PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najava očekivanih rezultata

Nemoj misliti na m2!

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/ostalo/1141/2014-02-10-28865_pdf.pdf

...

Gubitak 329,4 mln kuna.

Moram priznati da ni ja nisam ni u najcrnijim snovima mislio kako su oni sposobni napraviti ovoliki gubitak !

...

U zadnjem kvartalu -140 mil kuna
Za 2013 gubitak ukupno: 330 mil kuna
Možda ja nešto krivo gledam ali ovo je 75 kuna gubitka po dionici???
Meni ovo izgleda kao da bi netko mogao u zatvor?
Kako možeš napraviti dokapitalizaciju po 170 kuna prije samo 6 mjeseci i onda to spržiti u narednih 6 mjeseci??
Po 1H gubitak je bio 70 mil, a u 2 kvartala su nagurali još 210 mil kuna.
Odoše nam mirovine u gnojivo

Nemoj misliti na m2!

U razdoblju siječanj – prosinac 2013. privremeni nerevidirani financijski rezultat pokazuje da su ostvareni ukupni prihodi Petrokemije d.d. od 2.565,9 milijuna kuna, ukupni rashodi od 2.895,3 milijuna kuna te gubitak prije oporezivanja u iznosu od 329,4 milijuna kuna.

Ja sam pesimistički predvidio gubitak od 200 milijuna, a vidim da sam trebao biti još pesimističniji.
Ovi su uspjeli spržiti više od iznosa dviju dokapitalizacija u jednoj jedinoj godini.[emo_vrtimise]


Gubitak 329,4 mln kuna.

Moram priznati da ni ja nisam ni u najcrnijim snovima mislio kako su oni sposobni napraviti ovoliki gubitak !

Polako se ide prema vrijednosti od 0 kuna, da se proda nekom strancu za sto manje.
Ovaj gubitak bi trebao generirati smanjenjem temeljnog kapitalanešto preko 70 kuna po dionici, a vjerojatno još i više, jer se negativni trend nastavlja.
Dionica koju treba izbjegavati, izuzetno rizično,tvrtka je pojela gotovo 57 % svojeg kapitala u samo jednoj godini.
Gotovo za nepovjerovati da je tako nešto moguće.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

neki su se dobro pripremili za privatizaciju, kakva nesposobnost ili …………

gubitak preko 50 posto temeljnog, u jednoj godini, pa to je za anale hrvatske gluposti i nesposobnosti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


gubitak preko 50 posto temeljnog, u jednoj godini, pa to je za anale hrvatske gluposti i nesposobnosti.

prema vrijednosti stanova po Londonima pomislio bi čovjek da su na čelu tvrtke svjetski mozgovi, a ono izgleda lopovluk do neba

…prestrasno… 🙁

Book je oko 250 miliona kuna odnosno oko 55-60kn po dionici, znaci trenutno se trzi na oko 2.5 booka.

…a najstrasnije je sto je od Nove godine spaljeno vjerojatno jos oko 50 miliona kuna.

.. do kraja godine stecaj ako se nesto dramaticno ne promijeni.

Kako stvari idu, slicna stvar bi za godinu dana mogla biti sa DDJH… 🙁

Vi kao da se ovome nitko nije nadao? Kao da se dogodilo iz vedra neba.

sutra neće, ali kroz mjesec dana hoće. nemoguće je ignorirati ovakve kolosalne gubitke

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close