PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena umjetnih gnojiva je u zadnjih mjesec dana značajno skočila a
http://fertilizerworks.com/sites/default/files/reports/StatsPage%201-24-14.pdf

Budući da su skladišta Petrokemije prepuna robe proizvedene tijekom cijele godine za očekivati je dobar rezultat za 1Q 2014 g.
Naravno ako prodaja uspije utržiti veći dio lagera.

Ukoliko se ovo ostvari onda će se o gosp. MArčinku pjevati hvalospjevi baš kao što su se u početku pjevali i o Jaguštu.

Živi bili pa vidjeli.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

sa 300 na 400$..bome nije loš skok cijene….
također je porastao i plin u SAD-u (za 100%, sa 2 na preko 4 dolara)…mnogi proizvođači plina nemaju ekonomsku opravdanost ulaganja u vađenje plina pri tako niskoj cijeni pa su prekinuli sa ulaganjem….vjerujem da je to postignuto dno u cijeni plina u SAD-u ali i u cijeni Ureje…i ide se u novi ciklus rasta cijena…

Petrokemiju prodaje ponajprije zemljopis
Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca.

Petrokemiju prodaje ponajprije zemljopis

Evo ja sam jučer dokupio,nikad nisam drukao pa i ne pišem skoro nikako.Meni je ova cijena super i istrest ću jedan dio na 200-250 ostalo ostavljam za dugoročno-zadnju prodaju sam imao na 340-samo ovisi koliko ko ima živaca i šta je kome dugoročno a šta kratkoročno.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Vidjet ćemo za koliko će to privatizirati ova visokopolitički korumpirana vlast.

by NB:
http://trzistakapitala.wordpress.com/2014/01/28/o-nekim-dionicama/
1. Petrokemija. Danas, zanimljivo, dva jaka članka koji potvrđuju moje temeljne teze koje sam odavno formulirao.
Poslovni: “Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca. … U procesnoj industriji, objašnjava, transport je jedna od najskupljih stavki na troškovnoj strani, pa vrijedi “pravilo 500 km”, po kojemu je unutar te udaljenosti isplativo proizvoditi i distribuirati“

Večernji danas kaže…

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!


by NB:
http://trzistakapitala.wordpress.com/2014/01/28/o-nekim-dionicama/
1. Petrokemija. Danas, zanimljivo, dva jaka članka koji potvrđuju moje temeljne teze koje sam odavno formulirao.
Poslovni: “Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca. … U procesnoj industriji, objašnjava, transport je jedna od najskupljih stavki na troškovnoj strani, pa vrijedi “pravilo 500 km”, po kojemu je unutar te udaljenosti isplativo proizvoditi i distribuirati“

Večernji danas kaže…

Znate li one sinkronicitete kad se fratar preziva Vražić, pomočnik ministra poljoprivrede Brstilo a ovaj iz Petrokemije?



Poslovni: “Tržišna cijena Petrokemije, ako bi se gledala isključivo cijena dionice, danas iznosi manje od 100 milijuna eura. Čorak kaže da da izgradnja novog pogona kakav već postoji u Kutini stoji između 500 milijuna i milijardu eura, pa nije iznenađenje da ima zainteresiranih kupaca. … U procesnoj industriji, objašnjava, transport je jedna od najskupljih stavki na troškovnoj strani, pa vrijedi “pravilo 500 km”, po kojemu je unutar te udaljenosti isplativo proizvoditi i distribuirati“


Izgradnja takve tvornice (prema mojim informacijama) je 400-500 mil EUR. I potrebno je oko 4-5 godina u EU (od dozvola do pustanja u pogon).

1000Km je prije granica nego 500Km. Nakon 1000Km uglavnom postaje neisplativo jer trosak (krajnja cijena) prijevoza i gnojiva nadilazi ekonomsku korist samog gnojiva.

Za ocekivati je da ce gubici iz devetog mjeseca biti znatno nizi jer je novi direktor to vjerojatno prenapuhao. Pa sad kad “sreze” gubitke u zadnjem kvartalu ce moci svima reci kako je on jako uspjesan manager.

Jos kad bi potencijalni kupci popusili sve ove price…

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/ina-petrokemiji-srusila-cijenu-skupim-plinom-917561

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Pročitaj si bolje ovo, koliko je zla nanio Ž.K. sa svojim borcima i radnicima i Petrokemiji:
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/u-vlasnistvo-petrokemije-ulaze-borealis-ili-agrofert-916341

marcello

marcello, s tim da je ovo još i relativno blagonaklon članak prema njemu i ekipi.

Koja bi to ironija bila. Nakon sto je u Hrvata skoro unistena do kraja proizvodnja bazirana na plinu, da otkrijemo da je Jadran pun plina i nafte.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close