PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što je s onim hvalospjevima o velikoj zaradi,jeftinom plinu,problem je što će druge dionice stradat radi odbrane

Nemam dionice PTKM niti su mi bile u opciji za kupiti. Samo jedno pitanje, zar nije NB prosjek ulaska manje od 100kn? Po tome ispada da čovjek nije još u gubitku, samo se postavlja pitanje kome to prodati?

izgleda da cijena ove dionice ovisi o nekim drugim faktorima a ne o trenutnom poslovanju ,,kupnja je izuzetno jaka na ovim nivoima a poslovanje jako lose ,,u cemu je tajna onda?????

“U iskazanom gubitku sadržano je 44,7 mln kuna troškova koji su jednokratnog karaktera, poput otpremnina, konačnog obračuna ekoloških naknada, vrijednosnih usklađivanja i dr., tako da bi bez tih jednokratnih iznosa gubitak iznosio 95,3 mln kuna ili 21,4% manje od ostvarenog gubitka u trećem tromjesečju 2013. godine, koji je iznosio 121,3 mln kuna.”

Zanimljivo da su bas sad isplivali.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Poruka neukim i onima koji misle da znaju, aa postoji mogućnost da ne znaju, je ta da je tvrtka u godinu dana izgubila 57 % svojeg kapitala.
Petrkokemija ne da ne zarađuje već ima negativan EBITDA što znači da oni kada plate poret, kamate i amortizaciju također rade gubitak.
Ovo je zaista rijetkost, ono gdje se mogu sjetiti da sam to još vidio je DDJH koji također ima negativan EBITDA.

Osobno sumnjam da će cijene sa kojima se baratalo u ponudi za kupovinu Petrkokemije ostati tako visoke ( ca. 100 kuna po dionici je bio neki medijan).
Naime, samo u 4. kvartalu je naporavljen gubitak od 31,5 kuna po dionici.

lp

Meni je žao ljudi iz Kutine i malih dioničara.Zašto kolega ali zašto se naslađujete?
[/quote]

Vaš post je u skladu sa slikom koju imate u profilu.
Gdje vi vidite naslađivanje?Zašto se ne referirate na one koji pričaju bajke o Petrokemiji tamo negdje od 300+??Ja sam na Petrokemiji napisao post svakih nekoliko mjeseci i upozoravao na moguće posljedice koje su se nažalost dogodile.

Poštedi nas Bože ovakvih lažnih moralista.
Meni nije žao ljudi iz Kutine, zašto bi bilo? Oni će nakraju dobiti novog vlasnika i imati posla. Ne vidim problem? Novi vlasnik će restrukturirati dio će ostati vjerojatno bez posla, dobiti otpremnine, u ćemu je problem?
Možda mislite da bih ja i iostali porezni obveznici trebali sanirati njihove gubitke??

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Poruka neukim i onima koji misle da znaju, aa postoji mogućnost da ne znaju, je ta da je tvrtka u godinu dana izgubila 57 % svojeg kapitala.
Petrkokemija ne da ne zarađuje već ima negativan EBITDA što znači da oni kada plate poret, kamate i amortizaciju također rade gubitak.
Ovo je zaista rijetkost, ono gdje se mogu sjetiti da sam to još vidio je DDJH koji također ima negativan EBITDA.

Osobno sumnjam da će cijene sa kojima se baratalo u ponudi za kupovinu Petrkokemije ostati tako visoke ( ca. 100 kuna po dionici je bio neki medijan).
Naime, samo u 4. kvartalu je naporavljen gubitak od 31,5 kuna po dionici.

lp


Ma tko mari za gubitak kada je preko 80% dionica u rukama prvih 10 dioničara.
Nema tko ovo srušiti taman da je gubitak i milijardu.
Mirovinci moraju po svaku cijenu ovo spašavati jer su upucali silu novca, zadnje po 170 kuna.
Dakle ako cijena u narednih tjedan dana ne padne ispod 100 kuna onda je evidentno da će ići nova dokapitalizacija od strane mirovinskih fondova i to po cijeni oko ove od 130. Drugog razloga ne vidim za obranu ove trenutno zaista nerealne cijene.

nazalost zato cemo uvijek i biti u ovovj zabokrecini, jer nam je najdraze nekome zeljeti zlo i neuspjeh.

kolega, nije stvar u željenju ili ne željenju, već u činjenju ili ne činjenju. Točnije, ovo je samo jedna u nizu tvrtki u priči zvanoj “Privatizacija u Hrvata” koja traje 20 + godina, a sve na isti kalup, neovisno o tome tko je na vlasti. To je tragični i žalosno i užasno, ali već viđeno X puta.

Ljudi pa što je vama!? Zar nikome nije sumljivo da se ovako loši rezultati prikazuju pred samu prodaju? Jednokratni otpisi!? Pa molim vas, zar se udavača ne uljapšava maksimalno pred prodaju!? Ili nkome odgovara da se prikaže u što gorem svijetlu da bi ju mogao prodati ispod cijene? Tu su viši interesi u igri po meni!!!

neodoljivi, ja ne znam ništa više – nisam pametan.
PTKM mi čini nešto preko 2% portfelja i ne namjeravam dokupljivati.
nekako rezoniram da će kupac bilo koji uspjeti izvući puno i popraviti poslovanje rapidno (odnosno, pardon, da se ne uznemire sindikati – strateški partner, naravno, a ne kupac – to je i dalje naše).
s druge strane, upravo ovo što pričate – namjerno prikazivanje i uvećavanje katastrofe – pazite, oni puštaju u novine planove B ako eto nijedan od tri (četvrtog smo otjerali valjda prije nego smo pročitali što je napisao – zašto?) ne predaju obvezujuću ponudu?!?
pa tko je tu lud?!?! “slušajte, super što ste se javili, ali evo, firma radi ogromne gubitke… pa sad, razumijemo ako niste više zainteresirani… hvala i pozdrav”?!?! ja iščitavam upravo to… dakle, ili je netko totalno nesposoban ili totalno korumpiran… e sad, to dvoje na žalost nije međusobno isključivo.

Kad gledma clanak u vecernjem i citam kakav je ugovor za plin potpisan najzeim se koji je tu kriminal napravljen.. Za takav ugovor netko treba u zatvoru zavrsiti, a s njim i onaj koji se derao po televiziji i fakultetima.

...

Marčinko: Rezultati Petrokemije neće utjecati na pronalaženje strateškog partnera

Bože sačuvaj.

Koliko će utjecati na dionicu ili cijenu po kojoj će strateški partner kupovati već je danas pokazalo tržište.

Također nemogu se oteti dojmu da se žuri brže bolje a sve prije rezultata 1Q kada bi kako stvari stoje FI moglo biti dobro ako ne i odlično jer cijena umjetnih gnojiva raste.
Naravno treba riješti ovu fazu privatizacije prije FI

ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju i prodaju dionica ptkm-r-a za koje imam interes da rastu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Marčinko: Rezultati Petrokemije neće utjecati na pronalaženje strateškog partnera

Bože sačuvaj.

Koliko će utjecati na dionicu ili cijenu po kojoj će strateški partner kupovati već je danas pokazalo tržište.

Također nemogu se oteti dojmu da se žuri brže bolje a sve prije rezultata 1Q kada bi kako stvari stoje FI moglo biti dobro ako ne i odlično jer cijena umjetnih gnojiva raste.
Naravno treba riješti ovu fazu privatizacije prije FI

ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju i prodaju dionica ptkm-r-a za koje imam interes da rastu.

Neće utjecati na pronalaženje.
Nakon ovakvog gubitka, možda će utjecati na cijenu koju taj strateški misli ponuditi, a to je ono najbitnije.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close