PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ponuda po 50kn bi bila puna saka brade…uz ovaj gubitak jako zabrinjava i citat iz clanka da su banke dale rok do 6mj za pocetak otplate onog duga od 500 mil. kuna.

Nemam dionice PTKM, nije nagovor na kupnju prodaju.

...

ovo je uvjerljivo najlosije izvjesce koje sam ikada vidio na nasoj burzo, wtf???
da se cadarom trguje preko bare na ovakvaj izvjestaj bi pala 90 % u premarketu

Ne vjerujem da sutra nece nista pasti…Osim ako se ON ne stavi na na kupnju, no jako sumnjam jasno je i njemu da je tu game over.

...

ali ovo je (NE)poslovanje za 2013 godinu minus 320 milja jel,ali pošto je otkucao i dobar dio 2014 godine kakve su šanse da pogode taj zgoditak? cijena plina ostaje ista, gnojivu pada cijena ,
mada u matematici minus i minus daju plus ali ne i ovdi

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

Nije mi jasan tako negativan fokus na jednog dioničara koji je ukazivao na potencijal industrijskog giganta kao što je Petrokemija.
Javno se izložio kritikama raznoraznih interesnih skupina ukazujući na tada jedini pravi put – hitnu privatizaciju.
Nakon što su vodeći ljudi Petrokemije, Vlada, mediji te na kraju i većina javnosti s mnogo gnušanja ignorirali glas razuma i ostavili tu tvrtku na nemilost “samoupravljčima” i nakon što su navedeni vrlo brzo pripremili firmu za stečaj ili prodaju za kunu, ovdje na forumu može se pročitati samo ismijavanje NB-a,a čelnike Uprava, sindikate, stožere i Vladu nitko ni da spomene a oni su a ne NB krivci za ovo što slijedi. Na kraju balade taj čovjek će imati sasvim ugodan život a da od Petrokemije u Kutini ne ostane ni kamena na kamenu.
Zaista je suludo da se baš nitko danas, nakon ovakvih objavljenih rezultata, ovdje na temi PTKM nije zapitao tko je odgovoran za ovakav fijasko u Petrokemiji.

Imao sam dionice PTKM, sada ih nemam.

I da, radujte se, sutra će cijena dionice znatno pasti.

poznavajuci nase trziste ovo sutra prvo minus a poslje blagi plus

nb u cijeloj priči je jedina svijetla točka – tek sada vidim koliko čovjek razumije stvar. sve što je predskazao, sve se dogodilo, samo u još crnjem obliku. u 4 godine zatukli su milijardu kn, a mogli su isto toliko zaraditi. nije čovjek bio protiv sindikata i države, ali je imao jedan važan preduvjet – molim poslovati s dobiti. ali razne lokalne chegevare i uhljebi su se ukopali i čuvali svoje fotelje računajući, država će platiti. sad su dotjerali cara do duvara.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


nb u cijeloj priči je jedina svijetla točka – tek sada vidim koliko čovjek razumije stvar. sve što je predskazao, sve se dogodilo, samo u još crnjem obliku. u 4 godine zatukli su milijardu kn, a mogli su isto toliko zaraditi. nije čovjek bio protiv sindikata i države, ali je imao jedan važan preduvjet – molim poslovati s dobiti. ali razne lokalne chegevare i uhljebi su se ukopali i čuvali svoje fotelje računajući, država će platiti. sad su dotjerali cara do duvara.

Svaka sličnost sa KSST je potpuno slučajna i nitko naravno neće odgovararati


Polako se ide prema vrijednosti od 0 kuna, da se proda nekom strancu za sto manje.
Ovaj gubitak bi trebao generirati smanjenjem temeljnog kapitalanešto preko 70 kuna po dionici, a vjerojatno još i više, jer se negativni trend nastavlja.
Dionica koju treba izbjegavati, izuzetno rizično,tvrtka je pojela gotovo 57 % svojeg kapitala u samo jednoj godini.
Gotovo za nepovjerovati da je tako nešto moguće.
lp

takvih urobora koji su pojeli sami sebe (gubitak prema kapitalu) u godinu-dvije imas medju drugim gubitasima, npr. gradjevinci.

Kad ja dionica parala nebo na 400 kn, tada ste pisali samo je nebo granica. Sve sto kazete je ok, ali kako se ovo dogadaja tako se pocelo dogadjat i na ddjh. Izgleda da ce na kraju tekme xy sa svojim barcelonama sam sebi zabit gol, ali jos nije svjestan toga i jos tinja nada da ce se izvuci, iako su male sanse za takovo nesto.


Ne vjerujem da sutra nece nista pasti…Osim ako se ON ne stavi na na kupnju, no jako sumnjam jasno je i njemu da je tu game over.

ha, gledajte, ja sam nešto ovako pisao ovdje prije koji tjedan pa me napalo dosta žestoko.
dakle, ON je kupio na najavu privatizacije par 000 komada, kako je napisao.
samo ne znam kako će mu to pomoći sad?
malo jesam zlurad, ali ono što sam doživio “tamo”, brisanje i omalovažavanje nema ni u S. Koreji.
dobro je onaj novinar govorio da je sve preko nominale balon.
samo nije znao da će i nominala pasti.
spaljeno pola BV u jednoj godini, od Putina i Rusa s kojima se masovno drukalo ništa.
omjer dug/kapital ode nebu pod oblake.
ali barem se može licirirati sa zamjenskom vrijednošću.zgodno zar ne?
strašno…žao mi je malih dioničara koji su slijedili takve likove.
sretno svima.

Ozren, đe' kombo?

znao sam da će ovo završiti kao DIOKI, samo sam mislio da će ovoj priči doći ovakav kraj još prije 5-6god.
ali država, majka ih je držala dugo iznad vode.

sami prihodi bez profitabilnosti ne znače apsolutno ništa.
bez jakog povrata na kapital i dobrog upravljanja dugom, sve što ostaje je teška špekulacija. firme sa Equityjem u negativi ne gledam, a vi kako hoćete.

Ozren, đe' kombo?

New Report

Close