PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni je jasno da može biti to što kažu Gigo i nikolson, ali mi jedna druga stvar nije jasna: Čemu sve to? Kome uopće treba ta firma? Ili kome to treba pod tim uvjetima?

Da bi funkcionirala pozitivno, mora se napraviti slijedeće:

1. Privatizirati većinski paket, beskompromisno i bez ostatka, nikakve gluposti s tim da država zadrži 25% + zlatnu dionicu, niti itko drugi, pa niti fondovi, koji lako mogu biti ucijenjeni od strane države.
2. Razjuriti sindikalno-braniteljsku mafiju.
3. Broj zaposlenih svesti na potrebnu mjeru.
4. Ispregovarati nižu cijenu plina. Ne znam da li je to uopće moguće.
5. Povećati prodaju na domaćem tržištu, i to drastično.
6. Da bi se ostvarilo 5. potrebno je radikalno povećati obrađene površine.
7. Da bi se ostvarilo 6. potrebno je izvršiti temeljitu agrarnu reformu koja uključuje masovnu komasaciju i istjerivanje sa sela malih proizvođača, znači glasača HDZ-a i HSS-a. Također, potrebno je masovno privatizirati državno zemljište.
8. Ne znam dalje, nastavite niz.

Pitanje za kraj:

Što mislite, kolike su šanse da se svi ti pozitivni pomaci dogode, ne u predvidivom roku, nego za naših života? Ja imam 35 g. i nisam siguran da ću to dočekati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

U ovoj našoj višegodišnjoj depresiji vrlo lako je pomisliti kako se ništa ne može popraviti i kako je situacija bezizlazna.

Pošteno i racionalno upravljanje sasvim sigurno dovelo bi do bitno drugačijih rezultata poslovanja. Veliko je pitanje ima li kod onih koji u ime države vode računa o ovoj tvrtki dovoljno pameti i muda za povući prave poteze, po tom pitanju ni sam ne mogu biti optimističan.

zanimljive teorije… ali ja vidim jednu rupu: pa otkad je to mirovincima bitno kupovati čim jeftinije?!

mislim da je scenarij napraviti jednu kompliciranu i dugotrajnu privatizaciju… ovaj, pardon, odabir strateškog partnera… kako bi onda ministar i sindikat prvi mogli cijeli postupak prikazati kao svoju veliku pobjedu.


Meni je jasno da može biti to što kažu Gigo i nikolson, ali mi jedna druga stvar nije jasna: Čemu sve to? Kome uopće treba ta firma? Ili kome to treba pod tim uvjetima?

Da bi funkcionirala pozitivno, mora se napraviti slijedeće:

1. Privatizirati većinski paket, beskompromisno i bez ostatka, nikakve gluposti s tim da država zadrži 25% + zlatnu dionicu, niti itko drugi, pa niti fondovi, koji lako mogu biti ucijenjeni od strane države.
2. Razjuriti sindikalno-braniteljsku mafiju.
3. Broj zaposlenih svesti na potrebnu mjeru.
4. Ispregovarati nižu cijenu plina. Ne znam da li je to uopće moguće.
5. Povećati prodaju na domaćem tržištu, i to drastično.
6. Da bi se ostvarilo 5. potrebno je radikalno povećati obrađene površine.
7. Da bi se ostvarilo 6. potrebno je izvršiti temeljitu agrarnu reformu koja uključuje masovnu komasaciju i istjerivanje sa sela malih proizvođača, znači glasača HDZ-a i HSS-a. Također, potrebno je masovno privatizirati državno zemljište.
8. Ne znam dalje, nastavite niz.

Pitanje za kraj:

Što mislite, kolike su šanse da se svi ti pozitivni pomaci dogode, ne u predvidivom roku, nego za naših života? Ja imam 35 g. i nisam siguran da ću to dočekati.


Pomalo sam sam pisao slično ali bez ovoliko točaka jer ima dosta suvišnih. Dakle pod 1. sve treba i bez ugovornih i glupih dokapitalizacija, treba tražiti i dobiti što veću cijenu za cijelokupni udjel. Pod 2. – nema potrebe to će novi vlasnik vrlo efikasno riješiti. Pod 3. – Isto nije potrebno ima tko će to učiniti. Pod 4. – Država treba samo pomoći da se raskinu lihvarski ugovori kojim toči novac u druge komanije, a novi vlasnik će (ne treba brinuti) znati sebi sklopiti povoljne ugovore. Pod 5. – konkurencija na tržištu regulira cijenu a ne politika što je u točki 4. jako vidljivo što se događa. Pod 7. već su se brinuli neki od političara i izvršili okrupljivanje parcela sada to samo trebaju po velikoj cijeni prodati, a onda ćemo mi Hrvati biti radnici u našoj ali na stranoj zemlji i svima će nam biti dobro.


zanimljive teorije… ali ja vidim jednu rupu: pa otkad je to mirovincima bitno kupovati čim jeftinije?!

mislim da je scenarij napraviti jednu kompliciranu i dugotrajnu privatizaciju… ovaj, pardon, odabir strateškog partnera… kako bi onda ministar i sindikat prvi mogli cijeli postupak prikazati kao svoju veliku pobjedu.


Žalosna im majka, i ovakvom ministru i sindikatu. Ministar treba u školu a sindikat se treba baviti “svinjskim polovicama” onda će možda i nešto radnika moći ostati u Petrici!

Zar ponovno mirovinci, pa pobogu s čijim oni to novcima pogoduju ovoj nesposobnoj vlasti! Petrica će se pretvoriti u proizvodnju pepela od novca, na taj način agonija ne prestaje!

u vo je bilo blizu granica od 67 kuna je 300 milja tk ,ako padne ispod toga mirovinci su out

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]


u vo je bilo blizu granica od 67 kuna je 300 milja tk ,ako padne ispod toga mirovinci su out

Još jedan razlog za dokap…

kakvi fondovi citam mojnovac.net i tamo se prica o mirovinskim fondovima a ja svima vama porucujem da procitate zakon i ista pise koliko smiju kupovati tj.posjedovati vlasnickoga kapitala u jednoj firmi koja kotira na ZSE osim ako se zakon nije mijenjao jedini koji moze kupovati u vecim je kolicinima ROMF ali ako nije dosad niti ce odsada

ne znam kolega lebowski al kad je dlkv isto tako pao ispod 300 milja došao je sindikat s burze

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

@Mentalist

Nisu poslali obvezujuće ponude,a 12.03. je bio rok za takve, znači da im nešto ne štima i ove cifre ne vrijede.

@bananarama

ti pričaš kao da je to nešto novo….to sve znamo…ovdje se trenutno vode neke druge igre….

New Report

Close