PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/cijena-petrokemije-bit-ce-svedena-na-puko-spasavanje-915381

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Bit će zanimljivo pratiti hoće li sad biti postavljeno pitanje odgovornosti prijašnjih uprava pa i Stožera za obranu Petrokemije zbog zaustavljanja prijašnjih privatizacijskih inicijativa i odgoda modernizacije koje sad mogu dovesti do prodaje cijelog tržišta (ne samo tvornice) po mizernim cijenama.

Pratite top 10 idućih dana i bit će Vam sve jasno!

mozda bi ipak najbolje rjesenje bilo za sve nas da mirovinski fondovi uloze tu milijardu kuna,,ionako linic uvijek to zaziva,,ali odmah da povedu sve policije ove zemlje sa sobom i rasteraju sav olos iz tvornice,,3milijarde kuna prihoda ,,dobit 300 miliona i eto im prinosa od 30 posto godisnje plus tvornica njihova,,,eto rjesenja za sekund i sve ostaje kod nas u hr,,,zar to nije moguce??

kolika je zamjenska vrijednost brodogradilišta koja će u stečaj …

Brodogradnja je bila grana kojom se Hrvatska mogla ponositi. Da je bilo više pameti i poštenja i bolje organizacije posla, a manje političkog kadroviranja, lopovluka (što kroz štetne ugovore, što kroz nabavu, a što kroz davanje posla kooperantima) i nesposobnosti, mogli smo i nadalje imati nekoliko solidnih škverova (u kojima bi, istina, radilo manje zaposlenih). Ovako, u kratkom smo vremenu razjebali ono što je građeno godinama i u čemu smo uspjeli dostići određenu razinu znanja. Rušiti je lako, a u Hrvatskoj nažalost prevladavaju “pi puta oko” stručnjaci koji unaprijed znaju da brodogoradnja u Hrvatskoj nije mogla i ne može imati nikakvu budućnost. S obzirom da smo zemlja u kojoj je omjer inženjera i ekonomista/pravnika i dosad bio tragičan, bojim se budućnosti koja nas čeka, a koja u Hrvatskoj inženjere gotovo neće niti trebati (ne bih volio da se netko uvrijedi, ali svi smo svjesni da nije ista razina srednjoškolaca upisivala sve fakultete; a neki ljudi s nekih fakulteta koje u pravilu ne upisuju najbolji srednjoškolci postavljaju se kao da su popili svu pamet svijeta, što je tragikomično za slušati/čitati).

zar je tako tesko rasterati olos i lopove iz svoje kuce????o cemu mi pricamo ,,,pa tvornica stalno ima prihod od 2 do 3 milijarde kuna ,,,pa nije ovo boris kidric tvornica ili obrovac glinica ,,,,,mi prodajemo strancu za nista tvornicu koja radi 3 milijarde kuna prihoda ,,,halllo jesmo li mi debili ,,,sto je ovo ?????????prodati strancu nesto za lovu koju ce on imati za dvi godine nazad a samo ce lopove rastjerati ,,,pomazi boze svima nama ,,


mozda bi ipak najbolje rjesenje bilo za sve nas da mirovinski fondovi uloze tu milijardu kuna??

Bože sačuvaj da sprže još milijardu kuna u ovog notornog gubitaša?!?!? [emo_ljut]
nek uzme PTKM tko god hoće, može i za kunu, ali više niti kune našeg novca u nju!!!! [emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

Ovi naši tzv.ministri ne bi mogli voditi ni malu kompaniju a kamoli nešto drugo. Trebali su mirovincima (oni su naša krava muzara) u dokapu uzeti 200kn pa bi sad imali mogućnost prodati i ispod 100kn, super samo tako, bolje bi to odradila kumica s placa sa “crnim ispod noktiju”! U prenesenom značenju ovi ne znaju vola u g…

Izgleda da je javnost ogorčena na ovakovo ponašanje, sigurno će se ministar preko JL oglasiti.

@yeosol

je li brodogradnja mogla opstati ili ne, nemam pojma, iako sam igrom slučaja inzenjer.
samo znam da je velika “zamjenska vrijednost”,”duga vremenska izgradnja konkurentske” kao i Diokija, silosa Đakovštine, a naravno i Petrokemije.
znam da je bilo podsmijeha kupcima dionica Diokija, iako vrijede isti argumenti, ali dvostruka mjerila su čudo.zgodno, zar ne?


@bankrotman

meni je bilo sramotno što su mirovinci uopće uložili 170kn NAŠEG novca, u
“ne-Našu” firmu. to što su isto tako uložili glupo u Ingru ili Dalekovod ili Nexe (sjećate se i tih diletantskih dokapitalizacija?) nije opravdanje, već signal da se tu moguće radi o nečemu vise, a ne neznanju.smatram da ih se odavno trebalo ukinuti i ostaviti samo 1. stup, a novce koje tako galantno troše i primaju ogromne naknade ubaciti u proračun. Smatram da bi bila manja šteta po mirovine.
jedini svijetli primjer je donekle gosp. Dubravko Štimac iz PBZ CO koji je izdržao strahovit pritisak i neviđenu harangu, pa i uvrede kad nije htio kupovati pakete Petrokemije po 200+ kn.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!



@yeosol

je li brodogradnja mogla opstati ili ne, nemam pojma, iako sam igrom slučaja inzenjer.
samo znam da je velika "zamjenska vrijednost","duga vremenska izgradnja konkurentske" kao i Diokija, silosa Đakovštine, a naravno i Petrokemije.
znam da je bilo podsmijeha kupcima dionica Diokija, iako vrijede isti argumenti, ali dvostruka mjerila su čudo.zgodno, zar ne?

Brodogradnja je sasvim sigurno mogla opstati da devedesetih nismo dozvolili da nam se društvo pretvori u ovo u što se pretvorilo. Ljudi ne shvaćaju da su veliki trgovački i putnički brodovi jedan od rijetkih visokosofisticiranih proizvoda kojima smo mogli konkurirati najvišoj svjetskoj kvaliteti i da je trebalo truda i vremena da se te razine dostignu. Kad smo jednom do vrha pripustili onoliki broj destruktivaca (ograničenih sposobnosti i instinkta prosječnog kokošara), svjedočimo rastakanju i rasturanju svega (u svakom od tih procesa razvaljivanja tvrtki našlo se barem nekoliko pojedinaca koji su odlično zaradili). Dobro ćemo živjeti (samo) od turizma … kad bi se lagali.

Petrokemija je nedvojbeno u problemima, ali ne mislim da je prikladno stavljati je u istu ravan s Diokijem. Petrokemija može nastaviti putom kojim je Dioki već prošao, ali Dioki se više nikad ne može vratiti u poziciju u kojoj je Petrokemija danas. Na Diokiju sam popušio neke novce jer sam inženjerski vjerovao da će razum konačno prevladati i da ćemo shvatiti da se ne može dobro živjeti samo od pružanja usluga i prodaje magle.

Trebamo biti realni (u sagledavanju vlastite situacije) jer bez toga ne možemo prema naprijed, ali trebamo i znati da se i ovdje može dobro i pošteno raditi i zaraditi. A neki ljudi toliko su izgubili vjeru da nam unaprijed odriču mogućnost da se bilo što popravi, makar u mikrosvijetu Poneke tvrtke. Reagirao sam zato što mi je već muka od toga. Ako imamo dosta lopova i mutikaša, sasvim sigurno imamo i (sposobnih i poštenih) ljudi koji bi od Petrokemije mogli napraviti tvrtku koja pristojno posluje.

Ne vjerujem da ce drzava izvući maksimum u ovom slučaju. NAši pregovarači jednostavno nemaju dostatne intelektualne kapacitete da ovo privedu kraju na korist hrvatskog naroda. Da će se država zadovoljiti mrvicama da se naslutiti iz privih izjava tipa “dobili smo 3 ponude,jesu kakve jesu, mi smo zadovoljni da smo dobili i to.”

drage kolege prvo sto moramo shvatiti jeste da nista nije “NASE” niti su nasi pregovaraci niti je PTKM nasa, ta su vremena nadam se odavno iza nas[emo_ooooo]

New Report

Close