PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A gdje su Rusi i Yara.
Pričali ste da samo čekaju da kupe Petrokemiju.
Kad ono ćorak.
Mense čini da će prije Bakić preuzeti Petrokemiju

Ha ha ha brutala, svaka čast za ovo nasmijao si me [emo_palacg]

Nemam dionice PTKM niti ih planiram kupovati, tko smatra ovaj post drukanjem neka ga odmah preskoci ..hvala

Imao sam dionce PTKM, kupio na 170, na 350 nisam prodavao bio sam na drugom kraju svijeta i totalno van fokusa, cak sam i vjerovao u mogucnost tadasnje profitabilne i dobre privatizacije za ovu trvtku, branio sam privatizaciju i ovdje na forumu..Na moju zalost opametio sam se prekasno i prodao sve oko 240-250kn te sam tada ovdje napisao razloge prodaje te iznio svoj strah od scenarija koji se upravo dogada zadnjih 6mj.

Moje osobno misljenje, i to nije nagovor na nikakvu kupnju/prodaju je da ce se cijela prica o privatizaciji PTKM odigrati kroz dokap u kojoj ce investitor biti “u suradnji s vladom rh” i po tome nece biti obavezan dati nikakvu ponudu prema dionicaraima PTKM. Dokap ce biti ogroman u apsolutnom iznosu, no zato vjerojatno po cijeni oko nominale ili nize , ja pikiram cijene 100-159kn sto je jako sirok raspon no lijen sam trenutno uzeti kalukator i racunati moguce scenarije.mozda se sutra bacim u malo racunanja

Tek nakon sto dokap prodje (pod pretpostavkom da prodje) dionicarima ce ostati da vide koga su zapravo dobili za novoga gazdu i sto ce to nositi dugorocno za firmu, tek tada pocinje eventualni put prema profitabinosti i nekom potencijalnom potencijalu ove kompanije i koristi za dionicare…po mom osobnom misljenju duug je duug visegodisnji put do tog scenarija uz jako puno upiznika nad sobom i velikim rizikom, puno prevelikim za trenutno cijenu dionice.

Da se ovo napravilo prije 2g bila bi neka druga prica, kao sto kazem tada sam i ja vjerovao u to, vjerovao sam u zdrav razum i logiku vlasti, a vjerovao sam i da je HR pravna drzava..Sad sam 2g stariji i pametniji te vise ne vjerujem u Djeda mraza.Nije mi jasno kako su neki cijenili PTKM po 700kn pred 2g, a i dan danas ju cijene po toliko i misle da toliko vrijedi kao da se u meduvremenu nije nista promijenilo, kao da postrojenje nije 2 godine starije, a tvrtka nagomilila stotine milijuna gubitaka…no otom potom

Bez obzira na gore navdene negativne stvari nadam se da sam u krivu, da ova prica zavrsi pozitivno za dionicare i da se nesto novog novca slije na ZSE jer je ovdje neophodno potreban…

...

haoren
apsolutno se slažem! ja to ne bih promatrao i čekao kako će završiti priča oko petrokemije s obzirom kako nam je vlada dosad vodila privatizacijski postupak ne da nisam skeptičan, nego me jeza vata

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

Evo što piše u dnevnom glasilu hrvatske vlade. Živio predsjedjnik vlade kojeg nema danima, živili svi ministri – poglavito financija i gospodarstva, živili svi pomoćnici ministara – poglavito branko Šegon, živio sindikat u PTKM i njegov predsjesdnik klaus, živio K.Mesarić, J.Jagušt, živila uprava i g. Marčinko, živila Centar banka, živio R.Čačić, V.Pusić, Ž.Pusić, J.Manolić, J.Boljkovac, živio pokojni J.B.Tito, živila UDBA, živio J. Perković, Z. Mustač, . Dole narod, dole radnici PTKM, Imunološkog zavoda, Kamenskog, DIOKIJA, DINE PETROKEMIJE..dole obični i pošteni građani RH, dole Vrhovni sud, dole Ustavni sud….

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Članci u Jutarnjem su kao i svi njihovi. Neprovjereno, sad ih vidiś, sad ih ne vidiš!

Svejedno su rijetki oni koji će sada stisnuti zube i prodati na 160 sa gubitkom, te se spasiti daljnjeg gubitka. Ljudi i dalje vjeruju u djeda mraza sa vrećom dolara, u češke milijardere iz jutarnjeg lista tipa Tode. Da je tako rasipao lovu u prošlosti nikada nebi ni postao milijarder.[emo_ooooo]

kak se lijepo iskrcava na 160 kn, uz podršku na kupnji

pa koliko ja čitam iz članka nitko ni ne nudi preko 100 kn za ovaj paket.a nakon dokapa će se razrijediti dionice pa neće imati potrebu ni nuditi.

vidi se da je privatizacija napravljanja kako bi se uzela što veća provizija.

zar treba konzultant da napravi natječaj i odredi da je naviša cijena jedini kriterij + održanje proizvodnje i zaposlenosti.ako bi pokušali zagasiti proizvodnju onda im treba oduzeti dionice opcijskim ugovorom i sve riješeno.

šta državi koja ne moe isplatiti plaće znači dokap tvrtke koja prelazi u privatne ruke.i zar usostalom nije ptkm dokapitaliziran nedavno sa našom lovom iz mirovinskih fondova.
za ovu prodaju ptkm će netko zaisgurno biti ćorkiran a čini mi se se da je delboy trotter ministar glavni kandidat.okrenuo je ledja p.p. kad je otišao na golf kako bi se mogao ugraditi iz ptkm.postavio je nadzorni odbor sa svojim frendovima i ide kombinacija.
zato se nisu javili ni yara ni rusi.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

opet penzići kroz dokapitalitzaciju pogubiše novac ni krivi ni dužni ulaganjem u gubitke (ulaganjem u stanove po Londonima) naših OMF, u ovoj državi se sve vezano za državne tvrtke odrađuje “Maestralno” , tako mi peke

opet ljudi misle da su namjestanjke u igri.

HPB- od svih banaka na svijetu javile se dvije domace i jedna dala ponudu, naravno hrvati misle da je namjestaljka i da je realna cijena 3X veca.

CROS-od X ponuda samo dosle dvije gdje i dalje hrvati misle da vrijedi 5X vise realno

PTKM – od silnih investitora javila se 3-4 od kojih svi iz branse i svi nude oko 100 kunapo dionici ali i dalji hrvati misle da vrijedi 4X vise.

A da mozda malo pogledamo sebe u oči i priznamo da smo sxxxbali sve što smo mogli i da neznamo sa ničim upravljati..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


opet ljudi misle da su namjestanjke u igri.

HPB- od svih banaka na svijetu javile se dvije domace i jedna dala ponudu, naravno hrvati misle da je namjestaljka i da je realna cijena 3X veca.

CROS-od X ponuda samo dosle dvije gdje i dalje hrvati misle da vrijedi 5X vise realno

PTKM – od silnih investitora javila se 3-4 od kojih svi iz branse i svi nude oko 100 kunapo dionici ali i dalji hrvati misle da vrijedi 4X vise.

A da mozda malo pogledamo sebe u oči i priznamo da smo sxxxbali sve što smo mogli i da neznamo sa ničim upravljati..

U krizi se u pravilu dobiva manja cijena, kompaniju je trebalo prodati kad je ostvarivala dobit od 100 000 000.

I dalje me zapanjuje činjenica da neki misle da mogu kao mali dioničari zaraditi na tvrtki koja stalno gomila gubitke i to gubitke na desetine da ne kažem stotine milijuna kuna. Pa što je vama?

Ljudi moji kada ćete se više opametiti, imate tvrtke koje povećavaju prihode,dobit,daju dividendu…tko vas je na ovakvo smeće od dionice navukao?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close