PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



… izgleda da će ministri iz povjerenstva raditi prekovremeno 🙂 ili će biti tresla se brda, rodio se miš….

… ili će biti kao i sa Rumunjima, ministar financija kaže jedno, a resorni drugo, a premijere ni od korova…. kao ni "šefa oporbe" ,….gdje je nestao čovjek 🙂
[/quote]

bome sam “pogodio” sa onom o brdima i mišu.Bit će dubinskog snimanja, nadamo se da neće biti snimanje rengenom, nego onim uređajem kako ga zovu PET/CT, na kojemu je skoro sve vidljivo i da će stručnjaci rkoji budu snimali otkriti sve anomalije toga bolesnog organizma. Isto tako nadamo se da će dobiveni rezultati tih ispitivanja pomoći mjerodavnim institucijama ove države da pozovu na odgovornost, a onda da ih se i primjereno kazni zbog stanja pacijenta i svih bolesti od kojih je pacijent obolio. Isto tako nadam se da će novi doktori, a ne spin doktori imati adekvatnu terapiju i nove lijekove da bolesnika vrate u normalan i zdrav život. Ako u dubini ima mulja, bojim se da bi se neki mogli i ugušiti ako ostanu dolje u mulju ili ako sve ispliva na površinu.Njima skoro isto, a nama nadam se puno, puno bolje…. ugodan dan svima !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Tvrtko, još si nedavno pisao o Petrokemiji na drugi način. Da tebe ne boli možda nedostatak dionica koje si prodao u krivom trenutku?

marcello

DD provodi kupac sa namjerom da spozna pravo stanje stvari u kompaniji i da shodno tome donese poslovnu odluku. DD je trzisno osjetljiva procedura pa se odobrava samo ozbiljnim kupcima/ strateskim partnerima i sl.
Ne treba nikome od vlasnika rezultat DD da bi znao kakvo je stanje u kompaniji pa tako ni ovoj Vladi.

Ovdje postoje samo dva moguca ishoda:
1. Da je PTKM u toliko losem stanju i da ju nitko ne zeli – sto za sobom povlaci stecaj, slanje svih zaposlenika na burzu rada i kompletno pretvaranje tvornice u hrpu starog zeljeza. Drzava novca za sanaciju vise nema, a OMFovi mogu i jednostavnije spaliti novac, a ne da ga kroz dokapitalizaciju lupaju u katastrofalno upravljanu kompaniju.

2. Da ipak netko od ova 3 igraca odluci dokapitalizirati/ djelomicno preuzeti/ preuzeti ovu kompaniju i nastavi sa radom. Da smanji broj zaposlenih na optimalan broj, da modernizira postrojenje i da firma nastavi poslovati u HR, placati porez i izvozi umjetno gnojivo na dosadasnja i neka nova trzista.

Treceg puta nema. Bilo ga je prije 2 godine, ali danas ga vise nema. Da netko i smisli trecu opciju, ta bi Hrvatsku kostala skuplje nego sama propast kompanije.

worlock po krvnoj slici po mom sudu bila bi odlična ako ponude i samo dokapitalizaciju ,samo da se spasi firma ,mislim da je dosta stečaja više

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

HPB posluje sa godišnjom neto dobiti pa kada su je strani okupatori nedavno “dubinski snimali” ponudili su svejedno mizeriju. Mogu misliti što će tek ovdje “dubinski snimati” kada se i iz aviona vidi da je firma u kolapsu.
Naročito mi je zanimljiv vremenski termin za obvezujuću ponudu a to je odmah nakon objave FI za 2013, a svi znamo kakvo će izvješće biti.
Firma se možda kroz neku stranu dokapitalizaciju i izvuče, ali vama dioničari ne bih bio u koži jer će vas taj koji bude dokapitalizirao “oderati do gole kože”.
Vladi je bitno da barem uspije spasiti radna mjesta, a za ostalo boli ih “peta koja šeta”, naročito za vas dioničare. Sve što uspijete poslije objave obvezujuće ponude prodati iznad 100 kuna bit će za vas pravi jackpot! Naravno da nećete tada uspjeti ništa prodati, možda oni koji sada stisnu zube i prije toga se riješe “brige”. LP!

PTKM ima trenutno cca P/B 1,33 isti kao VIRO. Viro je daleko najuspješnija tvrtka na ZSE, tvrtka koja ima siguran posao, nezadužena, posluje i poslovat će s dobiti, nema kostura u ormaru. Nakon dubinskog snimanja te i takve tvrtke nije prijavljena niti jedna ponuda. Meni doista nije jasno koji je temelj i kakve se sve bajke prodaju naivcima na ZSE kad su uspjeli PTKM koja je sve suprotno od prethodno navedenog dovesti do P/B istog kao i VIRO (iskreno čisto sumnjam da je i toliki u knjigama)?? Pa onaj koji i je zainteresiran za takvu tvrtku htjet će ju za 1 Kn a ne za Vaš očekivani P/B 1,33. [emo_smijeh]

Ovdje su najskeptičniji oni koji nemaju dionice Petrokemije. I to je logično. Da vjeruju u pozitivan razvoj dogadaja kupili bi ih. Ono što ne razumijem je što se danas negativno desilo po dioničare Petrokemije da je toliko forumaša osjetilo potrebu predvidjeti njihov debakl. Pa nisu ove četri tvrtke dale ponude bez da imaju više informacija o potencijalu Petrokemije od prosječnog forumaša.


Tvrtko, još si nedavno pisao o Petrokemiji na drugi način. Da tebe ne boli možda nedostatak dionica koje si prodao u krivom trenutku?

… još uvijek ih mogu kupiti za puno manju cijenu od one kojom sam kratio poziciju. Ja i dalje vjerujem u PTKM samo me strah hrvatskog altruizma. Pogledaj što se dešava sa imunološkim zavodom. Tamo nije bilo 200M kuna za dokapitalizaciju, a u centar banci nije problem 500M. Nek oni daju nagradu ili kazne sve one za dobro i loše u PTKM, a ja mogu i propasti, to bi bila moja osobna propast, ali sit sam i demokrata i domoljuba koji kao što vidimo dolaze iz istok kruga. Zato svim građanima Kutine,svim radnicima – onima koji rade uPTKM, a i svim dioničarima, sadašnjima i budućma sve naj… a onima drugima Lepoglava, Lipovica, Pula, a nekima i Njemačka. Imam dionice PTKM barem 5 godina – još uvijek solidan broj za običnog čovijeka, a prodavao sam ih samo kad sam morao. Imam isti rezon i kad mi nešto ide u “prilog” i “štetu” pa što košta da košta.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

A gdje su Rusi i Yara.
Pričali ste da samo čekaju da kupe Petrokemiju.
Kad ono ćorak.
Mense čini da će prije Bakić preuzeti Petrokemiju

ZSE: Zadnja cijena Petrokemije je povećana za 0,52% na 172,55 kuna
drito u stratosferu je odletjela haha
ajme ljudi koji mirakul od vijesti ,ovo je za plakati ,kako truju ovi mediji

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

U kolovozu je Petrokemija dovršila dva kruga dokapitalizacije, u kojim su sudjelovali fondovi i država i kroz koju je temeljni kapital povećan za oko 186 milijuna kuna, na 754 milijuna kuna. Petrokemija trenutačno zapošljava nešto više od dvije tisuće ljudi. U devet mjeseci 2013, poslovala je s gubitkom od 189,4 milijuna kuna. Prema nekim računicama kutinskoj tvrtki potreban je dodatni kapital od 150 do 200 milijuna eura.

Mnoge opcije su ovdje otvorene. Samom kupnjom 25% udjela tvrtka ne dobija ništa. Promijenio bi se samo vlasnik. Pošto Petrokemiji treba najmanje 150 milijuna Eura, računajte da bi to trebalo ući kroz novu dokapitalizaciju od strane eventualnog kupca. Udjeli postojećih dioničara će se ponovno razvodniti ali ovaj puta drastično.

“Izvor nam kaže kako se o potrebnom iznosu dokapitalizacije još ne govori, ali da je za Petrokemiju dodatni kapital bitniji od cijene, jer ako se to ne dogodi Petrokemija bi mogla doživjeti sudbinu Imunološkog zavoda…
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/u-utrku-za-petrokemiju-ukljucuje-se-i-madarski-bige-holging-914948

New Report

Close