bar sa te strane postuje zakon

i nevidim po cemu bi Ptkm bila iznimka dok se ne donese novi sa kojim neznam gdje je zapelo

Ptkm, ima puno vise ociju koje ju gledaju nego sto se cini.

Premijer Zoran Milanović izjavio je u četvrtak u Melbourneu kako je dobrodošao svaki investitor u Inu koji je spreman ulagati i biti partner.

“Dakle, Amerikanci ili netko drugi, neću reći da je svejedno, ali znaju se pravila”, rekao je predsjednik Vlade Milanović koji je u četvrtak, nakon predavanja koje je održao na Sveučilištu Monash u Melbourneu, odgovorio na novinarski upit o navodnom zanimaju Amerikanaca za INA-u samo kako bi maknuli Ruse iz igre.

Premijer Milanović, prenosi se na mrežnim stranicama Vlade, kazao je da INA međunarodna kompanija, s pola dionica u vlasništvu kompanije koja se nalazi na međunarodnom tržištu dionica. Dodao je kako nama nikada neće biti svejedno tko je u Ini jer je država vlasnik gotovo 50 posto Ine i tkogod je spreman ulagati i biti partner je dobrodošao. No to se radi prema hrvatskim i europskim zakonima.

“Dakle mi nismo zemlja na pustopoljini, negdje nasred prerije, nego smo zemlja u Europi i svaki investitor je dobrodošao, imamo dobar zakonski okvir, međutim, igra se po pravilima koja su jasna. Dakle, Amerikanci ili netko drugi, neću reći da je svejedno, ali znaju se pravila”, rekao je premijer Milanović, objavljeno je na web stranici Vlade.
MOŽDA NOVI VLASNIK INE DONESE I POVOLJNIJU CJENU PLINA,BICE ŽESTOKA BITKA IZMEĐU AMERA I RUSA,SAMO TKO DA VIŠE I OBZBJEDI JEFTINIJI PLIN ZA KUTINU.



kakvi fondovi citam mojnovac.net i tamo se prica o mirovinskim fondovima a ja svima vama porucujem da procitate zakon i ista pise koliko smiju kupovati tj.posjedovati vlasnickoga kapitala u jednoj firmi koja kotira na ZSE osim ako se zakon nije mijenjao jedini koji moze kupovati u vecim je kolicinima ROMF ali ako nije dosad niti ce odsada

Što se može dogoditi fond manageru koji prekrši zakon kupujući dionice ptkm te time izađe u susret interesima vladajućih? 😉

Poštovani kolega dobro došli ili bolje rečeno dobro se vratili…. :):)

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !



kakvi fondovi citam mojnovac.net i tamo se prica o mirovinskim fondovima a ja svima vama porucujem da procitate zakon i ista pise koliko smiju kupovati tj.posjedovati vlasnickoga kapitala u jednoj firmi koja kotira na ZSE osim ako se zakon nije mijenjao jedini koji moze kupovati u vecim je kolicinima ROMF ali ako nije dosad niti ce odsada

Što se može dogoditi fond manageru koji prekrši zakon kupujući dionice ptkm te time izađe u susret interesima vladajućih? 😉
[/quote]

Poštovani kolega dobro došli, odnosno dobro se vratili 🙂 Vratio se Šime ! Di je bija, di je bija da je bija lipo mu je bilo…..

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

rusi dolaze, a po što, vidjet ćemo….možda ulete i ovamo???

Izaslanici Rosnjefta prekjučer u Zagrebu, Gazprom dolazi danas

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Jutarnji list, str. 18., članak o Petrokemiji:
Borealis se vraća u igru i hoće pregovore o uvijetima

Par zanimljivih:
-Borealis je i dalje zainteresiran da postane strateški partner…

– … nije isključeno da povjerenstvo… na kraju prihvati ponudu nekoga tko nije sudjelovao u dosadašnjim fazama … pod uvijetom da cijena …bude zadovoljavajuća…

– Povjerenstvo nastavlja s radom, no od savjetnika i pravnika traže da im slože hodogram….

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Izaslanici Rosnjefta prekjučer u Zagrebu, Gazprom dolazi danas

indikativan je dolazak Gazproma i Rosnjefta u ZG!

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close