PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni, uglavnom, istina što kažeš…sve te dokapitalizacije, prodaje, strateški partneri su čisto zašprehavanje….nema tu ni istine ni namjere…..

Dr. Zelić (jutros vijesti HRT2) izjavio da jadransko podmorje ima rezervi 747 miljardi m3 ekvivalenata energenata (nafta, plin) što bi tempom kojim trošimo godišnje energente trenutno, bilo dovoljno za idućih 60-tak godina. Mislim da je izjavio i da treba angažirati strane kompanije za crpljenje istih…..Ne znam jedino od kuda mu tako precizna procjena….ostalo stoji, valjda.
Ako ima ponudjača za ptkm oni to kao “ne znaju”?
Znači da bi produljenje roka “radi prijevoda” uvjeta moglo još samo omogućiti
nekima da se nakrcaju…..dok ima. Ako će biti……

marcello

Evo i argumenata po kojima INA mora/treba biti hrvatska….

Zelić: Zbog potencijalnih zaliha nafte INA treba biti hrvatska

marcello

odgoda je do srijede iz razloga sto se kompletira dokumentacija za garanciju,jer EBRD stoji iza jedne od kompanija kao garancija …


Po meni, uglavnom, istina što kažeš…sve te dokapitalizacije, prodaje, strateški partneri su čisto zašprehavanje….nema tu ni istine ni namjere…..

Ovdje se uopće više ne radi o tome da li sam pogon Petrokemije vrijedi ili ne vrijedi za uložiti neki novac. Stranci više gledaju da li okolnosti u kojima bi nakon kupnje poslovali pružaju neki potencijal.
Kada se sve sabere a to znači nestabilni zakoni, neuređena i korumpirana država (to kaže ljestvica korupcije a ne ja), razni sindikati koji poslije preuzimanja počinju igrati svoju “prljavu igru” (proučite slučaj Brodosplita), porezne inspekcije, nameti, nenaklonjenost države prema realnom sektoru itd…
svatko iole normalan i željan zarade izgubi svaku volju da ovdje bilo šta preuzme ili kupi, uloži kad se iz aviona vidi da će ga domaći rodoljubi “očerupati” na sto različitih smicalica.
Nedavno je jedan strani poslovni čovjek najbolje to oslikao sa izjavom: “Ako se u Hrvatskoj i uspije ostvariti neka dobit na uloženo, negdje drugdje bih sa tim istim ulogom ostvario i trostruku dobit sa daleko manjim strahom i neizvjesnošću. I zašto bih onda ulagao ovdje?”

Sve je to točno što ti pišeš ali to isto vrijedi za skoro sve teme. Ptkm i uspjeh pokretanja vađenja nafte i plina u kratkom roku presudit će rezultate sljedećih parlamentarnih izbora i vlast (slast). A izbori se bliže brže nego bi to neki htjeli.
Zato ovu temu treba zasebno promatrati!
EU i Zapad iznenada imaju jedan cilj a Istok svoj drugi cilj…..Petrokemija će biti jezičac na vagi.

marcello

mislim da je malo nezahvalno uspoređivati kemijsku industriju i brodogradnju..
cinjenica je da su gubitasi i jedni i drugi,ali ipak su to drugacije industrije..
s druge strane,vlada ubire lijepu lovu za “transport” plina do petrokemije i mogla bi se odreci dijela toga “kolaca”..pa neka nam pokazu koliko ima je stalo do ljudi zapravo..

Veljo odakle ti priča o ebrd garanciji?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Svašta se pisalo i radilo oko Petrokemije. Pogledajte članak o kupnji dionica od strane Erste Plavog mirovinskog prošle godine:

Erste Plavi stekao 148 tisuća dionica Petrokemije


Dionice su kupljene po 170 kn. Valjda i dokupljuju po tekućoj cijeni….

marcello

u jutarnjem listu od jučer, tiskano izdanje, kaže se da su pristigle dvije ponude (iako je rok pomaknut mislim do 12. ožujka..) Borealis odustao, u igri druge dvije firme…češka i mađarska

Bio na sastanku pa znam,borealis nema para,nisu uspjeli sa tvornicom u francuskoj sto su kupili,problem sa startom uree,pa im seik zatvorio pipu..ali koliko znam borealis je formalno u igri,sad pretpostavka je da su financijski slabi.

Kad je ono 12. ? Ima li živih na Petrici? Gori li plinska baklja ili se ugasila? Hoće li naš vrli ministar Vrdoljak biti sretne ruke? Prodaj 100 za 40 i svi sretni, svi uspiješni, samo to treba dobro prezentirati! [emo_beztona]

New Report

Close