PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


poznavajuci nase trziste ovo sutra prvo minus a poslje blagi plus

Poznavajuci nase trziste nitko pametan sa svojom lovom nece bit na bidu.,

Zdrav razum govori da je bolje biti “površni” ulagač u turizam i svake godine uzeti pristojnu dividendu nego se kladiti na ovakve potencijale. Jedno od važnih pravila investiranja je da su interesi velikih i malih dioničara sukladni pa me čudi kako neki pametni to zaboravljaju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

nb nije bedak da sve stavi u jednu košaru, čak i ako izgubi sve ovdje, drugdje je na dobitku. ulaganje je losers game, gleda se tko manje gubi, a ne tko uvijek dobiva. takvog nema, i buffet je imao teških zaj… u karijewr pa gato nije spriječilo da postana vrrrrrllllooo bogat čovjek

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


nb u cijeloj priči je jedina svijetla točka – tek sada vidim koliko čovjek razumije stvar. sve što je predskazao, sve se dogodilo, samo u još crnjem obliku. u 4 godine zatukli su milijardu kn, a mogli su isto toliko zaraditi. nije čovjek bio protiv sindikata i države, ali je imao jedan važan preduvjet – molim poslovati s dobiti. ali razne lokalne chegevare i uhljebi su se ukopali i čuvali svoje fotelje računajući, država će platiti. sad su dotjerali cara do duvara.

Zar je zaista bio problem tu “razumjeti stvar”?
Pa PTKM je oduvijek bio gubitaš sa kratkotrajnim bljeskovima,poslovanje je bilo loše i ostalo loše,kao i uprava,tipična državna firma,prodao sam nakon što je potpisan onaj “nešto povoljniji” ugovor sa INOM,to je mi je bio signal da od ovoga definitivno neće nikad ništa biti.
Naravno,nakon toga su na scenu stupili Čačić,Rusi,Norvežani,bloger,Big Boss i ostale bajke,ni sam nisam mogao vjerovati na koju se foru sve dizala cijena…do tad sam mislio da sam vidio sve gluposti,ali ova ih je sve nadmašila…
I oni koji su kupovali na te priče,toliko o svjetlim točkama….

"Only dead fish swim with the stream"

Ovo je direktan rezultat kad ti u nadzornom odboru sjedi sindikalac koji javno poručuje da mrzi svaki kapital a pritom mu nije mrsko voziti se u službenom audiju sa vozačom …
…trenutno imam samo 1 dionicu i držaću je onako za uspomenu


Kad ja dionica parala nebo na 400 kn, tada ste pisali samo je nebo granica. Sve sto kazete je ok, ali kako se ovo dogadaja tako se pocelo dogadjat i na ddjh. Izgleda da ce na kraju tekme xy sa svojim barcelonama sam sebi zabit gol, ali jos nije svjestan toga i jos tinja nada da ce se izvuci, iako su male sanse za takovo nesto.

Čovjek izadje iz ADPL a ostaje u PTKM i DDJH.

Ok, valjda zna.

Ako ne zna, onda bi mogao grdo nastradati.
PS. jel ovo sada sinergija?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nego, gdje su Lynx i BigBoss koji su pricali o strasnim fundamentima i nevjerojatnoj prilici na 300 kn?

Otisli na godišnji ili?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Danas u Večernjem, povjerenstvo za prodaju odlučilo da su kriteriji po redosljedu važnosti: dokapitalizacija najbitnija, onda program investicija, nakon toga zaposleni pa otpremnine ako ih ima viška, a ponuda po dionici tek na kraju, najmanje bitna

Svaka cast Stozeru za obranu Petrokemije….. al su je obranili… 🙁

Ti ljudi se secu po Kutini. Kako ih nije sram? Kako ce sada ovo objasniti ljudima koji ce ostati bez posla?

Nije dobro. Pretpostavljam da je pad cijene dionice nakon dokapitalizacije već obuhvatio dio loših poslovnih rezultata za prošlu godinu, ali ovo je vjerojatno i lošije od očekivanja.

Nakon privatizacije netko će valjda uvesti reda u poslovanje, od cijene energenata do krmčenja novaca na uhljebe i neradnike.

Ovakav razvoj događaja ide na ruku možebitnim kupcima, toliko da se čovjek može i zapitati je li itko iznutra dao poguranac kako bi se tvrtka mogla kupiti za što nižu cijenu. Sve skupa, jad i bijeda.

Najjadnije od svega je da oni koji su prodali plin Petrokemiji žive kao kraljevi……

Čovjek izadje iz ADPL a ostaje u PTKM i DDJH.

Ok, valjda zna.

Ako ne zna, onda bi mogao grdo nastradati.
PS. jel ovo sada sinergija?

prodao je ono kaj je mogao najbrze prodat..i onda uz malu podrsku samom sebi, okitio prvolinijase [emo_zloban]
anyway, moje saucesce dionicarima..a i svima nama u ovakvoj drzavi..

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

New Report

Close